refund 2checkout

Renk0

Member
Registered
Banned
Am facut o plata pentru host de la awardspace.net si am inteles ca contul a fost suspendat si voi primi refund , astept de 2 zile si nimic, contul este suspendat pentru ca cei de la 2checkout i sa parut ceva dubios la plata , dar nu am primit refund, trebuie sa astept mai mult de 2 zile sau sa trimit ticket undeva ?
 
de obicei refund se face instant in unele cazuri sau in 30 de zile din momentul efectuarii tranzactiei, in cazul platilor paypal, poti incerca sa-i contactezi pe cei unde ai incercat sa faci plata presupun ca ei folosesc 2checkout ca si metoda de plata si ei ti-au anulat-o pe motivul mai sus invocat de tine.
 
Este una dintre cele mai tampite metode de plata si scumpa, cel putin asta e pararea mea.
In TOS la acestia poti vedea termenul de refund, iar din ce stiu, mai repede de 14-30 zile nu vei primi banii inapoi.
Totusi ar trebui sa ceri info ce au gasit suspect la tine de au anulat plata. Daca era asa cum spun ei, atunci inainte de finalizare iti dadea eroare si nu trebuia sa retraga banii din contul tau.
 
am primit mesaj de la ei si au spus ca nu am completat cu aceliasi date care le am la paypal , acum astept refund
 
Asta e o alta idiotenie tipica, de exemplu sa zicem ca eu nu am un cont de paypal sau 2checkout ori card si ma ajuta un prieten in acest sens, ce treaba are datele din cont cu datele platii atata timp cat plata a fost efectuata?
 
Loading...
Back
Sus