Retea reclame gen adsense pentru site de filme

Din cate am vazut daca ai pe site 10k si pui doua bannere iti contorizeaza 20k la o medie de 0.30$, insa la mai multe scade rata si numarul de hits contoriizate.
O alta chestie care imi place ca afiseaza reclame in functie de site, pe nisa lui si nu per general.
 
Nu vreau sa spun ceva gresit, dar parca acest site acum ceva luni, maxim juma de an, platea doar in monezi virtuale, situatia se prezinta la fel si in ziua de azi ?
 
Nu am idee cum platea inainte, eu doar ce l-am descoperit. Stiu ca plateste in dolari acum prin paypal si transfer.
daca vorbim de meloads si nu vorbesc eu gresit, acum juma de an un an platea doar in btc sau alte monezi, plus ca nu avea reclame cine stie ce, am vrut eu sa-i incerc si am zis pas.
 
De la @DaVinci am descoperit aceasta retea care astazi mi-a aprobat un site.
The best CPM Ad Network - MeloAds
Reclamele sunt gen adsense si vad ca majoritatea au link de adsense sau sunt difuzate prin dfp de la google.
Minim de plata este la 5 dolari
Metoda de plata prin paypal si transfer bancar
Accepta site de filme online, insa daca aveti si adult nu stiu daca va accepta.
Procesul de aprobare la cont si site dureaza ceva, asa ca va sugerez sa adaugati toate site-urile odata pe care vreti sa puneti reclame pentru a reduce timpul de aprobare.
L-am pus la netestat pentru ca doar ce am inserat ads de la ei si nu am primit plata.
Sper sa mearga la toti si sa castigati bani frumosi.
cum se prezinta aceasta retea? ce CPM ai avut in aceste zile de cand ai inceput sa folosesti? mersi
 
Mai foloseste cineva Meloads? Eu am o problema.. am adaugat 2 bannere, dar acestea apar pe site doar dupa ce dau "un mic scroll" . Daca nu umblu pe pagina, reclamele nu se incarca. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
 
Mai foloseste cineva Meloads? Eu am o problema.. am adaugat 2 bannere, dar acestea apar pe site doar dupa ce dau "un mic scroll" . Daca nu umblu pe pagina, reclamele nu se incarca. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
Idem. Nu inteleg de ce fac asa, probabil ca e nevoie de actiunea userului pana sa fie afisat, si este din scriptul lor, nu prea ai cum sa fortezi sa fie afisat din prima ... ar fi fain daca ar fi vreo rezolvare ...
 
Mai toate firmele au aceasta regula acum. Vezi AdSense, adskeper si altele.
In general daca reclama e in primul desktop se afișează insa daca e pusa in al doilea sau chiar mai jos eu vad normal se afișeaze cand user da scroll pana acolo.
 
Mai foloseste cineva Meloads? Eu am o problema.. am adaugat 2 bannere, dar acestea apar pe site doar dupa ce dau "un mic scroll" . Daca nu umblu pe pagina, reclamele nu se incarca. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
Pentru cei care au aceasta problema cu afisarea on scroll trimiteti un mail cu username-ul la suport si o se rezolve. Reclamele se afiseaza on scroll doar pentru userii noi ale caror site-uri nu au fost verificate, ca forma de protectie.
 
Loading...
Back
Sus