Rar mai găsești un băiat care să țină la tine cu adevarat si nu să te vrea doar in pat !!!

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
asta pana la 12 ani este deja campiona la supt .....acadele ! Daca as fi parinte:
Prima data la ginecolog, apoi in functie de asta, ori as afla cu cine s-a culcat si plangere penala, oricum fara calculcator, fara telefon, fara internet, supravegheata la scoala si acasa si doar drumul acesta pana face 18 ani, dupa daca nu mai vrea sa stea acasa si pleac,a sa se duca sa se f....a si cu 50 odata !
 
Nu știu cum as reacționa...nu am idee....dar ...dacă e să o luăm pe alta parte....copii sunt mult mai deștepți de cum eram noi la vârsta lor...de ce nu s-ar f***e și mai repede că noi...
Eu de exemplu am inceput la 15 ani...cu o colegă de clasa...nu m-am mai dus 2 zile la școala de rușine ...:D:D...așa eram atunci...pe drumul vieții ...am pierdut rușinea ;)
În Irlanda la 15 ani au copii la randul lor...e dezastru cate fete tinere vezi cu copii aici....dar nimeni nu le zice nimic....așa e viața.
 
Nu tre sa si faca ce zice. Cu toti am inceput viata sexuala cand eram minori ( sau astia sfinti dupa 18 ani)
Ca un parinte sigur ai reactiona diferit. Dar vorba buna face minuni.
@Jhonny daca ai face ce ai zis mai sus sigur te-ai face tu de rusine mai mult ca fata + ca pe ea o sa o pierzi cu totul dupa aia. Si cand ii ajunge un mos amarat te vei gandi ca nu ai facut bine.
 
Va inteleg parerile dar acesti copii din poza nu au mai mult de 10 ani ! Nu vorbim de adolescenti de 16 - 18 ani , nici macar de aia de 14, ci de 8, 9 , 10 ani ! La varsta asta as rupe paru pe ea ! Voi ca si parinte la varsta asta de 8 , 9 ani ce i-ati zice, ati incepe sa ziceti, nu ai facut bine tata ... :))) ? Adica de repectiva poti sa spui ca este curva de la 8 ani, in pana mea !
 
Va inteleg parerile dar acesti copii din poza nu au mai mult de 10 ani ! Nu vorbim de adolescenti de 16 - 18 ani , nici macar de aia de 14, ci de 8, 9 , 10 ani ! La varsta asta as rupe paru pe ea ! Voi ca si parinte la varsta asta de 8 , 9 ani ce i-ati zice, ati incepe sa ziceti, nu ai facut bine tata ... :))) ? Adica de repectiva poti sa spui ca este curva de la 8 ani, in pana mea !
Eu as incepe cu niste sfaturi ce e bine ce nu + niste video ca sunt o gramada cu ce poate pati cum se manifesta bolile etc etc si daca nici asta nu da rezultate un psiholog/psihiatru poate ar da mai multe rezultate.
Eu am luat bataie de la mama de.... in special cu furtunu de la masina de spalat albatros(parca asa ii zice) si tot timpu zicea nu, dar eu de a dracului faceam ( nu are legatura cu subiectu dar cu educatia )
Acuma am copil mic de 2 ani dar nu stie ce inseamna o palma, vorba buna e la mine si pot sa zic ca am cel mai cuminte copil din lume si nu ii interzic nimica din ce vrea sa faca, tocmai de aia nici nu imi face.
 
Prostii am facut cu totii cand eram mici si uitam asta.
Cand vine vorba de fetite minore in special, problema sta in 99% din cazuri la parinti, care uita ca au fost odata si ei la varsta asta, apoi nu discuta pe sleau in unele cazuri cum este treaba pentru ca fata sa stie cum sa se apare.
Cu cat esti mai rau in aceasta situatie cu atat ea va gasi o portita sa iti bage sute de p... in ea si fara ca tu sa afli.

Daca esti deschis cu fata si ii explici cum sta treaba, chiar daca nu iti place, vei avea sanse mai mult sa nu ajunga o curva.
 
