Redirectionare site catre justcannabis.online

ombladon112

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,

De ceva timp am observat o scadere drastica in Google la unul din site-urile mele. Problema a aparut in momentul in care am schimbat serverul si am facut mutarea. Atunci m-am gandit ca ar putea fluctua putin in Google din cauza acestei schimbari, avand probleme cu cateva link-uri timp de cateva ore, iar dupa m-am gandit ca e din cauza vitezei de incarcare a site-ului, fiind putin mai mica pe serverul nou (timpul de incarcare mai mare). Dupa aproximativ 2 luni am sesizat ca site-ul nu se mai regaseste in Google pe nici un cuvant cheie, pe care inainte era in primele locuri.
Am analizat din nou site-ul si am observat o redirectionare catre justcannabis.online atunci cand acesta era accesat de pe mobil, probabil se intampla acest lucru si pe desktop in unele browsere, dar la mine pe chrome nu se redirectiona.
Am cautat pe Google toate posibilitatile de rezolvare a acestei probleme pana am gasit o postare pe Twitter unde spune ca aceasta redirectionare este din cauza pluginului WP Product Review care are acel cod de redirectionare introdus in ultima versiune, totusi nu inteleg cum de nu au reusit sa rezolve aceasta problema in tot acest timp. Am sters pluginul WP Product Review si redirectionarea a disparut.
Precizez ca atunci cand am mutat site-urile am facut update la Wordpress si la toate pluginurile.

Acum ca am rezolvat problema cu redirectionarea, imi poate da cineva un sfat cum as putea sa revin cu site-ul in Google? Nu l-au eliminat de tot, dar e impins spre paginile 10-20.
 
dai in judecata pe cei de au facut wp product review, daca:
pluginul nu e luat nu.lled
site'ul tau nu contine chesti protejate de copyright si care nu iti apartin
ai niste bani si timp de consumat pe procese.

salut.
 
Loading...
Back
Sus