Radio Roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am reusit sa fac un radio care sa ruleze non stop atat normal cat si pe youtube.
Cred ca ati vazut playerul pe forum pe homepage si la final te topic.
Pentru moment va fi doar muzica iar mai tarziu voi adauga stiri, interviu si multe altele.
https://www.radionomy.com/en/radio/alexhardy/share
Pe youtube

Daca aveti sugestii sau intrebari va rog postati mai jos.
 
cand ai materiale de interviuri ma bag moderator sa le fac eu
Am destule. Iti voi spune in privat ce si cum.
Multumesc.
Iti pot face cont de dj sa le difuzezi chiar tu.
 
Eu cred ca este o idee foarte buna si ma bucur ca forumul ne ofera inca un nou feature! Exista posibilitatea ca membrii sa voteze pentru melodii?
 
Le facem putem incepe in weekend cu primul, daca ai setul de intrebari, domeniul si cine raspunde la intrebari :D
EDIT: Cred ca o sa ai probleme pe youtube din cauza la copyright :D Am incercat si eu sa fac pe YouTube dar nu m-au lasat :D
 
Ultima editare:
Este un sistem nou, la care am muncit doua zile sa-l fac ok.
Se actulizeaza si numele la Play Now, doar ca trebuie sa mai fac o ghidusie pentru a merge automat.
Daca ai server disponibil iti pot face si tie.
 
Am facut live si pe Facebook acum
Cod:
https://www.facebook.com/302413343546073/videos/407150743072332/
In acest moment am un radio si live pe facebook/Youtube cu aceiasi muzica.
 
Pe mainpage este in lateral, prevul si in alte subforumuri, apoi in topicuri apare in footer ... hotaraste-te unde il bagi ... PE BUNE !!! ... daca faci asa ceva, trebuie sa fie ceva care va ramane permanent ca oamenii sa recunoasca ... Daca vrei sa faci asta permanent, baga-l in widget in lateral incat sa fie accesibil pt toti si cu asta basta. E doar parerea mea, dar avand experienta cu forumuri si cu panarame de genul asta, radiouri and shit, macar pot sa-mi dau cu parerea in vederea fail-ului meu... daca puneti radio, pe site, puntei sa fie PESTE TOT in acelasi loc .. altfel e degeaba, parerea mea ...
 
Inca lucrez la pagina unde va fi definitiv. Stream este online non stop.
Locatia la player este in homepage si pe articol pentru a putea asculta cand citesti un topic.
 
Loading...
Back
Sus