S9+ sau Iphone X ?

Iedi

Active Member
Registered
Banned
Voi ce ati alege intre aceste doua telefoane ? Mentionez ca eu sunt un fan apple inrait si momentan detin un 7 plus, as fi vrut sa imi fac upgdare la x doar ca pretul este enorm de mare.. Voi ce pareri aveti ?
 
Am avut si eu intrebarea asta aici pe forum acum ceteva luni cand a trebuit sa aleg intre iphone x si s9+.
Am avut iphone 7, dar am ales s9+ si functiile si performanta isi spune cuvantul, sa nu mai vorbim de camera, acum depinde daca tu pui accent pe ea.
Poate o sa ma mai incorc la apple cand o sa apara iphone 15 :)), pana atunci, nu regret ca am ales samsung.
 
Am avut si eu intrebarea asta aici pe forum acum ceteva luni cand a trebuit sa aleg intre iphone x si s9+.
Am avut iphone 7, dar am ales s9+ si functiile si performanta isi spune cuvantul, sa nu mai vorbim de camera, acum depinde daca tu pui accent pe ea.
Poate o sa ma mai incorc la apple cand o sa apara iphone 15 :)), pana atunci, nu regret ca am ales samsung.
Sincer nu pun enorm accent pe camera, cu toate ca ar trebui meseria de videograf ar trebui sa ma duca in drumul asta.. doar cât vreau un telefon care sa tina mai mult ca si baterie care sa se încarce puțin mai rapid, un ecran de ce nu mai generos.. de asta m’am îndreptat și eu spre s9+.. am văzut pe net tot felul de rautacisme sa le zic așa gen “mi se blochează din 2 in 2 minu’ sau ‘se resetează enorm de mult’.. ai avut ceva probleme ?
 
1. Daca esti fan inrait cum spuia tunci intrebarea nu isi are rostul.
2. Ca performanta ti-as recomanda S9 sau orice in afara de apple.
3. La pretul care-l dai pe un apple sau samsung iti poti cumpara telefon cu configuratie de calculator.

Telefon 3Gb RAM, 6Core. 32GB ROM, 16MB Camera, doar 149$
 
Sincer nu pun enorm accent pe camera, cu toate ca ar trebui meseria de videograf ar trebui sa ma duca in drumul asta.. doar cât vreau un telefon care sa tina mai mult ca si baterie care sa se încarce puțin mai rapid, un ecran de ce nu mai generos.. de asta m’am îndreptat și eu spre s9+.. am văzut pe net tot felul de rautacisme sa le zic așa gen “mi se blochează din 2 in 2 minu’ sau ‘se resetează enorm de mult’.. ai avut ceva probleme ?
Nu, nu se blocheaza niciodata, totul e foarte fluid.

In legatura cu comentariile celor de mai sus despre acele "telefoane", mai bine eviti chinezariile alea :)
 
"telefoane", mai bine eviti chinezariile alea
Stiai ca cei care fac Redmi Note sunt primii care au lansat telefon cu 4 core?
Apoi atat eu cat si altii folosesc aceste telefoane si merg super, nu mai spun de baterie care are viata cel putin dubla fata de restul telefoanelor.
Na... acum fiecare cu propria experienta si opinie, in final @Iedi alege ce vrea el.
 
un telefon cu android nu se compara cu sistemul iOS , orice telefon cu android se blocheaza chiar si s9 - s9plus..am testat si stiu ce zic,pe cand iOS nu prea se blocheaza chiar deloc ...
 
Am spus si o sa o mai spun, ios daca vrei stabilitate, folosesc iphone de la 4s in sus, am folosit si telefoane cu android.
Telefoanele de la samsung si celelalte firme nu sunt rele, sunt chiar bune dar este pacat ca le cam strica sistemul de operare.
Spuneti voi ca nu se blocheaza telefoanele cu android insa eu nu cred asta, daca imi aratati voi mie telefoane cu android care dupa 1 an in care instalezi aplicatii si uiti sa sa le mai stergi, in care ai peste 3000+ de poze si care cu toate astea telefonul sa mearga ca in prima zi... nu o sa mai zic nimic atunci :))

Parerea mea este ca in momentul de fata nu are rost sa iti iei nimic, urmeaza sa apara si de la samsung si de la iphone serii noi, mai bine mai astepti putin,
 
daca imi aratati voi mie telefoane cu android care dupa 1 an in care instalezi aplicatii si uiti sa sa le mai stergi, in care ai peste 3000+ de poze si care cu toate astea telefonul sa mearga ca in prima zi... nu o sa mai zic nimic atunci
Al meu. Are 2 ani, merge si arata ca in prima zi.
Plus folosesc pe el aplicatii pentru doi useri, Guest si normal.
 
Deci da Iphone se misca mai bine ca Android dar... Daca vrei sa fi limitat folosesti Iphone iar daca vrei sa fi ca pasarea cerului folosesti Android.
Dupa mine merita mai mult androidul ca IOS-ul.
 
Loading...
Back
Sus