Prostii am facut cu totii cand eram mici si uitam asta.
Cand vine vorba de fetite minore in special, problema sta in 99% din cazuri la parinti, care uita ca au fost odata si ei la varsta asta, apoi nu discuta pe sleau in unele cazuri cum este treaba pentru ca fata sa stie cum sa se apare.
Cu cat esti mai rau in aceasta situatie cu atat ea va gasi o portita sa iti bage sute de p... in ea si fara ca tu sa afli.

Daca esti deschis cu fata si ii explici cum sta treaba, chiar daca nu iti place, vei avea sanse mai mult sa nu ajunga o curva.
La 8 ani, daca si-a bagat deja unul p...a in ea inseamna ca este curva curvelor, vorba buna merge sa ii faci inainte de asta si control, si mi se pare normal la adolescente sa le vorbesti de asta, da am facut prosti si altele, dar parca nu ne facem intelesi, voi la 8 ani ati f,.t ? Eu stiu ca si atunci cand s-a intamplat , in vremea mea fetele care s-au ...t tot curve se numeau si 14 ani pe care ii aveau ! Sunt numai eu care vad gravitatea situatiei ? Ceea ce vorbiti voi sun bine si merge la fete de 14, 16 ,18 ani, nu la copii de 8 WTF ? O vorba buna ii spui copilului oricand, dar nu cred ca voi va apucati sa vorbiti despre sex 8 ani !
 
La 8 ani, daca si-a bagat deja unul p...a in ea inseamna ca este curva curvelor, vorba buna merge sa ii faci inainte de asta si control, si mi se pare normal la adolescente sa le vorbesti de asta, da am facut prosti si altele, dar parca nu ne facem intelesi, voi la 8 ani ati f,.t ? Eu stiu ca si atunci cand s-a intamplat , in vremea mea fetele care s-au ...t tot curve se numeau si 14 ani pe care ii aveau ! Sunt numai eu care vad gravitatea situatiei ? Ceea ce vorbiti voi sun bine si merge la fete de 14, 16 ,18 ani, nu la copii de 8 WTF ? O vorba buna ii spui copilului oricand, dar nu cred ca voi va apucati sa vorbiti despre sex 8 ani !
Pai stai boss,ca la 8-10-12 ani nu tii'se scoala p**a,mai ales sa faca ce ai zis tu acolo.
De la 13 ani abia incepe sa se prinda cum sta treaba.
Depinde foarte mult de educatia pe care o oferi copiilor cand sunt tineri pana implinesc 14 ani.
Dupa degeaba le spui tu de s*x,violenta,tigari etc.
Nu te va mai asculta.
Unui copil trebuie sa ii arati dece nu este bine sa faci s*x neprotejat,dece nu este bine sa fii violent,Dece sa nu fumeze,etc.
Nu poti educa pe cineva pe care l-ai invatat cu narav…trebuie sa educi un copil la timp !
 
La 8 ani, daca si-a bagat deja unul p...a in ea inseamna ca este curva curvelor, vorba buna merge sa ii faci inainte de asta si control, si mi se pare normal la adolescente sa le vorbesti de asta, da am facut prosti si altele, dar parca nu ne facem intelesi, voi la 8 ani ati f,.t ? Eu stiu ca si atunci cand s-a intamplat , in vremea mea fetele care s-au ...t tot curve se numeau si 14 ani pe care ii aveau ! Sunt numai eu care vad gravitatea situatiei ? Ceea ce vorbiti voi sun bine si merge la fete de 14, 16 ,18 ani, nu la copii de 8 WTF ? O vorba buna ii spui copilului oricand, dar nu cred ca voi va apucati sa vorbiti despre sex 8 ani !
Sti macar ce inseamna curva???La cate curve ai fost pana acuma?? Cate aveau 8 ani?
Esti penibil sa spui de o fata de 8 ani ca e curva curvelor ..nici macar nu sti ca sa f***t..poate a pus acest mesaj doar la impresie ..cum fac de multe ori....poate fi vorba de o fata la care parinti ei sunt foarte saraci si ea viseaza mai mult ..ca ori ce fata...
Din o simpla poza tu o faci curva curvelor...fenomenal..
Vezi tu in poza ca se f***e ??
Sincer..tu daca asa reactionezi cand copii tai de 8 ani vor face vreo prostie...nu meriti sa fi parinte.
Tu ca parinte trebuie prima data sa vezi cauza ..din ce cauza a facut asta (daca a facut)...dar sa spui despre o fata de 8 ani ca e curva curvelor....penibil cu P mare
 
