Recomandare VPS SSD pentru webhosting

COSMiN.

Member
Registered
Buna seara! As vrea si eu un vps ssd pentru webhosting, imi poti recomanda cateva firme pe care le recomandati voi
Multumesc!
 
pai nu am in cap anumite specificatii..
eu pana-n prezent am avut doar reseller webhosting, si as vrea sa ma mut pe un vps, si as cere cattiva recomandari.
caut ceva bun, sa duca magazine online cu peste 10.000 de produse (de ex), detin firma de web design si am nevoie de ceva bun.
De exemplu multi mi-au zis de ovh, eu pana acuma am lucrat cu mxhost, acolo inregistrez domeniile si de tot ce am nevoie, sunt foarte multumit de serviicle lor. Si imi puteti da o parere de serviciile de mxhost sau ovh.

Cu stima,
COSMiN.
 
Pentru magazin cu 10k produse poti începe cu serverul postat de @Susp3kt mai sus.
Daca vei tine doar acest site pe el iti va merge super, ba chiar si altele, insa depinde de tine ce vrei sa faci si ce planuri ai, priorități.
 
Pentru magazin cu 10k produse poti începe cu serverul postat de @Susp3kt mai sus.
Daca vei tine doar acest site pe el iti va merge super, ba chiar si altele, insa depinde de tine ce vrei sa faci si ce planuri ai, priorități.

detin o 'micuta' de firma de web design si vreau un vps chiar si dedicat pentru clienti, daca vine clientul, sa-i ofer toate serviciile.
 
Atunci iti trebuie ceva mai extra.
Daca livrezi doar site statice de prezentare atunci poti merge pe cel recomand mai sus, insa daca sunt dinamice atunci de la aceiași firma cel de 30 euro pe lună.
Pentru ceva si mai extra la online.net unde ai pret bun si conf foarte bune.
 
caut ceva bun, sa duca magazine online cu peste 10.000 de produse (de ex), detin firma de web design si am nevoie de ceva bun.

Ce platforma folosesti pentru magazinul online? daca folosesti wordpress + woocommerce o sa ai nevoie de optimizare si la nivel de server, ca 10k de produse nu se tin asa simplu...
 
Loading...
Back
Sus