Scam Exoclick

fizkode B

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
Nu am mai colaborat cu exoclick de 2 ani si ceva, m-am gandit sa mai incerc cu ei, am testat firma lor timp de doua zile si ceva, va pun screenshot-uri, sumele castigate si motiv-ul respingeri, o firma de kkt exoclick!
aed546ea38.png



Sumele:

a6f6b4dfde.png


1e8f4402f1.png


Oare atat de saraca e Romania de nu ne mai accepta nimeni?
 
De cand au bagat Romani in staff, lucrurile sau imputit rau de tot.
Ce site ai de generezi 18k click si peste 1 milion de hits pe zi?
La acel trafic ai putea face cu acestia The best CPM Ad Network - MeloAds o medie de 390$ pe zi iar cu tot ce ai trimis ai putea face 1140$.
Daca contul a fost nou si ai trimis asa mult trafic ti-l blocheaza, trebuia sa incerci cu un cont mai vechi care avea cel putin o plata facuta.
 
Lăsați măgăriile și o sa ca plătească oamenii interesul e și al lor sa aibe publisheri cu vizite :)
Dacă vrei aa pui adnow sau mediavenus pe adult , da-mi pm îți fac eu un script frumos :-D
si adnow ala l-au distrus total rusii aia, la orice site nou scade automat cpc la 0,002 dupa 200-300clikcuri :) la aia ai sanse doar daca iti da manual un cpc,,,is pa si aia oricum..de mediavenus ce sa mai zic ca nici reclame numai au pe platforma :))
 
Ultima editare:
Scuza-ma, cu cine vorbesc ? Trebuia sa stiu cu cine vorbesc ca sa iti spun ca ExoClick plateste ? Si ca sigur ceva nu e ok daca nu ti-ai primit banii ?
Scuza-ma, cu cine vorbesc ? Trebuia sa stiu cu cine vorbesc ca sa iti spun ca ExoClick plateste ? Si ca sigur ceva nu e ok daca nu ti-ai primit banii ?
Felicitari, pe mine nu ma platit, am tinut doua zile si ceva, din puctul meu de vedere e SCAM, daca faceam ceva fraude, nu imi mai pierdeam eu timpul sa mai deschid topic si aici nu e nici un moderator de la Exoclick ca sa imi vada offul meu!
 
Ultima editare:
alexandru, pe ce te "bazezi" cand spui ca plateste? faci parte din staff, sau?

trimit trafic prima saptamana. aveam de luat undeva la 200 de dolari. primesc mail in ziua platii, cum ca plata mea e in asteptare pana se verifica traficul si alte bullshits. asta era lunea.

a doua zi, marti, primesc un mail de la marija spunandu-mi ca traficul meu e verificat si e excelent si sa trimit cat mai mult. in acea saptamana am trimis si mai mult trafic, astfel incat la urmatoarea plata aveam de luat vreo 1.100.

am mai vazut vreun ban? mi-a aruncat acelasi mail ca cel din primul post.
desi am trimis vreo 10 mail-uri de atunci, n-am primit niciun raspuns. nimic.
 
Din pacate cand vorbim de sume mari zilnice si trafic foarte mare, putine firme platesc si cele care platesc, mereu va fi o sansa sa te tepuiasca. Vedeti cate tepe au dat cei de la google si nu o sa va mai mire ce fac astfel de firme.
 
alexandru, pe ce te "bazezi" cand spui ca plateste? faci parte din staff, sau?

trimit trafic prima saptamana. aveam de luat undeva la 200 de dolari. primesc mail in ziua platii, cum ca plata mea e in asteptare pana se verifica traficul si alte bullshits. asta era lunea.

a doua zi, marti, primesc un mail de la marija spunandu-mi ca traficul meu e verificat si e excelent si sa trimit cat mai mult. in acea saptamana am trimis si mai mult trafic, astfel incat la urmatoarea plata aveam de luat vreo 1.100.

am mai vazut vreun ban? mi-a aruncat acelasi mail ca cel din primul post.
desi am trimis vreo 10 mail-uri de atunci, n-am primit niciun raspuns. nimic.
Nu sunt in staff, dar am primit bani de la ei chiar daca i-am fraudat sa zicem :) Adica eu nu am avut probleme si am primit sume maricele... dar probabil e ceva actual....
chiar si cei adpop folosesc reclamele lor in popuri :) o pun subforma de "img" si isi iau banii ...
 
u sa colaborez cu Adnow sau Mediavenus, am sarit de la subiect
De cand au bagat Romani in staff, lucrurile sau imputit rau de tot.
Ce site ai de generezi 18k click si peste 1 milion de hits pe zi?
La acel trafic ai putea face cu acestia The best CPM Ad Network - MeloAds o medie de 390$ pe zi iar cu tot ce ai trimis ai putea face 1140$.
Daca contul a fost nou si ai trimis asa mult trafic ti-l blocheaza, trebuia sa incerci cu un cont mai vechi care avea cel putin o plata facuta.
Eu astept de 20 de zile plata de la Meloads, prin Paypal. Stii cumva cat dureaza sa efectueze platile?
 
Eu am luat teapa de la mgid astazi :( cica nu am pus widget-ul unde trebuie . . . Ce firma folositi voi de incredere? Adskeeper este ok?
La cum aveai 14 si 16% ctr la widget cred si eu.
Eu am avut odata pe site si o chestie "click pe reclama ca sa vezi ...." dar nu lasam sa se urce ctr mai mare de 4% si ei nu imi ziceau nimic. Am scos multe plati asa.
Cat despre adskeeper e exact mgid, aceiasi interfata, acelasi cpc
(Se cam duce totul prea off topic)
 
Loading...
Back
Sus