Pai stai boss,ca la 8-10-12 ani nu tii'se scoala p**a,mai ales sa faca ce ai zis tu acolo.
De la 13 ani abia incepe sa se prinda cum sta treaba.
Depinde foarte mult de educatia pe care o oferi copiilor cand sunt tineri pana implinesc 14 ani.
Dupa degeaba le spui tu de s*x,violenta,tigari etc.
Nu te va mai asculta.
Unui copil trebuie sa ii arati dece nu este bine sa faci s*x neprotejat,dece nu este bine sa fii violent,Dece sa nu fumeze,etc.
Nu poti educa pe cineva pe care l-ai invatat cu narav…trebuie sa educi un copil la timp !
Sti macar ce inseamna curva???La cate curve ai fost pana acuma?? Cate aveau 8 ani?
Esti penibil sa spui de o fata de 8 ani ca e curva curvelor ..nici macar nu sti ca sa f***t..poate a pus acest mesaj doar la impresie ..cum fac de multe ori....poate fi vorba de o fata la care parinti ei sunt foarte saraci si ea viseaza mai mult ..ca ori ce fata...
Din o simpla poza tu o faci curva curvelor...fenomenal..
Vezi tu in poza ca se f***e ??
Sincer..tu daca asa reactionezi cand copii tai de 8 ani vor face vreo prostie...nu meriti sa fi parinte.
Tu ca parinte trebuie prima data sa vezi cauza ..din ce cauza a facut asta (daca a facut)...dar sa spui despre o fata de 8 ani ca e curva curvelor....penibil cu P mare

1. Da ti se scoala, mie de la 11 ani si juma mi-a dat sperma si da p...a sa scoala si daca ai 1 an !
2. Stiu ce este o curva, nu stiu varsta aveti voi, dar eu nu am 15 ani !
3.Da curva poti sa fi si la 8 ani se pare , curva esti daca primesti si daca nu primesti bani !
4. Nu o fac asa dintr-o simpla poza, dar pot sa cred asta, mai ales din continutul pozei si mesajul scrissi sa ma citez din mine :"...........Daca as fi parinte: Prima data la ginecolog, .........." Mie mi se pare penibil si probabil ca aveti o varsta frageda sa ganditi asa, fara sa jignesc pe cineva, sa nu fi oribil si ingrozit sa vezi asemenea postare, mai ales daca ai fi parintele respectivei, eu nu cred ca vedeti gravitatea situatiei macar sa ii treaca prin ca sa scrie asa ceva la varsta ei foarte mica !
5. Nu esti in masura sa imi zici daca merit sa fiu sau sa nu fiu parinte ca atunci imi permit sa iti dau o injuratura cu S mare .... si inca odata asta tu numesti prostioara, prietene, prostie la 8 ani este cand spargi vaza, nu astfel de postari de varsta unei femei adevarate !
 
Cred ca se poate exprima si altfel. Doar ca are o parerea diferenta de tine nu inseamna ca Este penibil.
Cauta articolul Fetitele de azi, Curvele de Maine.
Cand vine vorba de copiii fiecare parinte reactioneaza diferit.
 
Cu riscul sa imi iau mute pentru un anumit timp ..iti spun ca esti un PROST. si NENOROCIT de om ...daca tu poti face o fata de 8 ani curva ..daca te-as vede in momentul asta ..te-as calca in picioare . tampit mai poti fi...
Nu stiu cati ani ai..nu ma intereseaza..pot sa iti spun ca esti josnic rau...imi e mila de copii care sunt pe langa tine ..

PS: Eu cand v-am zis ca cele mai urate cuvinte de ura si rautate le auziti de la unul care crede in Dumnezeu..hmm..poate nu ati crezut...dar exemplu este viu..si traieste printre copii nostri..
Va puteti da seama ca el judeca o fata de 8 ani ..o snopeste in bataie ...doar pt ca fata nu a avut de la cine invata ceva bun ??
 
