Reincarcare orange online

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aceasta este experienta mea pentru reincarcarea unei carte orange.

1. orange
Pana acum foloseam orange.ro dar ieri imi dadea eroare de fiecare data si nu am reusit. Chiar si cand la logam imi spunea ca este o eroare.

Am cautat pe net pentru alte oferte care sa nu fie nici prea scumpe dar sa imi permita plata cu cardul sau paypal.

2. kartela.ro
Are pret bun, la fel ca orange si alte retele. Am facut comanda si mi-a spus ca va dura maxim 10 minute pana imi vine codul de reincarcare. Au trecut 12 ore si nimic, asa ca i-am contactat atat prin ticket cat si pe facebook. Pe facebook am vazut ca sunt destui care au probleme cu venirea codului. La ticket au raspuns cam intr-o ora, unde mi-au spus ca comanda mea a fost respinsa de mobilepay. Pai ok a fost respinsa, dar dece ati luat banii din cont si dece nu am primit o notificare in aceasta privinta. Daca nu contactam, ramaneam fara code de reincarcare si cu banii luati.
Mi-au spus apoi ca banii vor fi returnati in 48 de ore si acum astept sa vad cand vor intra.

Desi are un pret bun serviciul este destul de prost si nu se merita.

3. ppay.ro
Acest serviciu mi-a fost recomandat pe skype de @Mariuselll. Chiar daca m-a costat 1.12 euro in plus fata de orange sau kartela.ro sunt multumit pentru ca totul a decurs rapid si am primit codul de reincarcare.


La randul meu si eu recomand ppay.ro pentru cei care vreti sa faceti reincarcare online la orange sau alte firme. Uneori e nevoie sa platesti in plus pentru acelasi serviciu dar na... traim in romania si e de inteles.

In alte tari vrei sa incarci cu 5 euro cartea, atunci atat vei plati si vei primi cei 5 euro sau suma aleasa. Doar in romania trebuie sa platesti 9 euro pentru un credit de 6 euro.
 
In romania platesti mai mult pentru cat primesti pentru ca platesti TVA-ul de 20%.

Si eu de obicei imi incarc cartela de pe orange.ro, dar odata l-am incarcat direct din internet banking de la banca transilvania si am primit creditul imediat direct pe telefon, acelasi pret ca pe orange.ro.
 
Loading...
Back
Sus