Putin ajutor despre ofertele de la tubeadvertising

masterofpuppets

Active Member
Registered
Full Member
Care dintre voi folositi ofertele adult pe romania de la tubeadvertising, imi puteti da si mie ceva hinturi despre care dintre ele convertesc cel mai bine?

fac niste teste de cateva zile si as vrea sa nu pierd o gramada de timp sa le testez intr-una pe rand pe toate.

Mersi anticipat!
 
La voi mai merg conversiile pe FB? Ca la mine nu prea...
eu nu testez cu facebook, dar in schimb e tot trafic targetat romanesc, cand am inceput testele am avut vreo 4 conversii rapid pe oferta aia de pins sms la 0.50 centi, si pe urma a murit.
Din testele facute, am trimis undeva la 600 de clickuri unice si s-au convertit 4, acu ce mi se pare ciudat este ca toate cele 4 conversii au venit destul de repede in prima zi. Sa fi nimerit eu restul de 596 useri fara abonamente, who knows!

Acu dupa ce mi-a dat @Prodyyy hintul de mai sus, testez acele doua oferte cu video la 1 euro conversia.
O sa revin cu ceva updates.

oricum tot ce tine de retele de advertising e cam mort la nivel global de cand cu covidul, dar ce fac acum e pe long term si e posibil sa se faca treaba dupa ce se linistesc apele.
 
oricum tot ce tine de retele de advertising e cam mort la nivel global de cand cu covidul, dar ce fac acum e pe long term si e posibil sa se faca treaba dupa ce se linistesc apele.
Asa a fost si la mine la mine in perioada de 15 martie - 15 aprilie, dar de pe 15 aprilie pana acum am făcut din ceva motiv mai mult decat as fi facut in luna aia daca mergea ca in mod normal, acelasi numar de vizitatori.

Fie ca oamenii s-au plictisit prea tare in carantina singuri, fie ca am avut noroc, dar venitul in aceste 13 zile a fost minim 4x ce as fi facut pana la carantina
 
Ultima editare:
Asa a fost si la mine la mine in perioada de 15 martie - 15 aprilie, dar de pe 15 aprilie pana acum am făcut din ceva motiv mai mult decat as fi facut in luna aia daca mergea ca in mod normal, acelasi numar de vizitatori.

Fie ca oamenii s-au plictisit prea tare in carantina singuri, fie ca am avut noroc, dar venitul in aceste 13 zile a fost minim 4x ce as fi facut pana la carantina (oferte crakrevenue)
Ce GEO's?
 
Am lucrat cu ei destul de mult timp, mai ales pe ofertele de sms. Ideea este ca poti primi si 10 conversii de sms de la acelasi user. Din aia 600 useri, poate fi doar unul care a conversat cu botul si a trimis 4 sms.
 
Salutare tuturor, am citit comentariile de mai sus si as vrea sa vin cu cateva precizari si o noutate,

Noutatea: de curand am testat o functie noua in platforma ce face auto-optimizare si in ofertele ce au mai multe landing page-uri nu numai in smartlink. Dupa o perioada de beta test am adaugat ofertele 900 ,901 si 903 in care am inclus diferite landinguri, unele mai vechi si altele noi pe care filiatii au inceput deja sa le impinga deci, de aztazi, nu mai trebuie sa testati fiecare landing in parte, in functie de sursa de trafic (Adult sau Non- Adult) alegeti oferta care se potriveste mai bine pentru voi si publicati tracking link-ul generic , cel ce trimite pe "All landing pages" .
Nota: Oferta 903 are landinguri noi 100% si toate sunt cu payout mai mare deci in cazul in care reusiti sa convertiti putine mesaje per user, va convine mai mult asta.

Cateva precizari referitoare la traficul social media:
  • Va sugerez sa utilizati un domeniu personalizat in primul rand, nu il folositi pe cel din platforma deoarece majoritatea sunt banate, cumparati un domeniu ieftin, il bagati in cloudflare apoi adaugati-l la noi in platforma, click pe Manager Your Domains in orice oferta si urmariti pasii, odata adaugat domeniul va deveni disponibil doar pentru voi si il puteti folosi cu toate ofertele noastre.
  • Va sugerez sa va gestionati traficul fallback bine ( Login | TubeAdvertising ) e mai greu sa fiti blocati daca aratati pentru traficul necompatibil o oferta non-adult sau eroare, botii retelelor de socializare nu vin cu ip de Romania
  • Va sugerez sa incercati instrumentul "Social Media Links" , by default filtreaza traficul bot sau crawlerii FB

Pentru orice alte nelamuriri va stau la dispozitie, o zi faina!
 
Loading...
Back
Sus