Cu riscul sa imi iau mute pentru un anumit timp ..iti spun ca esti un PROST. si NENOROCIT de om ...daca tu poti face o fata de 8 ani curva ..daca te-as vede in momentul asta ..te-as calca in picioare . tampit mai poti fi...
Nu stiu cati ani ai..nu ma intereseaza..pot sa iti spun ca esti josnic rau...imi e mila de copii care sunt pe langa tine ..

PS: Eu cand v-am zis ca cele mai urate cuvinte de ura si rautate le auziti de la unul care crede in Dumnezeu..hmm..poate nu ati crezut...dar exemplu este viu..si traieste printre copii nostri..
Va puteti da seama ca el judeca o fata de 8 ani ..o snopeste in bataie ...doar pt ca fata nu a avut de la cine invata ceva bun ??
Totusi cred ca putem vorbii civilizat...
Tu te-ai uitat la poza aceia ?
Asta ii trebuie fetitei ? Sa se sarute cu un baiat si sa creada ca o iubeste nespus de mult incat si-ar parasii parintii,in loc sa se tina de scoala si sa ajunga cineva in viata ?
Pai daca nu are scoala tu ce crezi ca o sa faca toata viata ?
 
Cu riscul sa imi iau mute pentru un anumit timp ..iti spun ca esti un PROST. si NENOROCIT de om ...daca tu poti face o fata de 8 ani curva ..daca te-as vede in momentul asta ..te-as calca in picioare . tampit mai poti fi...
Nu stiu cati ani ai..nu ma intereseaza..pot sa iti spun ca esti josnic rau...imi e mila de copii care sunt pe langa tine ..

PS: Eu cand v-am zis ca cele mai urate cuvinte de ura si rautate le auziti de la unul care crede in Dumnezeu..hmm..poate nu ati crezut...dar exemplu este viu..si traieste printre copii nostri..
Va puteti da seama ca el judeca o fata de 8 ani ..o snopeste in bataie ...doar pt ca fata nu a avut de la cine invata ceva bun ??
Un om ca tine cand isi pierde argumentele inteligente incepe sa injure ! Rog sa se ia masuri ! Prima regula pe un forum si societatea, respecta pe ceilalti, respecta-le parerea, chiar daca tie ti se pare total aiurea ! Tu pentru mine nu reprezinti nimic, nu ai dreptul sa ma injuri si sa zici asa de mine, daca ar fi de bataie, aici poti sa iti zic ca te dobor la orice ora !
 
Ultima editare:
Am vazut si eu poza,cred ca e facuta de cineva intentionat la misto,nu cred ca e pe bune.Am si eu 2 fete de 12 si 11 ani stau cu ochii ca pe butelie pe ele :))) sincer nu stiu cum as reactiona...nu e o varsta pentru asa ceva inca desi va veni o vreme cand viata va trebui sa isi urmeze cursurile ei si oricat de parinte ai fi va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca la randul lor copii vor pleca,isi vor face o familie la randul lor cum este normal si firesc.
 
Cele de mai jos sunt din propria experianta, info care le detin, discutiile care le-am avut sau am cu diversi parinti, adolescenti, etc.
Sunt confident online pentru foarte multe persoane.

