Retragerea unei reclamatii youtube

WorldFly

Member
Registered
Full Member
De saptamana trecuta Youtube a inceput sa faca putina curatenie in ograda sa si a inchis cateva canale la sesizarea celor de la UMA-RO ( am cautat detalii pe net despre ei si nu am gasit mare lucru) si CME Media Services Limited. Bineinteles motivul fiind incalcarea dreptului de autor." Pana aici totul e ok".
Cei de la youtube iti ofera posibilitatea de a solutiona aceste revendicari prin trei metode:
1. Astepti ca avertismentul sa expire
In cazul meu este vorba de un an de zile si nu se merita pentru ca si generarea de bani a fost suspendata.
2. Obtii retragerea reclamatiei
3. Contranotificare
Contranotificarea nu o recomand pentru ca cei de la youtube iti inchide instant canalul, am patit asta la inceputul lui 2015.
Eu personal sunt curios cum se face obtinerea retragerii reclamatiei.
Este cineva printre noi care a facut asa ceva? Daca da cum a procedat si care este metoda cea mai viabila pentru un rezultat favorabil?
 
trebuie sa demonstrezi ca ai tu drepturi de autor asupra incarcarilor sau sa demonstrezi ca cei care te-au reclamat nu au drepturi...
 
Eu am reusit de cateva ori sa castig aceste reclamatii. Uneori pe drept, altele pe noroc.
Daca continutul nu iti apartine, atunci nu te stresa sa faci contestatie la reclamatie.
Cea mai tare contestatie facuta si castigata a fost cu Armada, care mi-au dat dreptul sa folosesc mix-ul si chiar sa generez bani cu acesta.
Aici http://www.roforum.net/threads/sc-brand-tube-youtube-claim-abuse.2141/ am primit claim la imnul national si youtube a decis in favoarea lor.
 
Youtube iti ofera posibilitatea
"2. solicită retragerea reclamației
Poți să contactezi reclamantul și să îi soliciți să își retragă decizia de eliminare a videoclipului. Află mai multe"
Eu as dori sa iau legatura cu reclamantul poate ajung la un consens, iar din ce scrie yt tot prin ei ar trebuii rezolvat. Aceasta varianta este riscanta pentru ca daca reclamantul nu doreste sa isi retraga plangerea yt merge si mai departe pana la suspentarea contului.
Mentionez ca nu sunt chiar asa de curat in tot acest caz.
 
In reclamatie ai datele la reclamant. Cauti datele de contacta si va intelegeti.
CME Media Services Limited
Date de contacta aici
http://www.cetv-net.com/contacts/default.aspx
Nu am gasit date de contact, dar se pare ca in ultimele 6 zile foarte foarte multi useri au primit claim de la aceasta si nimeni nu stie cine este.
Sunt foarte multe firma si chiar persoane care fac claim abuziv pe youtube. Este bun sa incerci sa faci contestatie.
 
Aceasi treaba si pe Facebook cu acest UMA-RO. nu stiu cine sunt, dar tare as vrea sa aflu sa le fac si eu niste reclamatii!
 
Loading...
Back
Sus