Retea reclame

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Salut! Sunt nou pe aici..am urmarit multe topicuri in schimb legat de retelele de advertise si totusi am ramas nedumerit.Am cateva intrebari, sper sa-mi raspunda cineva la ele.

Ce retea de push notifications imi recomandati si ce cpm aveti pe romania?
Ce retele mai folositi pentru monetizare?
*site filme*

P.S. Ma inscriu referal (daca ajuta cu ceva si se poate) pe viitor ..deocamdata vreau sa ma informez din timp ce si cum e cel mai convenabil de la oameni care stiu ce vorbesc. Mersi mult pentru atentie.
 
Oricât de nervos ești trebuie sa păstrezi un limbaj civilizat. Sper ca nu se mai repeta.
Nu inteleg de ce lumea tot continua sa promoveze jegul de tubeadvertising ?!?!?!?!? atasez o poza ca sa vedeti de ce nu lucrez eu cu ei, panaramele vietii ...
 

Atașamente

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    123,7 KB · Vizualizări: 51
eu il promovez pentru ca scot 1500-2000 pe luna de la ei , foarte seriosi cu platile . depinde unde ai tu plasate reclamele , daca ai adult pe site de desene animate (doar un exemplu) .. ce sa scoti...
 
Iti recomanda sa mai citesti si aceste topicuri
Optimizare reclame tubeadvertising pentru o conversie mai buna
Tutorial - Optimizare reclame pe site
Cum ai un bounce rate bun poti scoate frumos daca le optimizezi putin.
Citeste cu atentie si intelege ce am scris in cele doua topicuri si e posibil sa iti dublezi veniturile pe site.
 
Am citit toate reply-urile.. mersi mult pentru sfaturi ! Ascult toate parerile

Nu inteleg de ce lumea tot continua sa promoveze jegul de tubeadvertising ?!?!?!?!? atasez o poza ca sa vedeti de ce nu lucrez eu cu ei, panaramele vietii ...

Si ce alta retea recomanzi ? Vad ca tubeadv e recomandat de multi oameni
 
Iti recomanda sa mai citesti si aceste topicuri
Optimizare reclame tubeadvertising pentru o conversie mai buna
Tutorial - Optimizare reclame pe site
Cum ai un bounce rate bun poti scoate frumos daca le optimizezi putin.
Citeste cu atentie si intelege ce am scris in cele doua topicuri si e posibil sa iti dublezi veniturile pe site.
MulțumIM mult de tot @AlexH , pentru sfaturi si îndrumări.
Am citit de zeci de ori topicurile respective și nu numai, cam tot ce se putea, am ințeles bine DAR tot nu știu să implementez un amarât de cod, se pare că imi trebuie un ghid sa-mi arate pas cu pas, doar asa invat și am sa invat, la rândul meu, pe altcineva.
Parcă aș fi batut in cap, vorba cuiva ”ceață mentală/acidoza”.
PS Momentan am implementat doar rețeua popads si castig 7-11$ zilnic, mai am un player fake de la neoskip care-mi promite marea cu sarea (momentan sunt la stadiul promisiune la final de luna februarie)
ma mai joc cu niște coduri de la adskeeper și fiindcă nuu ma pricep dacă intri pe al meu site fără adblock te ia tot rasul, e varză ::)))))
 
DAR tot nu știu să implementez un amarât de cod, se pare că imi trebuie un ghid sa-mi arate pas cu pas
Nu exista un template unde sa arata pas cu pas pentru ca difera de la thema la thema.
mai am un player fake de la neoskip care-mi promite marea cu sarea (momentan sunt la stadiul promisiune la final de luna februarie)
Daca nu scoti mare lucru cu asta e posibil sa fie din cauza la adblock care blocheaza acest tip de site imediat. Metoda este ca link de ei, trebuie trecut prin bit,ly sau googl.gl pentu a nu mai fi blocat.
ma mai joc cu niște coduri de la adskeeper
Pozitionate foarte bine poate aduce ceva venituri. Recomand sa-i pui doar in primul desktop pentru ca altfel nu platesc si iti strici cpm.
 
Pe short link ca si banner (player fake) nu are legatura cu adblock, pe full script este cu totul altceva. In primul rand, daca vrei sa ai conversii trebuie sa ai o tema simpla, cea cu ctr cea mai mare este cunoscuta keremiya sau rbgw care pot fi editate dupa bunul plac. Niciodata nu o sa fie CTR mare pe o tema complexa si aici nimeni nu poate spune nimic.

Oricand pot da un exemplu cu un site filme dooplay/grifus cu 20k zi si un site 5k/zi cu keremiya, cel cu keremiya si cu trafic de 4 ori mai mic va face mult mai mult ca cel cu grifus/dooplay. El a mentionat pe nisa filme, deci banii se fac pe teme simple, nu pe tot felul de teme care promit seo friendly. @Valentina95 are rbgw de asta si sumele de genul, de asta am spus ca ori neoskip ori vlc ori tot felul de oferte, tema conteaza foarte mult.
 
Loading...
Back
Sus