Salut

Nu stiu canalul si daca dai un link poate te pot sfatui mai bine.
In principiu ai nevoie de orice player care suporta live stream.
Trebuie sa ai server de stream
Din calculator la tine cu obs poti pune orice muzica vrei tu.

Daca vrei gen app pentru android, ai aici aplicatie gratis
 
Apropo de vps sau server. Banda si traficul trebuie sa fie cat mai mare.
Te gândești cam câți utilizatori vrei in același moment si înmulțești cu viteza de emitere gen 720, 1080 sau 480.

Daca vrei ceva mai ieftin, adica calculator si obs, poti alege telegram care ofera gratis acest lucru.
 
Nu stiu canalul si daca dai un link poate te pot sfatui mai bine.
In principiu ai nevoie de orice player care suporta live stream.
Trebuie sa ai server de stream
Din calculator la tine cu obs poti pune orice muzica vrei tu.

Daca vrei gen app pentru android, ai aici aplicatie gratis
 
Ce vrei sa faci pana la urma ? bun am vazut "minunatul" impact tv asta. Are un website facut in joomla, si un server streaming video. Tu ce nu stii ? Sa faci site joomla ? sa faci serverul de streaming ? Explica-ne ce vrei sa faci si te ajut eu, esti pe terenul meu cu radio online si televiziune online si chiar cu site joomla. Spre norocul tau ma pricep la toate dar fa-ma sa inteleg ce doresti :D
 
site in joomla nu mi se pare o idee buna. E greaoie platforma si consumă resurse. La exemplu de site dat merge un index simplu fara batai de cap.
Restul face cun vrea mai ales ca-l poti ajuta.
Streaming video e mult mai scump decât audio.
 
Ce vrei sa faci pana la urma ? bun am vazut "minunatul" impact tv asta. Are un website facut in joomla, si un server streaming video. Tu ce nu stii ? Sa faci site joomla ? sa faci serverul de streaming ? Explica-ne ce vrei sa faci si te ajut eu, esti pe terenul meu cu radio online si televiziune online si chiar cu site joomla. Spre norocul tau ma pricep la toate dar fa-ma sa inteleg ce doresti :D
Nu stiu sa fac servar de streming video.
Totul sa fie online.
Nu prim aplicati gen OBS
 
Pai atunci te va costa mai mult mai ales ca bu stii sa-l faci, apoi iti trebuie administrare la server.
Obs este folosit de majoritatea si cred ca este cea mai buna soluție pentru tine, mai ales că ești la început.
 
Nu stiu sa fac servar de streming video.
Totul sa fie online.
Nu prim apliServer streaming video iei de aici: Streaming Tv Su Canal de Tv varianta de 15 euro / luna iti ofera si 20GB spatiu.

Nu stiu sa fac servar de streming video.
Totul sa fie online.
Nu prim aplicati gen OBS
Server streaming video iei de aici: Streaming Tv Su Canal de Tv varianta de 15 euro / luna iti ofera si 20GB spatiu. Pana intelegi tu cum e sa fi un fel de Voiculescu de la Antena 1 sau un fel de Prigoana de la Taraf TV. Te joci aici. Pentru altele mai grele intram in detalii cu servere dedicate si alte planuri ;)
 
Loading...
Back
Sus