Retea de publicitate care plateste sigur si bine

bari70

Active Member
Registered
Full Member
Salut! Am observat ca cei de la PopAds au inceput sa contorizeze tot mai putine impresii si sa scada cpm-ul drastic pe romania. Personal am scazut de la un 0.70$-0.95$ cpm la un 0.35$ cpm, lucru care mi-a afectat destul de mult venitul de pe site-urile pe care aveam reclama de tip pop-up de la popads.

Asa ca am decis sa mai incerc si alte retele de publicitate... intr-un final am incercat si AdFly si mi-se pare super ok. Nu, nu ofera un cpm exagerat, dar am revenit la venitul pe care-l obtineam inainte cu popads.
Cred ca multi dintre voi stiu deja ce este AdFly, in caz ca nu stiti este o retea de publicitate care va permite sa monetizati(a.k.a sa faceti bani) cu site-urile voastre prin diverse moduri...

Mai jos va prezint o lista cu 3 metode prin care va puteti monetiza site-ul cu AdFly:
*Scurtarea de link-uri
Daca aveti link-uri lungi si vreti sa le convertiti in link-uri scurte si sa castigati si ceva bani in acelasi timp, puteti utiliza AdFly.

*Website Entry Script
Acest script va permite sa monetizati momentul accesarii site-ului vostru de catre un vizitator. Inainte de a vizualiza continutul de pe site vizitatorului ii va aparea o reclama de la AdFly ia dupa 5 secunde acesta o sa poate accesa site-ul.

*PopAds
Aceasta este o varianta de pop-up ad mai user-friendly(mai prietenoasa pentru cei care acceseaza site-ul). Im majoritatea cazurilor vizitatorului nu i-se va deschide un pop-up foarte intruziv ci un tab in care iti va fi afisata o reclama dar tab-ul in care o sa fie afisata reclama nu o sa il deranjeze pe user pentru ca pagina dorita/accesata i-se va deschide intr-un alt tab.

Ca sa fiti siguri ca cei de la AdFly platesc click aici sa vedeti platile facute catre mine.

Va puteti inregistra pe AdFly aici.
Va urez cat mai multe vizite si un CPM cat mai mare! :)
 
@Naruto9 Am folosit doar pop-urile pana acum pe site si nu arata exact ce cpm ai dar poti verifica ratele pe care le ofera(asta e o medie a ratelor, rata ta poate fi mai mica sau mai mare decat cele de acolo) aici --> https://adf.ly/rates
 
Pai cati unici ai in total intr-o zi? banuiesc ca iti cunosti traficul si castigul deci poti scoate o rata de acolo :)
 
Am 3k+ unici dar nu-mi contorizeaza tot niciun ad network...deci daca as pune ca-mi contorizeaza ca la popads ar fi 0.70-0.80$ cpm.
 
Cum adica plateste sigur si bine cand tu nu ai primit nici o plata si nici macar nu stii ce rata cpm ai exact.
@alex vezi acest topic.
 
Zici ca m-au platit cei de la AdFly sa le fac "publicitate" asa ma contestati :)))...
 
Corec

Corect exista. Da-mi si mie un demo ceva.
cum pun pe site anti-adblock?
Eu folosesc Adblock Bloker .
In momentul in care un vizitator care foloseste ad-block intra pe site , are surpriza sa vada o pagina neagra si o fereastra cu urmatorul mesaj : Please disable any ad-blocker you are using in your browser.
Daca este interesat de continutul site-ului , poate adauga site-ul la lista site-urilor permise .
 
Nu poti compara un pop pe care il poti seta sa apara 1 data pe zi pe ip, cu o reclama pe tot ecranul de la adfly la care este obligat sa astepti.
Daca platea macar de 3 ori mai mult ca popads, intelegeam. Pierzi mult trafic cu astfel de metode.

Intradevar popads a scazut rata pentru romania cu circa 20%, dar gandirea nu e buna cu astfel de metode.

Sa explic de ce. Pui o retea si zici gata, cu asta trebuie sa fac bani ca asta mananc lunar. GRESIT!
Gandeste altfel = cum fac bani cu absolut toate lucrurile puse pe site si nu doar dintr-o retea? Simplu. Folosesti doar lucruri ce ofera bani ca le folosesti.
Pui 1-2 retele pop cu 1 deschidere pe zi per ip, lucrezi cu alta retea de bannere pe clickuri, folosesti surse video ce platesc toate odata (videomega,netu,openload,etc).

La final de luna, dupa circa 2-3 luni, vei observa ca traficul se ridica ca nu enervezi pe toti cu reclame + vei fi platit de la 3 surse video, 2 popuri si bannere. Iar castigurile vor fi mult mai mari, chiar daca de la fiecare nu vei lua 100$ odata.

Iar metoda blocarii celor cu adblock este proasta si nu recomand. Pierzi trafic aiurea. Un utilizator care apreciaza site-ul tau, poate aduce prin blogul lui spre ex alti 1000. Chiar daca acesta avea adblock si nu ti-a adus un cent.

Nu ganditi pe perioade scurte, ci pe perioade lungi chiar de 6 luni.
 
Loading...
Back
Sus