Recuperare Fisiere din Recycle Bin

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salut. Acu 3,4 zile am sters niste fisiere din Pc si dupa am dat si golire Recycle Bin.
Intrebarea e le mai pot recupera??

Daca cineva se stie cu asa ceva si reuseste sa imi recupereze 2,3 fisiere il PLATESC ( dar doar dupa ce vad daca fisierele sunt Ok)

Treaba asta e mai urgenta.
 
Rulează comanda asta in cmd ca admin
Cod:
 [drive letter : \ >attrib –h –r –s /s /d *.*].

Nu uita sa schimbi "d" cu litera de la drive/partiția ta.
Va recupera toate fișierele sterse de pe acea partiție.
 
Eu foloseam recuva în trecut, la chestii de genul sau la usb formatat face minuni.

Mai era un program de genul, dar nu țin minte numele
 
Eu foloseam recuva în trecut, la chestii de genul sau la usb formatat face minuni.

Mai era un program de genul, dar nu țin minte numele
Da am incercat +inca vreo 2 .. 2 zile qm tinut Pc-ul deschis si nu a terminat de scanat. Am renuntat :)
 
Rulează comanda asta in cmd ca admin
Cod:
 [drive letter : \ >attrib –h –r –s /s /d *.*].

Nu uita sa schimbi "d" cu litera de la drive/partiția ta.
Va recupera toate fișierele sterse de pe acea partiție.
Chiar nu s-a sesizat nimeni de miercuri pina acum ??????
Comanda windows ATTRIB pentru recuperat fisiere sterse? Serios?
Pai, attrib face cu totul si absolut cu totul altceva !!!
 
Salut. Acu 3,4 zile am sters niste fisiere din Pc si dupa am dat si golire Recycle Bin.
Intrebarea e le mai pot recupera??

Daca cineva se stie cu asa ceva si reuseste sa imi recupereze 2,3 fisiere il PLATESC ( dar doar dupa ce vad daca fisierele sunt Ok)

Treaba asta e mai urgenta.

PhotoRec​

Recupereaza orice fisier, in pofida numelui aplicatiei.
Probabil iti trebuie versiunea Windows 64 din linkul de mai sus.
Nu te speria, nu are interfata grafica, dar e usor de folosit. Probabil sint zeci de tutoriale pe youtube.
Salvezi fisierele recuperate pe un stick usb sau pe alt hard disk separat, NU pe aceiasi partitie, NU pe alta partitie de pe acelasi hard disk.
 
  • Like
Reactions: Cle
Da am incercat +inca vreo 2 .. 2 zile qm tinut Pc-ul deschis si nu a terminat de scanat. Am renuntat :)
Da, scanează foarte greu, dar unui prieten i s-a stricat un SSD portabil, doar îl băga în PC și îi cerea formatare, îl formata și când îl băga iar, aceeași poveste.
Timp de 2 sau 3 zile am lăsat calculatorul deschis 24/24 și am recuperat undeva la 80% din ce era pe acel SSD
 
Loading...
Back
Sus