Recomandare pentru protectia ADS-ului?

Iulian94

Member
Registered
Buna seara,
Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie... Cautand pe internet cum pot sa imi protejez Ads-ul dupa site(wordpress) pentru click-uri multiple am gasit plugin-ul "AdSense Invalid Click Protector", dar n-am reusit sa-l fac sa imi ascunda reclama dupa 1 click pe aceasta(am setat limita de maxim 1 click).
Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?

Astept si o alta modalitate daca exista si este acceptata de cei de la google.

Multumesc!
 
Buna seara,
Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie... Cautand pe internet cum pot sa imi protejez Ads-ul dupa site(wordpress) pentru click-uri multiple am gasit plugin-ul "AdSense Invalid Click Protector", dar n-am reusit sa-l fac sa imi ascunda reclama dupa 1 click pe aceasta(am setat limita de maxim 1 click).
Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?

Astept si o alta modalitate daca exista si este acceptata de cei de la google.

Multumesc!
Cod:
https://demo.clickfraud-monitoring.com/pricing/
Varianta cu plata, nu cea free! Dar oricate ai seta nu exista protectie 100%.
PS: Vezi sa nu-ti iei ban daca te gandesti sa optii click-uri "nelegitime" si sa limitezi la 1 click.
 
Toate pluginurile pentru Wordpress sunt trecute pe lista neagra pentru securitate si load foarte slab, asa ca grija mare.
In rest ca si protecție nu cred ca ai ceva sigur care sa nu iti aduca probleme pe termen mediu și lung.
 
Daca vrei sa ascuzi reclama pe 1 singur click , atunci fa un script php care sa baneze ip-ul doar pe reclama pentru 24h ... si cu refresh dupa click ca sa dispara imediat dupa click...
Pai nu e bine nici asa, pentru ca vei avea problema cu AdSense.
 
Sistem are insa ii doare undeva si apoi te acuza pe tine.
Plus ceva mai absurd este sa te acuze ca ai prea multe reclame pe pagina cand tu folosești auto ads de la ei.
 
Sistem are insa ii doare undeva si apoi te acuza pe tine.
Plus ceva mai absurd este sa te acuze ca ai prea multe reclame pe pagina cand tu folosești auto ads de la ei.
si ce e de facut, dupa parerea ta ? sa ascunzi reclamele pentru o perioada dupa ce dai click, nu le va conveni.
ar fi o solutie sa afiseze reclamele dar sa nu permiti click ul pentru o perioada de timp? dar ai scadea impactul si nu le ar conveni oricum... apoi daca dau ceva verificare din cauza 'scaderii', te mai gasesti si cu blocatul contului...
*doar spune-mi ce solutie ar fi buna, sa incerc sa ajut
 
Una care sa mulțumească pe toata lumea nu este.
Acum depinde si cum îți dau acestia clickuri. Manual sau bot automat.
O soluție ar fi ca la x afișări într-un timp anume sa nu afișezi reclama la userul y.
Apoi banat orice user care timp de x timp face y afisari.
Din cloudflare poti bloca sau challenge in funcție de risc, refere, retea, etc.
Insa nici una nu te va salva sa stii.
Schimba mereu locatia la reclame.
 
Loading...
Back
Sus