Script capthca pentru player

Forzy

Member
Registered
Full Member
Azi cand am intrat pe netu tv am observat ca ei recomanda sa ai o protectie pentru player, mai exact sa nu se vada in sursa paginii codul lor.
La tips for webmasters scrie asa : If your videos deleted by robots, load iframe src only after capthca chalenge , ma poate ajuta cineva in problema asta?
Din cate am inteles te ajuta sa ai player ul ascuns la dmca-uri.
 
Sunt in continuare interesat de o metoda pentru a ascunde toate playerele de pe site. Sunt multe teme care au playerele ascunse dar din pacate a mea nu are..
 
Dacă ai deja netu ca player nu-ți mai bate capul cu captcha. Îngreunezi site-ul și vizitatorii pentru nimic, deja netu are protecție inclusă..tips ăla e acolo de câțiva ani buni...
 
Dacă ai deja netu ca player nu-ți mai bate capul cu captcha. Îngreunezi site-ul și vizitatorii pentru nimic, deja netu are protecție inclusă..tips ăla e acolo de câțiva ani buni...
Din cate am observat si player-ele tale sunt ascunse prin reclama , nu apare link-ul embed de la netu in sursa
Da am inteles asta, eu stiam ca te ajuta si la dmca-uri daca ascunzi player-ul.. in sensul ca nu esti detectat si prins la fel de repede.

Poti sa incepi de aici
Cod:
https://developers.google.com/recaptcha
Multumesc, o sa vad ce pot face.
 
Da am inteles asta, eu stiam ca te ajuta si la dmca-uri daca ascunzi player-ul.. in sensul ca nu esti detectat si prins la fel de repede.
Ce înțelegi tu prin dmca-uri? dmca pe video sau în google webmaster tools?

Dacă e vorba de google webmaster tools atunci poți pune și 5 captcha că tot primești.
Dacă e vorba de dmca pe video atunci netu deja se ocupă de asta și nu văd rostul să te chinui pentru așa ceva.

Eu ți-am zis părerea mea, acum tu decizi. Plătește un programator să-ți facă modificările dacă chiar vrei dar părerea mea e că sunt bani aruncați pe geam( mai bine îi bagi în altceva )
 
Loading...
Back
Sus