Recuperare parola admin Wordpress

CiNiK

أنا أحب كس
Registered
Banned
Salutare.
Am uitat parola la un cont wordpress , fac recuperare parola dar nimic , nu vine nici un email de recuperare.
Cum as putea recupera parola ?
Se poate face din cPanel ?
Multumesc
 
Salutare.
Am uitat parola la un cont wordpress , fac recuperare parola dar nimic , nu vine nici un email de recuperare.
Cum as putea recupera parola ?
Se poate face din cPanel ?
Multumesc
ai acces la phpmyadmin?
 
Vezi in db ce adresa de e-mail e trecuta la admin. Apoi verifica daca nu cumva mesajul se duce in bulk.
Poti schimba adresa e-mail din db la admin.
Aici ai toate metodele de resetare a parolei la wordpress
https://codex.wordpress.org/Resetting_Your_Password
 
Bun..am schimbato frumos din phpMyAdmin , dupa care imi da eroarea din poza:
Screenshot_16.png
Aceiași eroare apare in Mozila , Chrome ,Opera si pe ,telefon , tableta ,leptop.

Am facut si setarile enable-and-disable-cookies-website-preferences care sunt explicate in documentation ,si la fel.
 
Bun..am schimbato frumos din phpMyAdmin , dupa care imi da eroarea din poza:
Vezi atașament 996
Aceiași eroare apare in Mozila , Chrome ,Opera si pe ,telefon , tableta ,leptop.

Am facut si setarile enable-and-disable-cookies-website-preferences care sunt explicate in documentation ,si la fel.

Da un refresh la pagina si incerci de doua, 3 ori sa te loghezi, pana la urma merge ca si la mine la unele siteuri apare, nu stiu de ce !
 
Da un refresh la pagina si incerci de doua, 3 ori sa te loghezi, pana la urma merge ca si la mine la unele siteuri apare, nu stiu de ce !
Am dat restarturi , refreshuri , cautari de virusi, nimic.
Întrebare:
Pot sa fac un user din phpMyAdmin , sa-i dau gradul de administrator..sa incerc si asa.
 
Pot sa fac un user din phpMyAdmin , sa-i dau gradul de administrator..sa incerc si asa.
In mode normal da.

Sau poti adauga un user nou daca ai inregistrarea activata si apoi dai statut de admin.
Sper ca nu ai spart un site si vrei acces admin la el. :D
 
Sau ruleaza asta in sql dar editeaza cu datele tale.
Cod:
INSERT INTO `databasename`.`wp_users` (`ID`, `user_login`, `user_pass`, `user_nicename`, `user_email`, `user_url`, `user_registered`, `user_activation_key`, `user_status`, `display_name`) VALUES ('4', 'demo', MD5('demo'), 'Your Name', '[email protected]', 'http://www.test.com/', '2011-06-07 00:00:00', '', '0', 'Your Name');


INSERT INTO `databasename`.`wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (NULL, '4', 'wp_capabilities', 'a:1:{s:13:"administrator";s:1:"1";}');


INSERT INTO `databasename`.`wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (NULL, '4', 'wp_user_level', '10');
 
Cred ca e alceva, nu stiu exact ce , dar tocmai am instalat pe un alt site wordpress si cand vreau sa accesez wp-admin.
Primesc urmatoarea eroare :
404: Page not found

It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search or one of the links below?

Incerc sa ma logez , imi spune ca nu sunt bune datele, care sunt scrise si intr-un .txt ca sa nu le uit , nu au cum sa nu. fie bune , mail de recuperare din nou, nu vine.
Sa precizez ca am un reseller webhosting , sa fie ceva ce afcecteaza site-urile?
 
Ultima editare:
Daca domeniul este abia pus, atunci e posibil ca ns-urile sa nu fie active peste tot.
Vezi daca fisierul htaccess exista si totul e ok.
Fisierul htaccess e gol, domeniul e pus de mult a fost tot wordpress dar l- am sters , si a ramas asa gol o vreme acuma , am sters tot de pe el, baze de tate , sub domeni ,
si am incercat sa instalez din nou wordpress.
Apare urmatoarea eroar :
Cod:
  The following errors were found :
 

 
    Installation cannot proceed because the following files already exist in the target folder :
 
        .htaccess
 
    Please delete these files or choose another folder.OR
 
      Select the checkbox to overwrite all files and continue
 
Apare urmatoarea eroar
In cpanel la file manager selecteaza sa iti arate si fisierele ascunse, apoi dai reload si iti apare fisierul.
Vezi sa aiba aceasta forma.
Cod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
 
In cpanel la file manager selecteaza sa iti arate si fisierele ascunse, apoi dai reload si iti apare fisierul.
Vezi sa aiba aceasta forma.
Cod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
Exact asa am :

Cod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress
# php -- BEGIN cPanel-generated handler, do not edit
# Set the “ea-php56” package as the default “PHP” programming language.
<IfModule mime_module>
  AddType application/x-httpd-ea-php56 .php .php5 .phtml
</IfModule>
# php -- END cPanel-generated handler, do not edit
 
Loading...
Back
Sus