Sa fim oameni înainte de toate

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mi s-a adus la cunoștință de mai multe persoane ca sunt anumiți user/webmasteri care ataca alte site pe aceiași nisa, in special pe filme online si adult.

Prima metoda prin care se ataca este DMCA fals la provider si adoua prin atacuri de tip DDoS la site/host.

Cred ca e loc pentru toată lumea si fie ca cel mai bun sa câștige.

Daca cei care recurg la astfel de metode nu se opresc, doresc sa-i anunț ca se stie site lor si se poate aplica același metode sau chiar mai rele.

Acest topic este o rugăminte si o avertizare in același timp.

Nu e frumos ceea ce faceți.

Pe aceasta cale ii rog pe toti care sunt atacați si pot oferi dovezi cine ii ataca sa îmi trimită in privat toate informațiile și amicii mei se vor ocupa de ei.

Nu vreau sa se ajungă la asta dar daca nu este alta forma de a ne înțelege si coexista atunci...

Până in acest moment peste 20 useri mi-au raport astfel de activități care implica doua persoane.
 
Recomand un serviciu pentru toti cei care au probleme.
CMS by Bokar Solutions Ltd
Este realizat si susținut de @Ovidiu Bokar
Toate adresele ip se analizează si se baneaza automat si odata ce a fost gasit ca atac pe un site automat ii da nulroute la toate site care folosesc.
 
Cred că metoda DMCA e mai dureroasă decât DDoS, dar asta depinde de la un provider de hosting la altul. Sunt unii care îți opresc serviciile imediat, fără să știe dacă cererea e reală și fondată sau nu.

Și ai dreptate, mai bine indivizii și-ar folosi resursele pentru a-și îmbunătăți serviciile, nu să facă rău altora.
 
Cred că metoda DMCA e mai dureroasă decât DDoS, dar asta depinde de la un provider de hosting la altul. Sunt unii care îți opresc serviciile imediat, fără să știe dacă cererea e reală și fondată sau nu.

Și ai dreptate, mai bine indivizii și-ar folosi resursele pentru a-și îmbunătăți serviciile, nu să facă rău altora.
Providerii din Germania spre exemplu majoritatea ca e fals sau real iti închide contul, mai alea pe adult.
 
Cred că metoda DMCA e mai dureroasă decât DDoS, dar asta depinde de la un provider de hosting la altul. Sunt unii care îți opresc serviciile imediat, fără să știe dacă cererea e reală și fondată sau nu.
la DMCA nu neaparat la hosting e problema ca asta se poate schimba usor si rapid, problema e ca rapoartele ajung la google si te scoate instant din cautari, se pot contracara sau se pot aduce modificari in site si dat redirect, dar daca ai o tona de linkuri atunci treaba se complica.
 
Recomand un serviciu pentru toti cei care au probleme.
CMS by Bokar Solutions Ltd
Este realizat si susținut de @Ovidiu Bokar
Toate adresele ip se analizează si se baneaza automat si odata ce a fost gasit ca atac pe un site automat ii da nulroute la toate site care folosesc.
Ms pt tag, daca aveti probleme, sa imi spuneti/scrieti.

On topic:

Intradevar am observat si eu declaratii de DMCA false doar pentru ca "siteul merge bine" sau "are trafic prea mare" sau "sunt reclame", dar cred ca cel mai rau ce lam vazut a fost black seo, unde face submit la linkuri in numele site-ului tau, iar linkurile sunt spam/virusi/etc.
 
Loading...
Back
Sus