Retea de reclame pentru orice site

Ti-am trimis. Sa fii atent pe ce site-uri pui, pentru ca la finala de luna sa imi dai aceasta lista. Contorizarea se face dupa fiecare domeniu in parte.
Poti posta pe orice site detii tag-urile trimise.
 
Am primit prima plata dupa 2 saptamani de colaborare si sunt foarte multumit de rezultate, va recomand sa incercati cu incredere iata si dovada platii

ixV5AKD.png
 
Confirm și eu primirea primei plăți. Seriozitate și încredere maximă. Recomand 10++
0pkLf8B.png
 
Update pentru reclame popup si bannerele de tip Download now.

1. Incercati sa setati popup sa apara doar pe homepage pentru o conversie mai buna. Wide pe tot site-ul va scade cpm foarte mult.
2. Bannerele este recomandat sa le puneti doar unde aveti playerere si nu in sidebar sa apara pe orice pagina. La fel daca apar wide, scade rata cpm mult.

Cum poti seta sa apara doar in articol langa player.

1. inserati codul in single.php unde vreti sa apara si in functie de thema
2. folositi acest plugin https://wordpress.org/plugins/global-content-blocks/ care va permite sa afisati reclama exact unde doriti in articol cu doar 1 click.

Unde este recomandat sa afisez bannerul in articol.

1. Deasupra la player 728/90 - Daca thema este responsiva nu trebuie sa va faceti probleme cum va fi afisarea pe device mobile.
2. Cei care folositi thema wordpress turceasca pentru filme aveti posibilitatea sa afisari reclama in player. Aici inserati codul de 300/250
3. Daca aveti mai multe playere intr-un articol puteti adauga bannerul de mai multe ori, inainte dupa fiecare player sau dupa al doilea sau al treilea player.


Cred ca @Naruto9 avea un script care afisa reclama in player indiferent de thema sau scriptul folosit. Daca il mai are il rog sa-l posteze aici daca doreste.

Multumesc si sper sa faceti modificarile pentru a avea o conversie cat mai buna.
 
Pentru cei care tabelul la articole este mai mic de 728 puteti folosi codul de mai jos.

1. faceti un fisier pe host. Gen 728.php
2. inserati codul de publicitate 728
3. acum inserati codul de mai jos unde vreti sa apara
Cod:
<iframe src="http://site.com/728.php" width="728" height="90" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Ati rezolvat problema.
 
Update pentru cei care au reclame tip adsense pe site-urile lor.
Bannerul de 300x250 este recomandat sa-l puneti in articol pentru a avea un cpm mai mare. Cpm-ul din articole poate fi de 3-5 ori mai mare fata de sidebar, asta pentru ca sunt mai multe sanse ca userul sa dea click, bannerul are o vizionare mai buna.

Asezarea optimia pentru bannerul de 300x250 este un block la inceput de articol, imediat sub titlu si inca unul la mijloc.
Daca articolul este mare puteti adauga unul la final de articol, iar acum va afisa bannerul de 3 ori in articol. In side bar puteti lasa loc pentru alte reclame.

Bannerul de 320x100 este recomandat sa apara floring jos in bara sau sus, depinde cum doriti. Este special pentru mobil si nu este invaziv. Exista multe plugin care va permit acest lucru.
 
Update:

Cei care rulati bannere de tip Download Now si Popup recomand sa le scoateti pentru moment.
Motivul:
1. La inceput cand am discutat live pe skype cu managerul de cont mi-a promis un CPM la popup de 1$, iar la bannere normale cpm minim de 0.20$ dar cu siguranta va creste, cel putin asa mi-a spus.
2. Dupa cateva zile cpm este foarte mic si pentru multi nu se merita sa mentineti aceste bannere.

Compensare:
Voi incerca sa gasesc o metoda de compensare pentru aceste zile in care ati rulat reclamele pentru a fi bine pentru toate lumea.

Multumesc pentru intelege si scuze pentru neplacerile provocate.

De retinut este ca am semnat contract cu acestia pentru aceste reclame.
 
Update:
Dupa discutia live de acum cateva minute pe skype am luat decizia sa opresc pentru moment orice colaborare cu firma care ofera popup si bannere de tip download now.

1. am atras atentia ca conform contractului sau angajat sa ofere o rata com buna pentru popup si bannere, lucru care nu s-a intamplat.
2. problema care unii le aveti cu avertismentul goolle ca site este mailicios. Au spus ca problema nu este de la ei si ca reclamele lor sunt safe. Le-am oferit dovezi si tot sustin acelasi lucru.
3. La inceput astazi mi-au spus ca a facut modificari la cont si ca sa testam inca doua zile unde cu siguranta cpm va creste. Nu am fost de acord. Apoi au spus sa testam doar cu doua site din retea cateva zile si daca in convine dupa sa continuam. Am spus NU, pentru ca rata cpm trebuie sa fie asa cum ne-am inteles si inteleg ca nu toate site pot avea acelasi cpm dar nici asa cum este acum.
4. Am incheiat colaborarea iar la final mi-au spus ca peste cateva zile vor reveni cu o alta oferta, etc, etc.

Asa ca recomand sa scoate aceste reclame de pe site cat mai repede si imi cer scuze pentru neplaceri.
Am spus de multe ori ca urasc acest tip de reclame, dar pentru ca VOI castigati bine din acestea si firma este una mare, m-am gandit ca pot ajuta la cresterea veniturilor.
Din pacate m-am inselat si pe viitor nu voi mai recomanda asa ceva, mai ales dupa ultimul update google unde sanctioneaza orice site care are reclame de gen.

Multumesc.
 
Loading...
Back
Sus