Reclama HeroCPM

greu cu profitshare si 2parale sa cumpere cineva de la mine...parerea mea ..inca am sub<50 vizitatori pe zi deci nici o sansa...alta treaba ar fi daca pun de la adsense...omu trebuie sa dea exact click pe reclama...si daca prind vreo reclama nu stiu "vezi aici cum sa slabesti" ...greu la fel..vreau sa trec pe wordpress ..si sa dau din blogspot sa imi directioneze catre alt domeniu .. poate o sa fie mult mai atractiv asa...pentru ca in momentul de face blogspot nu ofera cine stie ce teme...wordpress e mult mai ok...o intrebare am!! daca fac aceasta redirectionare catre noul domeniu pe contul de blogspot se actualizeaza ce o sa postez prin wordpress ?
 
Google adsense afiseaza reclame in functie de cam ce a cautat vizitatorul inainte sa ii poata afisa reclame relevante. Cu redirectionarea poti sa o faci linistit .
 
dar daca sunt acceptat de google adsense sa zic...pot pun linkul catre o reclama in spatele unei poze sa zic ? adica nu stiu am pe blog unele poze si sa zicem nu stiu ca omul da click pe poza atunci vr sa i deschida reclama..am voie sa fac asta ? din cate am inteles nu prea..
 
Nu ai voie sa faci asa ceva la nici o retea. data esti destept si faci , ai grije sa nu te prinda. Ca sa te accepte adsense, trebuie sa ai continut unic nu copy paste, si sa ai vreo 200 vizite din google zilnic parca.
 
Din pacate faci aceiasi greseala ca majoritatea. Gandesti la termen scurt, bani repede cu efort minim. Din pacate asta nu se poate indiferent ce ai incerca.

Tot spui ca lumea nu da click pe reclame sau va cumpara de pe site-ul tau.
Este total gresit sa stii. Daca scrii articole bune, pui link pe numele la produs , apoi o reclama in articol de la adsense, pe viitor poti scoate mult mai multi bani decat din popup. La 50 de vizite pe zi nu vei scoate nimic din popup, asa ca iti trebuie sa iti ridici site-ul.

Sa iti dau un exemplu:

Pe un site de cpa aveam doua optiuni. Sa castig 1$ per inregistrare sau 25% comision din ce cumpara pe site-ul respectiv.
Am ales adoua varianta cu 25% comision pe toata durata cat sunt membri pe acel site si care imi aduce un venit intre 385 si 550$ pe saptamana. Daca alegeam prima varianta castigam putin peste 8000$ .
Site a intrat in al patrulea an de viata. Si 20$ pe luna daca imi aduce tot este bine, pentru ca ma costa 11$ pe an sa-l prelungesc.

Sper ca ai inteles la ce ma refer.
 
tema mai atragatoare pentru blog?
Eu cred ca merge aceasta foarte bine. Este simpla si atragatoare. Plus nu vrei sa distragi atentia la user de la continut si reclame.
 
Loading...
Back
Sus