1. in primul rand se poate intampla oricui si daca tot s-a intamplat asta este. vezi ce poti face de acum
2. in 95% din cazuri e vina la parinti pentru ca le este frica sau rusine sa discute cu fetita lor tot ce tine de sex. E cam ciudat tu ca mama sau tata sa-i explici la fata cum e cu sexul oral, anal, sau normal. Ce include, cum se face, cum te pot agata baietii, pentru ca daca stii cum te agata stii cum sa te aperi
3. nu stiu cum este in Romania acum, dar in spania si Uk, anturajul este una dintre cele mai mari probleme la sexul intre copiii. Viata de copil/adolescent in zilele noastre este foarte grea si daca nu faci ce zice gasca/grupul, copii populari din scoala, vei fi marginalizat, abuzat, un paria al societatii. Este usor sa le spunem acasa sa fie tari si corecti cand la scoala sau locul de joaca este o jungla totala.
4. le spunem ca sexul este rau si daca fac asa vor fi pedepsiti de dumnezeu, parinti, societate, etc. Apoi intrebarea vine : Daca este as arau, dece-l faci TU toata ziua, dece vad la TV toata ziua discutand despre asa ceva?
5. sunt fetite de 8 ani curve? Din pacate, fie ca iti place sau nu, sunt si pot fi nuite curve. Unele fortate de situatie, altele ca asa vor ele. Voi da exemple alta data ca nu am timp acum
6. este bataia, pedeapsa o solutie in cazuri de acest gen? NU, sub nici o forma. Cu cat bati mai mult, pedepsesti, cu atat se va inrai si apoi o va face mai mult. O chesti nu inteleg aici la multi parinti. Este mai usor pentru unii sa bata si sa pedepseasca decat sa aiba o discutie cu fata exact cum sta treaba cu sexul, cum se face, cand ar trebui, etc.
7. incercati sa faceti in asa fel incat copilul vostru sa aiba incerdere daca in caz ca se intampla asta la o varsta frageda. Daca nu au incredere in tine ca parinte, ma merge sa isi spuna offul in alta parte si te asigur ca acea persoana nu are aceleasi intenti ca tine, in majoritatea cazurilor va ajunge mai rau

Retine:
Copilul este asa cum vrei tu. Daca este sau va ajunge o curva e din vina si nu a altcuiva. Ma refer la general.
Lasa frustrarile personale, aduti aminte ca ai fost si tu odata copil.
 
Ca sa fie clar pentru toti:
Despre crestera copilului:
1. Fiecare persoana isi creste copilul in felul lui si nu este NIMENI in masura sa ii spuna cum sa nu faca si cum sa faca.
2.Totul se face cu vorba buna, daca sti sa il educi si sa fi atent la copilul tau nu ajungi sa pari o curva pe facebook la 8 ani de exemplul !
(apropo la 8 ani definitia mea de prostiare este ca a facut o boacana, s-a batut cu x, a spart farfuria, a injurat pe mamisa, nu asemene oribilitate)
3.Si eu am luat bataie cand eram mic, nu m-a traumatizat, nu am sechele, cel putin asa spun psihologii. Nu sunt de acord cu bataia este rupta din rai, dar nici cu norvegieni !

Despre Fetita cu pricina:
Am zis ca:" in cazul in care ar fi dusa la ginecolog "si s-ar dovedi asta: bla bla bla as face chestiile acelea!
Am o intrebare pentru toti calmii si mult mai inteligenti ca mine (ca doar sunt un prost) !
Voi ce ati face daca fetita voastra de 8 ani ar fi facut sex la varsta asta ?
Raspunsul corect dupa unii ar fi lasata sa fie ca si cum ar fi fost pana acum, ca si cum este normal si nimic nu s-ar fi intamplat !

Eu mental m-am pus in situatie, mai ales ca daca mai cauti mai adanc pe facebookul fatucai (daca nu o fi pusa la bascalie de cineva) cred ca mai gaseseti ipoistaze din astea si mesaje de duduie de 30 de ani !
Si nu cred ca m-as abate de la drumul acesta:
1. Bataie
2. Psiholog si plangere la politie impotriva repsectivului !
3.NO facebook, internet . (asta se numeste pedeapsa)

Acum daca voi sunteti mai ingeri decat ingerii, puteti sa fiti !

Daca voua vi se pare ca dupa asemenea chestiune (sex la 8 ani) faci treaba cu vorbitul frumos si lasata treaba asa sau sa ii vobesti despre sex la o fetita de 8 ani, este treaba voastra, bravo sunteti calmitatea dupa pamant si sunt sau or sa fie copii vostri, sa va traiasca, va respect parerea, desi sunt total in dezacord, dar spre deosebire de unii, nu jignesc si nu ma port ca un frustrat (este o stare de spirit nu o jignire), va doresc sanatate !
 
Loading...
Back
Sus