Restream live de pe Youtube cu ffmpeg

ValentinVV

Îmi plac castorii
Registered
Full Member
Salutare! Sper că am postat unde trebuie topicul.

După cum știți, un număr mic de televiziuni au live continuu pe Youtube. Aș vrea, doar pentru utilizare personală, să le fac restream prin ffmpeg astfel încât să aibă un format „IPTV-friendly” (HLS).
Problema e că live-urile de pe Youtube au token care expiră destul de rapid.
Știe cineva vreo modalitate de a actualiza token-ul automat astfel încât streamul de pe ffmpeg să fie fluent?
Dacă aveți alte idei înafară de ffmpeg vă ascult.

Mulțumesc mult!

PS: Și o metodă pentru Twitch, dacă există, ar fi utilă.
 
E clar că se poate dar au token (cum am scris și în postarea inițială).
Întrebarea era CUM se poate face un „sistem” prin care să se actualizeze token-urile automat.
 
Mi se pare cam mult să folosesc OBS pentru așa ceva.
Normal cred că se poate rezolva cu php problema. Am găsit pe net câteva exemple, dar nu mai funcționează.

Speram că poate a mai făcut cineva de pe forum așa ceva.
 
Eu am un script de stream dar e facut pentru muzica si video. De pe serverul tau sa fii live non stop pe YouTube, Facebook, etc dar nu știu daca merge si pentru restream.
 
Mersi fain virhsgold, chiar merge.
Nu există vreo modalitate să „forțezi” calitatea? Cu &vq=hd1080 nu pare să meargă.
 
Mersi, dar prefer ceva ce pot hosta eu (ca să fiu sigur că merge când am nevoie).
Am găsit un script pe Github care pare că ar putea forța calitatea dar sincer nu știu cum să-l fac să meargă. :))
În principiu e simplu: trebuie să descarce index.m3u8 și din fișierul ăla să aleagă linia cu itag/96 (pentru 1080p). Mai departe nu știu.
 
Mai e o treabă pe lângă Youtube și Twitch (temporar folosesc direct de la Alexandru Cotos, sper să găsesc o soluție mai bună curând - cine știe când se enervează și taie scriptul).
Cum se poate rezolva cu liveurile de pe ok.ru? :))
 
Mai e o treabă pe lângă Youtube și Twitch (temporar folosesc direct de la Alexandru Cotos, sper să găsesc o soluție mai bună curând - cine știe când se enervează și taie scriptul).
Cum se poate rezolva cu liveurile de pe ok.ru? :))
sa caut un canal live sa vad despre ce e vorba cu ok.ru !
 
Mai e o treabă pe lângă Youtube și Twitch (temporar folosesc direct de la Alexandru Cotos, sper să găsesc o soluție mai bună curând - cine știe când se enervează și taie scriptul).
Cum se poate rezolva cu liveurile de pe ok.ru? :))
suparat e cotos suparat

 
Loading...
Back
Sus