retragere pe mastercard in paypal

D

djfreesh

Guest
salut,stiti cumva daca pe paypal merge facut withdraw pe un card master card? de atasat la cont am vazut ca merge dar withdraw o merge?am cautat in help centerul lor dar nu scrie nimic referitor la asta....
 
Nu merge pe MasterCard sa retragi bani. Merge atasat ca sa poti face plati prin PayPal .
De retras doar Visa.
 
Merge, Master Card de la BRD am eu atasat la paypal iar daca ai atasat cardu cu confirmarea de la banca atunci poti retrage iar in 2,3 zile iti intra banii pe card, cardul trebuie sa fie european adica sa poti baga si euro,dolari pe el
 
Nu merge alt tip de card decat VISA pentru retrageri. Din PayPal se pot face retrageri doar in cont bancar (pentru cetatenii americani) si card VISA (pentru toti ceilalti - mai sunt cateva tari care nu au nici macar aceasta ultima varianta)
 
  • Like
Reactions: J.D
Testat cu 4 carduri Mastercard de la 4 banci diferite si nu poti retrage.
Poti insa pe VISA...
 
Buna ziua!
Am si eu o intrebare.

am paypal si am putut da add la cardul bancar ,insa la contul bancar nu pot , imi cere cont de US
cand dau retragere de asemenea , imi cere cont de US
Cum pot retrage banii pe card sau pe IBAN romanesc?

PS nu am cont bussines , trebuie sa am firma ca sa am cont bussines? (am cont simplu)
Va multumesc
 
Buna ziua!
Am si eu o intrebare.

am paypal si am putut da add la cardul bancar ,insa la contul bancar nu pot , imi cere cont de US
cand dau retragere de asemenea , imi cere cont de US
Cum pot retrage banii pe card sau pe IBAN romanesc?

PS nu am cont bussines , trebuie sa am firma ca sa am cont bussines? (am cont simplu)
Va multumesc
Pentru retragerea banilor din PP ai nevoie doar de un card VISA pe care sa-l atasezi in PP.
 
Aplicatie sau site? Pe aplicatie nu imi apare nici mie sa retrag pe visa, dar intru pe site si dau.
 
Merci, am dat add si la un visa imi apare altfel : Sorry, you can’t withdraw this amount.
Adica e clar ca visa e oke si mastercard nu , insa e rau ca tot nu ma lasa.
ei nu au un suport de mail unde sa -i intreb chestiile astea?
 
Sorry, you can’t withdraw this amount.
Pe card este nevoie sa lasi 2 euro in cont. Daca ai 100 euro in cont, trebuie sa retragi 98 euro.
Din mesaj arata ca nu ai fonduri suficiente pentru a retrage.
 
Paypal business e moka, principala utilitate fiind sa accepti plati in magzinul tau online, nu prea are treaba cu retragerea.
Un pic off-topic: daca are cineva o sugestie de payment gateway care sa nu iti tina banii on hold asa ca au visat ei urat noaptea, va rog postati..
 
Paypal business e moka
Nu cred ca ai inteles topicul, problema. Eu la toate conturile am Paypal business si la retragere pe card este mereu taxa de 2 euro, pe spania, romania, uk.
daca are cineva o sugestie de payment gateway care sa nu iti tina banii on hold
strike si paypal care poti retrage oricand. Plus depinde si ce tranzactii faci, ca te vei lovi de aceasta problema peste tot.
 
Tocmai ca paypal si stripe au limite, de aia intreb.Cea mai instanta si nelimitata treaba e cu bitcoin dar sunt putini care platesc astfel.As vrea sa incerc ceva dropshipping si pe aliexpress nu poti sa platesti cu paypal.De unde apar probleme cu withdrawal limits.
Ma opresc aici, ca am poluat destul.topicul omului.


Paypal business e moka setup-ul, taxe sunt, n-am zis ca nu.Raspuns la intrebarea originala: nu trebuie firma.
 
va multumesc pentru raspunsuri dar tot nu merge
am 275 usd si cand incerc sa retrag 200 sa zicem imi apare ca am fonduri insuficiente. a mai patit cineva?
stie cineva pe ce email ii pot contacta? sau nr. de tel.

paypal.jpg
un pic offtopic, ce este cu creditul de sus din dreapta de aici de pe roforum.net ?
 
1. cardul este verificat in paypal
2. cardul este in lei sau euro
3. ai plati in pending / asteptare in cont

Se pare ca problema este mai veche si nici paypal nu are o solutie concreta. Uneori este o problema tehnica, alte ori e din cauza fantomelor.

Poti deschide tichet, suna sau intreba direct pe twitter @AskPayPal

Te referi la creditul care apare in profilul tau?
 
Loading...
Back
Sus