Recomandare hosting

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Am nevoie de un hosting pentru un site nou. Nu ceva sofisticat : sa tina 100-150 unici pe zi, sa pot achizitiona domeniu .ro de la ei și eventual sa facă backup zilnic
 
Pentru shop online nu recomand host de 1 euro pentru ca iti va aduce mari peirderi.

Daca proiectul este serios atunci un dedicat de 13 euro pe luna se merită.

Cum spus de multe ori, 90% din proprietari de shop online nu se gândesc ce va fi peste 3-6 si care ar putea fi pierderile daca ai magazinul offline pentru cateva ore.
 
Pentru shop online nu recomand host de 1 euro pentru ca iti va aduce mari peirderi.

Daca proiectul este serios atunci un dedicat de 13 euro pe luna se merită.

Cum spus de multe ori, 90% din proprietari de shop online nu se gândesc ce va fi peste 3-6 si care ar putea fi pierderile daca ai magazinul offline pentru cateva ore.

Va fi un site de review cu link-uri de afiliat. Trafic va fi în proporție mare de pe instagram. Am nevoie de ceva micuț dar sa nu am probleme cu el. O oferta bună la hosting am găsit la namecheap și are și ssl gratis ceea ce este un mare avantaj. Dar speram la ceva de la noi sa pot lua și domeniu .ro
 
Pai atunci dece nu alegi blogger cu domeniu propriu si asa scapi de probleme si costuri. Mai sunt si altele unde poti face site gratis.
Nu vreau gratis. Iar pe Blogger nu pot pune tema WordPress, cel puțin nu o pot pune eu. Iar un dedicat este prea mult pe un site micuț. M-am gândit și la Blogger dar este mult de editat pentru a face ce vreau eu. Nu m-ai sunt firme românești de hosting?. Am cautat pe google am găsit câteva dar speram la o recomandare de la cineva care ii utilizează.
 
Nu vreau gratis. Iar pe Blogger nu pot pune tema WordPress, cel puțin nu o pot pune eu. Iar un dedicat este prea mult pe un site micuț. M-am gândit și la Blogger dar este mult de editat pentru a face ce vreau eu. Nu m-ai sunt firme românești de hosting?. Am cautat pe google am găsit câteva dar speram la o recomandare de la cineva care ii utilizează.
Mxhost, clausweb, romarg. Cu toate am lucrat sau lucrez, sunt ok la ce îți trebuie ție.
 
Ești primul care ii recomandă.
Și eu îi recomand la siteuri mici, pe cel mai ieftin hosting am cateva site-uri cu 500-1000 vizitatori pe zi si e ok. Nu zic ca nu am avut nicio problema cu ei, de exemplu o data m-au taxat pe un pachet de hosting de 2 ori (chiar cand se facuse ionos), dar din 2017 pana acum (cand inca erau 1&1) am avut peste 25 de pachete la ei si nu am avut alte probleme. Ba chiar am avut un site in 2018 care timp de o luna a fost pe locul 1 la o cautare relevanta si a avut cate 7-10k pe zi si nu m-au taxat nici macar un cent in plus ... Pentru site-uri pe care nu planuiesti sa le tii mai mult de un an si nu ai trafic mai mare de 2k pe zi sigur nu ai probleme
 
Îmi revizuiam site-urile din google analytics si am dat de acel site de care am spus :
4378

Toate vizionările pe un hosting de 12$ cu domeniu inclus, atât costa atunci. Deci chiar nu înțeleg motivul din care își iau atâta hate online.

Edit : alte cateva siteuri la ei cu același pachet :
4379
4380
4381
 
Loading...
Back
Sus