Samsung Galaxy S20 Ultra - Pareri

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Eu pana acum 3 zile nici nu stiam ca apare pe 11 februarie Samsung Galaxy S20 Ultra.
Cei de la banca m-au sunat daca vreu sa fiu printre primii care primesc acest telefon. Prima data am crezut ca este o farsa, ca de la S10 imi spui ca apare S20?

Dupa ce am cautat putin pe net, unde nu am gasit mare lucru concret, am acceptat sa cumpar unul.
Cei care sunteti in domeniu, ce parere aveti despre acest telefon, va fi asa cum spun toti WOW, etc, etc, etc?

Isi merita pretul?
 
Cei care sunteti in domeniu, ce parere aveti despre acest telefon, va fi asa cum spun toti WOW, etc, etc, etc?

Isi merita pretul?
E ca'n fiecare an..un pic modificat..ceva lucrat la specificații și atât. Eu personal am un S8 și îmi e suficient pentru cel folosesc (browser puțin, mailuri și mobile banking). Până nu-mi ”moare” nu trec la un alt mobile doar de ”trendy” iar când o voi face sigur nu voi opta pentru ultima versiune..preț prea mare la lansare și mult marketing
 
Eu am un Sony Xperia de 7 ani si merge ca in prima zi, părerea mea. :)
La fel si eu, telefon, laptop, pana nu moare de tot, nu-l schimb.

Anul acesta am zis sa fac si eu o încercare.
 
Eu am note 7 de la xiaomi si sincer nu inteleg de ce cineva ar da mai mult de 300$ pe un telefon, daca dai mai mult e doar de "fiță", stau toata ziua pe telefon si inca nu am intampinat probleme cu nicio functie, telefoanele de genul s20 sunt mai mult pentru atunci cand esti stabilit, ai ceva bani cu care nu stii ce sa faci si il cumperi ca sa te simti mai "special" pentru ca esti printre primii care il are.
Desigur ca s20 ultra isi merita mult mai mult banii decat iphone 11, dar decat daca esti intr-un punct de implinire financiara nu vad de ce l-ai lua. E adevarat ca se incarca mai rapid cu 0.1 secunde astea mai scumpe, dar in viitorul apropiat nu ma vad folosind ceva de genul.
Totusi specificatiile sunt bune, majoritatea oamenilor de pe glob au calculatoare mai slabe decat acest telefon :))
 
Si eu sunt fan Xiaomi. Aceiași configurație de la Galaxy la Xiaomi o cumperi cu un maxim 500$ si merge super .
Eu am cumpărat la mai toată familia Xiaomi si daca îi întrebi sa schimbe marca nici nu vor sa auda .
Cum am spus mai sus, am zis sa incerc si eu un telefon de fitze.
:)
 
Recenzie onesta la S20 Ultra 5G.

Astazi m-a ajuns telefonul frumos ambalat.

Prima reactie:

Am deschis coletul si am luat telefonul. Prima mea reactie cu ambele telefoane in mana (cel vechi si cel nou) a fost : Unde e diferenta de atata amar de bani?
Bine cel vechi nu e asa mare cu S20, insa restul este la fel.
Il deschid si incep setarile.
Putin dezamagit aici pentru ca la configuratia care o are are un delay la unele atingeri si chiar comenzi, nu mai spun ca se misca la fel sau poate usor mai incet la unele lucruri fata de cel care-l am acum.

Aplicatii:
Are a dracului de multe aplicatii instalate din fabrica care daca te pune dracul sa faci update la ele cu date mobile te-ai fript.

Update la OS si ate rahaturi de 1.8Gb
Update si install la toate app care vine el 2.5 GB.

Screen si utilitate:

Vechiul mi se pare ma intuitiv aici pentru ca ai totul la indemana fara sa faci extra miscari cu degetelul, ma refer la cum vine din fabrica.

Bateria:

A venit cu o baterie de 42%.

Am instalat si configurat tot, facut cateva poze, dat cateva telefoane si in 4 ore am ajuns la 9%. Cam aceiasi treaba faceam si cu cel vechi.

Incarcarea de la 9% la 100% dureaza cam 45 minute, zic eu ca este ok.
De retinut ca cel vechi l-a cumparat in 2013.

Internet:

Netul si navigarea in sine este mai buna pe acesta, adica se misca mult mai rapid cu aceleassi date mobile.

Claritatea este mai buna.

Poze:
E adevarat ca face poze misto, diferenta mare intre cel vechi si asta nou insa tot e ceva ce nu mi-a placut.

La pozele facute cu cel vechi ieseam mai frumos, cu acesta ies urat a dracului tare. Orice rid de pe fata iese de 10 ori mai mare si mai naspa.

Per total diferenta este ca acesta este un S20 Ultra 5G (apropo 5G in Spania doar vodafone are si te rupe la bani plus fara acoperire nationala) si cel vechi un Xperia Z3.

Pentru multi e o mare diferenta sa spuna ca are S20 Ultra si nu un amarat de Z3.

Daca l-as fi avut in mana inainte sa-l cumpar nu as fi dat atatia bani pe el.

Vine la pachet cu o pereche de casti cu cablu care arata bine insa din primele teste microfonul preia cam orice zgomot din fundal si nu se aude atat de bine.

Sa vedem cand vor veni cele fara fir care toata lumea spun ca sunt super wow.

Cablu de incarcare este diferit si nu este unul universal. Deci daca ai uitat cablu si incarcatorul acasa, nu ai cum sa-l incarci. O chestie tampita preluata de la apple.

Daca aveti intrebari legate de telefon va rog sa postati mai jos si voi incerca sa raspund cat de sincer pot.



Mesaj pentru cei interesat sa cumpere:

Daca esti in ''gat'' dupa un telefon de marca care sa defilezi, atunci ti-l recomand. Iti garantez ca iti va merge bine. Eu am iesi la barul de jos sa beau o cafea azi, eram cu telefonul in mana si 2 tipe deja se bagau in seama cu mine, iar restul se uitau ca la masini straine si din cate am vazut eram subiectul de discutii de la fiecare masa.

Daca nu te intereseaza marca si vrei o configuratie buna, atunci iti recomand un Redmi 8Pro care costa un sfert din pret si in opinia mea este la fel sau chiar mai bun.
 
Loading...
Back
Sus