Revolut Blocheaza Conturile!

Am rezolvat problema. Au facut reverted la bani catre sursa. Daca mai intampina cineva problema asta incercati sa ii contactati pe twitter si apoi sa le scrieti la cei de la FCA exact cum sta treaba

Aceeași problemă am avut si eu cu revolut după câteva luni au făcut reîntors banii către hmrc
Ce proceduri ai avut de făcut către hmrc sa poti acesa taxele din nou
 
Salutare
Mr Beni te rog spune cum ai rezolvat cu taxele după ce au făcut reverted, trec si eu prin aceeași situație si acum mai nou se întâmplă același lucru si cu cei de la monese
 
Le-am dat mesaj la cei de la hmrc la "contact self assestment" si le-am explicat ca revolut a trimis bani inapoi catre ei si daca pot sa mi trimita bani in alt cont. Dureaza un timp pana ajung bani la ei, undeva la 2 sapt.
 
Salut.
Am patit si eu astfel de probleme la un transfer de numai 1600 Euro... a fost suspendat contul timp de vreo saptamana pana au binevoit sa citeasca actele cerute si trimise de mine.
Ulterior am mutat toti bani in alte parti.
Acum il folosesc mult mai putin ca numar tranzactii si numai pentru sume mai mici de 500 Euro.
 
Salutare!
Blocajul banilor in mediul online este o practica tot mai la moda(daca o pot numi asa), nu se intampla doar cu Revolut sau alte banci online, se intampla si cu site-uri vanzare/cumparare SH, site-uri care se ocupa direct de tranzactia banilor intre cumparator si vanzator. Ce inseamna sa-ti blocheze banii? Inseamna ca banii tai sunt "in siguranta" la ei pana se clarifica situatia, o saptamana, o luna...etc...cu cat mai mult timp blocati banii, cu atat mai bine pt ei, cu cat mai multi bani blocati, cu atat mai bine pt ei, asta inseamna bani, multi bani pt rulaj sau cine mai stie ce fac ei cu banii, este un sistem capcana, ti se cer date minime la deschiderea contului ca sa existe "acoperirea" contului blocat ulterior in lipsa documentelor. Faceti un calcul simplu, 2.000€ blocati la unu, 10.000€ la altul, inmultind cu sute, poate mii de persoane carora li se blocheaza temporar contul si inevitabil BANII raman "blocati" la ei, vorbim de sume enorme pt rulaj. Folosesc de ani buni platile si transferuri online, dar NICIODATA sume mari, pt sume mari exista transferul bancar traditional.
 
Am spus si voi repeta de inca 1000 de ori.
Este vina voastră pentru ca folosiți un serviciu cunoscut pentru acest lucru.
Au fost si sunt procese pentru asta la nivel internațional.
Sunt multe alte servicii care se pot folosi in locul lor.
Apoi personal nu le vad rostul, sincer sa va spun.
 
ești mulțumit de serviciile oferite de acesta? Îmi poți da mai multe detalii, dacă se poate? Mulțumesc anticipat.
da,nu au comision de administrare lunar/anual, retragerea la orice atm este 10 lei indiferent de suma . poti atasa cardul la paypal si primi retrageri instante sau wire din paypal....
 
Loading...
Back
Sus