Reclama video

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiti cu totii ca reclamele video aduc un profit mult mai mare fata de cele normale.

In ultima saptamana am discutat cu mai multe retele de publicitate care ofera reclame video. Ca un singur site sa fie acceptat in acestea este foarte greu din cauza cererilor foarte mari,

Cerintele sunt in special la trafic unde vor minim 1.000.000 unici pe luna. Ca retea/grup putem sa ajungem la acest trafic.
Din discutiile care le-am avut sunt de acord sa accepte si trafic mai putin dar inainte de toate au nevoie de o lista cu minim 10-20 site pe nisa video.

Pentru asta am nevoie de ajutor vostru sa imi permiteti sa trimit site vostru pentru a fi acceptat. Daca totul decurge ok, atunci vom avea cu totii de castigat.
Pentru cei cu video blog sau site de trailere va fi un mare avantaj pentru ca pot castiga din vizionari. Pe youtube sau dailymotion iti suspenda contul cand postezi ase ceva. Asa ca postezi la tine pe host clipurile si afisezi reclame.

Este doar o ideee cum putem beneficia daca suntem acceptati.

Reguli care trebuie sa le respecte fiecare site:

1. Fara continut adult, *****, droguri, alcol si altele de gen.
2. Hostare proprie la clipuri sau sa rulati pe una din aceste platforme phpsugar / phpvibe care permit rularea rularea reclamelor video chiar daca acestea sunt prin embed. La phpvibe mai am cred 10 licente libere. Pentru userii acestui forum 10 euro / licenta
3. Trafic acceptabil
4. Recomandat ar fi site sub 1 milion pozitie in alexa.


In timp ce scriam acest topic am vorbit pe skype cu una dintre aceste companii care are mai multe tipuri de reclame, pe langa cele video.

Cpm pe video este minim 1$ si maxim 5$. Pentru restul reclamelor este intre 0.50$ si 1.5$ cpm.

Merge foarte bine pe site care au continut video embed de pe alte surse si chiar ofera propriul player pentru a rula video.

Asa ca astept lista.
 
Update:
Cei care au site de video pot sa imi trimia url. Incepand de astazi pot livra astfel de reclame.
Cerinte:
Fara continut adult, *****, droguri, medicamente, jocuri de noroc.
Bannerul trebuie sa fie vizibil in primul desktop.
Cei cu bounce rate mic vor primi un cpm mai mare.
Banner standard 300/250.
Daca traficul este de calitate se ofera bannere mai mari cu un cpm mai mare.
 
Am uitatat sa fac update.

1. Am discutat cu ai multe firme pentru reclame video, iar in final m-am inteles cu una.
2. Dupa 2 luni aceasta nu mai accepta site de stream video.
3. Pentru a rula reclama video site trebuie sa nu aiba stream video si macar 10-15k hits reale pe zi
4. Reclama trebuie pusa in primul desktop.

Mai sunt cateva solutii dar nu la fel de profitabile. Pentru asta ma contactati in privat.
 
Loading...
Back
Sus