Rectificare catiguri 30.11.2018 - TubeAdvertising.eu

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Salutare si La multi ani tuturor romanilor!
Ieri, 30.11.2018 a fost o zi destul de grea pentru noi, mai ales pentru tehnici nostri ce si-au incheiat "misiunea" inceputa la 06:00 dimineata in jurul orei 23:00 noaptea. O simpla operatiune de transfer ce trebuia sa dureze maxim 3 ore ne-a cauzat o gramada de probleme din cauza providerului de server.
Nu as vrea sa intru in detalii si nici sa caut scuze, imi asum tot ce s-a intamplat, eu si echipa Tubeadvertising ne cerem mii de scuze tuturor affiliatilor pentru downtime-ul platformei si pentru stresul creeat. Cei ce ati intrat ieri pe chat stiti deja asta, cei ce nu au intrat le comunic acum: TOATA lumea va fi compensata in functie de castigurile avute in ultimele 7 zile, se face o medie si veti primi completare direct in credit in cursul zilei de azi.

Tin sa va anunt ca in acest moment, dupa tot chinul de ieri, rulam pe niste servere mult mai puternice si mai performante, fapt ce va ajuta enorm in livrarea reclamelor mai rapid, incarcarea bannerelor pe site-urile voastre, etc. Mutarile astea am decis sa le facem regulat, cam la 2 ani deoarece apar mereu tehnologii noi in materie de servere ce pot face diferenta intre o retea de afiliere performanta si una neperformanta. Platforma creste in optiuni si tool-uri, traficul creste, serverul dupa 2 ani e deja "vechi", nu mai tine pasul cu nevoile noastre.
Noi chiar ne dorim sa fim altfel decat retelele clasice de afiliere si cred ca am demonstrat asta in timp prin seriozitate si implicare. Eu unul am pus suflet la proiectul asta de cand am inceput in 2014 si continui sa o fac, si eu si echipa mea. Vreau sa va asigur ca orice schimbari facem la platforma vor fi mereu in avantajul ambelor parti.

Va urez o zi frumoasa si spor la bani!
 
Mereu ati fost ok cand au aparut astfel de probleme si cred ca e unul din lucrurile care va dferentiaza de re restul firmelor de gen din romania.

Off topic.
De curiozitate, unde aveti serverele si ce configuratie folositi, desigur daca se poate spune public.
 
Mereu ati fost ok cand au aparut astfel de probleme si cred ca e unul din lucrurile care va dferentiaza de re restul firmelor de gen din romania.

Off topic.
De curiozitate, unde aveti serverele si ce configuratie folositi, desigur daca se poate spune public.
Multumim, tocmai asta si incercam, sa aratam lumii ca suntem onesti si nu ne batem joc de munca nimanui.
Configurari la server exacte nu stiu ce sa iti spun, sau mai exact nu inteleg la ce te referi. Avem 4 servere dedicate la OVH impartite in diferite data centere, 2 in europa, 1 in asia si 1 in USA sa putem servi publicitatea eficient + ne ajutam si de Cloudflare Premium. Stiu ca avem nevoie de mult ram pe fiecare server si hard SSD. Asta e serverul pe care abia ne-am mutat: Dedicated Servers - MG-512 - enterprise
Ideea e ca noi pe langa TubeAdvertising mai avem si www.TrafficManager.ltd, platforma de tracking, o varianta mai basic a platformei TubeAdvertising pe care o inchiriem, deci nu gestionam doar traficul nostru.
 
Update: toata lumea a fost creditata in decursul zilei de ieri. S-a facut o medie de castiguri zilnice pe ultimele 7 zile si s-a adaugat ce lipsea + 10%
 
Update: toata lumea a fost creditata in decursul zilei de ieri. S-a facut o medie de castiguri zilnice pe ultimele 7 zile si s-a adaugat ce lipsea + 10%
Salut . Vreau sa te intreb de partea Web Push. Am adunat 114 subscribers , dar la statistici nici un click nimica... Doar apare subscribers si gata.
 
Salut . Vreau sa te intreb de partea Web Push. Am adunat 114 subscribers , dar la statistici nici un click nimica... Doar apare subscribers si gata.
inca nu am inceput trimiterea in masa cum trebuie, trimitem 1-2 pe zi adult, mainstream momentan nu prea sunt subscriberi, zilele astea incepem mai agresiv si acolo, sa se mai stranga cativa
 
Loading...
Back
Sus