Putin ajutor

Kukool

Active Member
Registered
Full Member
Salutare...se găsește careva care se pricepe la un hosting vps să mă ajute și pe mine să îl configurez și să instalez Wordpress,că pe mine unul mă dat peste cap,chiar nu mă pricep deloc, m-am uitat degeaba la tutoriale,toate tutorialele sunt altfel decât hostingul vps care l-am luat eu,asta mă pune să mă loghez in panoul de control proxmox și aici nu găsesc nici-un tutorial bun , majoritatea tutorialele proxmox sunt sa le configurezi pe local host adică să ai tu serverul tau acasă privat...
M-ai nou acum îmi dă și login failed când încerc să mă conectez la proxmox,chiar nu știu ce să-i fac...
Psss e pentru prima oară când iau un server vps "neconfigurat" de altcineva,am avut și dedicat dar nu a fost configurat de mine și de cineva de la care l-am luat că nu mai avea nevoie de el,eu îmi prind urechile in Linux,umbutu,proxmox etc...
Va rog un pic de ajutor...
 
Salut!
Pai daca ai luat un vps probabil ai in panel-ul hostului ce sistem de operare sa instalezi pe el.(centos, ubuntu, etc).
Instalezi Centos sau ceva pe linux dupa (o sa primesti pe mail datele de logare cu putty la VPS); Dupa cauti pe google cum instalezi Cpanel pe sistemul operare ales de tine.
Sau daca nu ai licienta de cPanel poti folosi un panel free (VestaCP, Virtualmin, CyberPanel,etc).
Sunt o multime de tutoriale.
 
Salut!
Pai daca ai luat un vps probabil ai in panel-ul hostului ce sistem de operare sa instalezi pe el.(centos, ubuntu, etc).
Instalezi Centos sau ceva pe linux dupa (o sa primesti pe mail datele de logare cu putty la VPS); Dupa cauti pe google cum instalezi Cpanel pe sistemul operare ales de tine.
Sau daca nu ai licienta de cPanel poti folosi un panel free (VestaCP, Virtualmin, CyberPanel,etc).
Sunt o multime de tutoriale.
Așa ar trebui sa fie dar chiar daca am schimbat sistemul de operare nu am primit nimic pe mail,așa am văzut și în tutoriale dar nu se întâmplă așa ceva pe alexhost.com , sau undeva nu fac eu bine
 
Ultima editare:
Așa ar trebui sa fie dar chiar daca am schimbat sistemul de operare nu am primit nimic pe mail,așa am văzut și în tutoriale dar nu se întâmplă așa ceva pe alexhost.com , sau undeva nu fac eu bine
Poti sa le dai mesaj si sigur te ajuta ei.
 
Le-am dat mesaj pe la ora 13:00 și nici acum nu am primit mesaj înapoi de la ei...de aceea daca m-ar putea putea ajuta careva,ii dau acces la hosting sa se uite pe acolo că eu unul chiar nu îmi dau seama ce trebuie făcut prin acel control panel al hostului...
Așa arată control panel
Screenshot_2022-10-25-20-07-27-33_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Loading...
Back
Sus