SC Brand Tube - Youtube claim abuse

Pentru ca multi autori romani folosesc fullscreen pentru a monetiza clipurile. Acestia ofera si serviciul de protect content si unde depisteaza trimit notificare.
95% din manelisti folosesc fullscreen.
Nu folosesc functia Fullscreen. Am căutat de curiozitate pe youtube oameni care și-au luat “din greșeala copyright de la Fullscreen” și mă uit la clip și el arată niște ss-uri cum a rezolvat. Am dat mesaj la acel email din poză, nu mi-au raspuns nici pe twitter/instagram. Am incercat la copyright fullscreen. Dar am dat mesaj la Fullscreen Network si mi-au raspuns
 

Atașamente

  • D252B4DA-B512-4CDF-B1E6-C6C11E82898A.jpeg
    D252B4DA-B512-4CDF-B1E6-C6C11E82898A.jpeg
    115,6 KB · Vizualizări: 22
Nu stiu daca ai inteles la ce ma refer sau eu ce vrei tu.
Daca melodia iti apartine, atunci este o greseala care din pacate se intampla foarte des. Aici faci disputa si gata. Acum daca melodia nu iti apartine si autorul foloseste fullscreen pentru protect content, atunci prea ai ce face.
 
Nu stiu daca ai inteles la ce ma refer sau eu ce vrei tu.
Daca melodia iti apartine, atunci este o greseala care din pacate se intampla foarte des. Aici faci disputa si gata. Acum daca melodia nu iti apartine si autorul foloseste fullscreen pentru protect content, atunci prea ai ce face.
N-are cum dacă l-am întrebat pe autor daca pot sa postez piesa pe youtube. Si cred ca numai am sanse sa fie piesa pe youtube
 
N-are cum dacă l-am întrebat pe autor daca pot sa postez piesa pe youtube.
Pai poate autorul a vandut drepturile catre altcineva sau casa de productie detine aceste drepturi.
 
daca inregistrez o manea si o pun pe yt pot primi reclamatie ??
Daca aceasta este a ta si postezi pe un alt cont vei primi reclamatie, dar cum esti admin la manea, poti elimina reclamatia.
Reclamatiile sunt automate sau manuale.
 
e inregistrată de mine dar e cantată de marii interpretii de manele..ma gandeam ca primesc reclamtii de pe contul lor personal de yt
 
e inregistrată de mine dar e cantată de marii interpretii de manele..ma gandeam ca primesc reclamtii de pe contul lor personal de yt
Daca tot sunetul este de la tine poti sa pui orice melodie. Adica daca o canti live cu formatie de instrumente in spate sau o lucrezi tu in studio cu cunostintele tale nu ai nici o treaba cu tine si materialele tale. Daca vrei sa faci un cover de exemplu si nu ai aprobabrea de la principalul producator sa folosesti negativul poti sa faci tu negativul dar sa fie diferit minim 4 masuri. Vorbind de muzica ma gandesc ca stii ce inseamna masura :D Spor !
 
tocmai mi-am luat iar copyright strike, practic omul de la brandtube mi-a spus sa-l pun pe privat dupa 7 ore mi-am luat strike ca sa vedeti si voi, nu a spus vezi ca o sa strike si pe privat mai bine il stergi
 
Loading...
Back
Sus