Salut

Alex94

Member
Registered
Salut, ma numesc Alexandru sunt din Galati si acum 2 ani am pasit in lumea IM si banii pe internet (Acum 10-11 ani vedeam tot felul de reclame si chestii cu bani de facut pe internet, prostia mea ca nu am crezut inca de atunci) acum jumatate de an am inceput sa fac si eu ceva bani de buzunar cu CPI si am reusit cam in 5 luni sa fac cateva zeci de mii de dolari(blackhat) de aceea am venit pe forumul asta in speranta de a invata ceva despre whitehat si poate ceva ajutor cum sa incep. M-a tot gandesc sa cresc un site de filme si sa fac bani din adsense dar nu prea stiu cum se mananca, se merita sau sa incep cu altceva?
In fine cred ca o sa fie multi care o sa sara pe mine cu "dovada la ce vorbesti tu altfel nu te credem"
Astea au fost cele mai bune zile ale mele:

_____________________________________________________________________________________________
 
Salut si bine ai venit!
Cu ce retea ai facut acei bani? Iar referitor la adsense pe site de filme, nu prea poti pune reclama de la adsense pe site de filme, mergea in trecut dar acum nu se mai accepta, trebuie continut unic. Doar daca nu am inteles eu gresit si tu vrei sa pui doar articole despre filme.
 
Ultima editare:
Bun venit pe forum.
1. Daca iti merge bine si faci atatia bani, dece ai vrea sa treci pe o nisa cu multa munca si bani putini?
2. Nisa de filme si seriale online este super aglomerata care include multa munca si bani putini.
3. Adsense nu poate rula pe orice site iar procesul de aprobare este tot mai greu pe zi ce trece, in special pentru publicherii din Romania.
4. Pentru a primi informatii cat mai exacte care sa te ajute este bun sa deschizi un topic pentru fiecare nisa in parte sau sa postezi aici punctat fiecare lucru/nisa care te-ar interesa, ce experienta ai in acea nisa si vom incerca sa iti oferim ajutor. Este mai usor atat pentru noi sa raspunde cat si pentru tine sau altii care citesc acest topic.
5. Daca esti dispus sau dai share la metoda ta care ti-a adus peste 41k pe an, ai ajuta multe persoane, mai ales dupa ce vad veniturile generate. Pas cu pas, ce munca include, daca e nevoie de investitie, etc.
 
Bun venit pe forum.
1. Daca iti merge bine si faci atatia bani, dece ai vrea sa treci pe o nisa cu multa munca si bani putini?
2. Nisa de filme si seriale online este super aglomerata care include multa munca si bani putini.
3. Adsense nu poate rula pe orice site iar procesul de aprobare este tot mai greu pe zi ce trece, in special pentru publicherii din Romania.
4. Pentru a primi informatii cat mai exacte care sa te ajute este bun sa deschizi un topic pentru fiecare nisa in parte sau sa postezi aici punctat fiecare lucru/nisa care te-ar interesa, ce experienta ai in acea nisa si vom incerca sa iti oferim ajutor. Este mai usor atat pentru noi sa raspunde cat si pentru tine sau altii care citesc acest topic.
5. Daca esti dispus sau dai share la metoda ta care ti-a adus peste 41k pe an, ai ajuta multe persoane, mai ales dupa ce vad veniturile generate. Pas cu pas, ce munca include, daca e nevoie de investitie, etc.

1. Fiindca cum am zis este blackhat si nu o sa mai mearga mult (cred), as dori sa incep white hat mai greu dar long term.
Doar ce citesc si eu din alte parti si cer pareri, atunci youtube-ul este o cale mai usoara de a castiga bani cu whitehat?
5. 41k sunt facuti in 5 luni, da m-am ocupat de blackhat cu youtube-ul ceea ce este impotriva TOS. Uploadam filmulete cu game hacks.
 
1. blackhat va merge mereu daca stii ce trebuie sa faci. Recomandarea mea este sa nu renunti la aceasta nisa daca ai prins cum se face si ai succes. Poti rula in paralel cu alte metode.
2. Dailymotion merge mai usor pentru ca accepta cam orice tip de continut, pe cand la youtube este ceva de munca si singura metoda mai sigura sa spun asa este sa folosesti un MCN. Pentru asta iti recomand sa citesti acest topic: Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube

filmulete cu game hacks
Daca imi dai un exemplu sa vad cum este un clip de gen, ai putea urca pe ridtube, unde primesti garantat 0.50$ cpm.
 
Exact aia vreau sa fac nu am zis ca renunt am zis sa fac si alte metode sa imi aduca venituri extra daca tot metoda asta imi merge auto pilot. Nu vreau sa arat aici exemplu de video de al meu pentru a evita competitia.
 
Loading...
Back
Sus