Rar mai găsești un băiat care să țină la tine cu adevarat si nu să te vrea doar in pat !!!

NU EXISTĂ DREPTUL DE A ITI BATE COPILU.
Cu atât mai mult nimeni nu are dreptul de a lua viața altor ființe umane. COPIII NU SUNT PROPRIETATEA PĂRINȚILOR, ca urmare părinții nu pot să facă ce vor ei cu micuții!

Trăim cu senzația că încă îi mai putem prosti pe micuți, spunând că ei nu contează și că părinții au drepturi absolute asupra copiilor..
Cifrele oficiale sunt înfiorătoare :
43.000 de copii sunt azi în instituții de ocrotire abandonați sau abuzați de părinți; 80.000 de copii au un părinte sau amândoi părinții plecați în străinătate la muncă; 6 din 10 copii sunt bătuți de proprii părinți și 40% din aceștia din urmă recunosc asta; un copil pe lună de moare în bătaie în propria familie, la fiecare patru zile este înregistrat un caz în care o minoră este violată în familie; anul trecut 8 minori au fost omorâți de proprii părinți, alți 5 au fost victimele tentativei de omor din partea acestora și alți 12 au fost omorâți de frați; 44 de copii minori au fost violați de proprii părinți și alți 6 de frați; doi din zece copii abandoneaza școala; 4 din 10 care merg la școală nu înțeleg ce se întâmplă acolo....

Un om normal care isi doreste un copil ..nu are cum sa il bata ..NU...pt ca l-a dorit e o minune ...
Un om normal vorbeste cu copilul ..ii explica de cate ori e nevoie...
Doar un om care nu isi doreste un copil si l-a facut din gresala poate sa bata un copil de 8-9-10 etc ani...
Doar un om care nu isi doreste un copil ..nu are rabdare sa ii explice anumite treburi...

Bataia data unui copil mic ..denota capacitatea mintala a unui adult.

Statul nostru a distrus educația și sănătatea în ultimii 28 de ani, le-a distrus cu... sistemul prost..dar daca si tu ca parinte iti mai bati copilul...ce crezi ca va ajunge din acel copil ?
 
Ultima editare:
vizavi de poza .. copii imit adolescentii sau adulti..
Atunci cand esti mic timpul trece foarte greu ,si abia astepti sa devii adult.. sa devii "autostiutor" Adultii sunt devina.. Ei isi pun fele fel de poze si citate toate cu intentii sexuale.. iar cei mici doar imita.. si este posibil sa se ajunga la sex. In cazul in care se ajunge la asa ceva nu trebuie batuti, mustrati sau mai stiu eu ce abuzuri. De ce nu s-a intervenit inainte de a se ajunge acolo.
De multe ori poate pe buna dreptate parinti sunt fortati de imprejurari sa isi lase copiii singuri , sa munceasca in strainatatea sau sa isi ia cate 2 joburi si ii lasa pe cei mici nesupravegheati.. Iar ei la inceput se joaca.
Nu mai am profil de facebook de vreo 2 ani de zile..am doar niste grupuri . De multe ori raman socat de ce imi apare in feed
..apasa 1 daca vrei sa te pup
apasa 2 daca vrei sa de *ut
Trebuie starpit raul din mintea adultului si copii nu vor mai avea de unde invata asa ceva.
De aceea am rectionat si pe acest forum cand au fost vorba de de droguri de exemplu. Daca tu ca adult te lauzi ca dorogurile sunt foarte bune, sau sexul, sau ca atunci cand faci rau nu se va intampla nimic.
Atunci un copil daca intra pe forum si vede ceea ce ai scris tu, el de divinizeaza si crede ca imitandu-te va ajunge cat mai repede adult. Mi-am facut foarte multi dusmani pe acest forum o parte din ei chiar mi-au trimis mesaje pe email. ce vrea sa insemne asta.. simplu sunt pe drumul cel bun.
 
vizavi de poza .. copii imit adolescentii sau adulti..
Atunci cand esti mic timpul trece foarte greu ,si abia astepti sa devii adult.. sa devii "autostiutor" Adultii sunt devina.. Ei isi pun fele fel de poze si citate toate cu intentii sexuale.. iar cei mici doar imita.. si este posibil sa se ajunga la sex. In cazul in care se ajunge la asa ceva nu trebuie batuti, mustrati sau mai stiu eu ce abuzuri. De ce nu s-a intervenit inainte de a se ajunge acolo.
De multe ori poate pe buna dreptate parinti sunt fortati de imprejurari sa isi lase copiii singuri , sa munceasca in strainatatea sau sa isi ia cate 2 joburi si ii lasa pe cei mici nesupravegheati.. Iar ei la inceput se joaca.
Nu mai am profil de facebook de vreo 2 ani de zile..am doar niste grupuri . De multe ori raman socat de ce imi apare in feed
..apasa 1 daca vrei sa te pup
apasa 2 daca vrei sa de *ut
Trebuie starpit raul din mintea adultului si copii nu vor mai avea de unde invata asa ceva.
De aceea am rectionat si pe acest forum cand au fost vorba de de droguri de exemplu. Daca tu ca adult te lauzi ca dorogurile sunt foarte bune, sau sexul, sau ca atunci cand faci rau nu se va intampla nimic.
Atunci un copil daca intra pe forum si vede ceea ce ai scris tu, el de divinizeaza si crede ca imitandu-te va ajunge cat mai repede adult. Mi-am facut foarte multi dusmani pe acest forum o parte din ei chiar mi-au trimis mesaje pe email. ce vrea sa insemne asta.. simplu sunt pe drumul cel bun.
La ce ai zis mai sus sunt de acord cu tine.
Dar de curiozitate , daca nu mai ai cont facebook cum vezi ce se scrie in grupuri?
 
