Scam Scam SEO pe facebook ads

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Atentie mare la ofertele SEO care va apar prin serviciul de publicitate pe facebook.

1. Ofertele apra prima data cu ceva gratis sau trial
2. Au comentarii foarte multe unde lumea lauda serviciul
3. Pretul pentru cei veniti din facebook este mai mic cu 50-90% mai mic, asa spun ei.

Acum 10 zile mi-a aparut o astfel de oferta pe facebook unde spunea ca pentru 24 ore la userii noi de pe facebook ofera 50 backlink pe site-uri cu minim 50PA. Asa ca am spus sa ofer o incercare, setat un link la domeniu care nu prea ma intereseaza, pus keyword si asteptat.

La cateva ore primesc un fisier cu 50 articole care includ link si keyword ales de mine.
Am verificat toate link si PA cel mai mic era de 65, insa nici in ziua de azi acele articole nu sunt indexate de google, mai putin 3 care sunt indexate.
Deci daca google nu le indexeaza atunci valoarea acestora este mai putin de zero.

Asa ca aveti grija cand comandati ceva si mereu testati pe un domeniu de ''joaca'' si nu pe cel bun care va aduce beneficii.
 
Atentie mare la ofertele SEO care va apar prin serviciul de publicitate pe facebook.

1. Ofertele apra prima data cu ceva gratis sau trial
2. Au comentarii foarte multe unde lumea lauda serviciul
3. Pretul pentru cei veniti din facebook este mai mic cu 50-90% mai mic, asa spun ei.


Acum 10 zile mi-a aparut o astfel de oferta pe facebook unde spunea ca pentru 24 ore la userii noi de pe facebook ofera 50 backlink pe site-uri cu minim 50PA. Asa ca am spus sa ofer o incercare, setat un link la domeniu care nu prea ma intereseaza, pus keyword si asteptat.

La cateva ore primesc un fisier cu 50 articole care includ link si keyword ales de mine.
Am verificat toate link si PA cel mai mic era de 65, insa nici in ziua de azi acele articole nu sunt indexate de google, mai putin 3 care sunt indexate.
Deci daca google nu le indexeaza atunci valoarea acestora este mai putin de zero.


Asa ca aveti grija cand comandati ceva si mereu testati pe un domeniu de ''joaca'' si nu pe cel bun care va aduce beneficii.
site-urile unde sunt articolele adaugate sunt indexate in google?
 
Site-urile da, acele articole nu. Sunt site-uri cu PA si DA mare.
 
Site-urile da, acele articole nu. Sunt site-uri cu PA si DA mare.
pai incearca sa le indexezi tu, arunca-le in niste comentarii si vor fi indexate in maxim 48 de ore. de fel, cei care iti vand backlinks, nu iti garanteaza si indexarea lor, nu ca le-as lua apararea celor de unde ai cumparat tu, dar in general nimeni nu iti garanteaza indexarea, asta numai daca ai intelegere cu ei sa iti si indexeze linkurile, dar pe de alta parte un site cu autoritate buna si vazut bine de google, se indexeaza de la sine.
 
Stiu asta, insa poate am uitat sa specific dar ei promiteau ca fac tot, url indexat si backlink vazut in maxim 72 ore de orice serviciu de verificare.
Apoi fiind site cu da/pa asa mare nici nu ar trebui sa fac eu ceva pentru ca se indexează singure.
 
Loading...
Back
Sus