Eu unul cred ca este vorba de parinti, de educatia pe care o primesc , daca copilul are niste parinti denaturati automat o sa iasa un infractor sau una pe care o F***te tot satul.
 
NU EXISTĂ DREPTUL DE A ITI BATE COPILU.

Poate pt tine, dar bataia e rupta din rai ... sunt multi parinti azi care au modelul nou de "parenting" si anume sa nu ii interzici nimic, doar sa ii explici ca nu e bine sa faca x si y ... e un model frumos dar eu nu am invatat asa ca nu e e bine sa fac X lucru ... am mancat bataie ... am invatat si nu s-a mai repetat. A nu se confunda cu pura cruzime, doar cu palme la fund sau chestii similare pt cand esti mic. Si eu sunt impotriva violentei dar pentru anumite lucruri sunt de acord cu mici mustrari.
 
Nu zice
Poate pt tine, dar bataia e rupta din rai ... sunt multi parinti azi care au modelul nou de "parenting" si anume sa nu ii interzici nimic, doar sa ii explici ca nu e bine sa faca x si y ... e un model frumos dar eu nu am invatat asa ca nu e e bine sa fac X lucru ... am mancat bataie ... am invatat si nu s-a mai repetat. A nu se confunda cu pura cruzime, doar cu palme la fund sau chestii similare pt cand esti mic. Si eu sunt impotriva violentei dar pentru anumite lucruri sunt de acord cu mici mustrari.
Nu zice nimeni sa nu ii dai o palma doua, da nu cum era mai demult ca rupea lemnu de tine, cureaua lucea dupa ce dadea pe tine si ce era mai urat furtunul de la masina de spalat (albalux - parca asa ii zicea)
 
Nu zice

Nu zice nimeni sa nu ii dai o palma doua, da nu cum era mai demult ca rupea lemnu de tine, cureaua lucea dupa ce dadea pe tine si ce era mai urat furtunul de la masina de spalat (albalux - parca asa ii zicea)
Si acum cred ca am semnul de la furtun, facusem ceva nasul, F NASOL, nu are rost sa exemplific aici, dar ideea era ca mama mi-a zis ca NU E BINE ... eu copil ce sa stiu, sau saraca fata mai ales, am invatat ca CU FRUMOSUL ca nu a mers, a mers cu furtunul, nu aveam albalux pentru ca era scump, aveam ceva parca FRAM se numea .. dar la fel de repede se detasa furtunul la nevoie. Iar pentru prietenul de mai sus cu "semn de slabiciune" sa te vad eu tatic cu 3 fete care fac gangbang pentru ca nu au fost "educate" si nu au inteles ce e bine si ce nasol ... nu ca ar fi gangbang-ul nasol :D:D:D:D

PS: am fost legat cu lanturi (de fier) de o bara si batut fara sa ma pot apara, cred ca stiu ce inseamna sa fii maltratat, si sa compar ....
 
Si acum cred ca am semnul de la furtun, facusem ceva nasul, F NASOL, nu are rost sa exemplific aici, dar ideea era ca mama mi-a zis ca NU E BINE ... eu copil ce sa stiu, sau saraca fata mai ales, am invatat ca CU FRUMOSUL ca nu a mers, a mers cu furtunul, nu aveam albalux pentru ca era scump, aveam ceva parca FRAM se numea .. dar la fel de repede se detasa furtunul la nevoie. Iar pentru prietenul de mai sus cu "semn de slabiciune" sa te vad eu tatic cu 3 fete care fac gangbang pentru ca nu au fost "educate" si nu au inteles ce e bine si ce nasol ... nu ca ar fi gangbang-ul nasol :D:D:D:D

PS: am fost legat cu lanturi (de fier) de o bara si batut fara sa ma pot apara, cred ca stiu ce inseamna sa fii maltratat, si sa compar ....
Esti deplasat in faptul ca imi doresti asa ceva. Nu fac eu regulile aici pe forum, nu am de gand sa fiu banat, asa ca nu-ti voi raspunde cu sinceritate
 
Esti deplasat in faptul ca imi doresti asa ceva
Daca ai citit mai bine, ai vedea ca nu iti doreste asta, ci sa te gandesti cum ai reactiona intr-o situatie de gen.
Are legatura cu ceea ce se discuta aici.
 
Esti deplasat in faptul ca imi doresti asa ceva. Nu fac eu regulile aici pe forum, nu am de gand sa fiu banat, asa ca nu-ti voi raspunde cu sinceritate
Boss nu as dori asta nimanui, doar am zis cum ar fi sa fie .... adica sa te pui in pielea unui personaj care a patit-o ...
Una peste alta cred ca eu as fi fel mai nasol tatic daca as aveas fata ... nu as lasa pe oricine sa-si bage pl in munca mea de o viata :p sincer as fi ceva de genul
... daca ar fi baiat ar fi alta poveste ...

BTW asta m-a facut sa ma uit la film :)) a 1 5-a oara ... :))
 
Loading...
Back
Sus