Push notifications

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Recent am adaugat popads pe site-ul meu si vreau sa adaug si monetizarea prin push notifications ca sa maresc veniturile. Imi recomandati un site concret pe care il folositi si nu de care doar ati auzit ? Si daca puteti da niste statistici (impresii/bani) orientativ. Am incercat cu propellerads, dar nu mi afiseaza mereu notificarea aia si pe telefon chiar deloc. Multumesc anticipat pentru cei care vor sa-mi ofere din timpul lor sa ma ajute si ep mine.

P.S.: Daca aveti si alte surse de monetizare nu ma supar daca le precizati.
 
Recent am adaugat popads pe site-ul meu si vreau sa adaug si monetizarea prin push notifications ca sa maresc veniturile. Imi recomandati un site concret pe care il folositi si nu de care doar ati auzit ? Si daca puteti da niste statistici (impresii/bani) orientativ. Am incercat cu propellerads, dar nu mi afiseaza mereu notificarea aia si pe telefon chiar deloc. Multumesc anticipat pentru cei care vor sa-mi ofere din timpul lor sa ma ajute si ep mine.

P.S.: Daca aveti si alte surse de monetizare nu ma supar daca le precizati.


push notifications functioneaza doar pe windows si android... iOS nu se poate datorita restrictiilor apple... asadar nu va aparea celor cu iOS optiunea de a se abona ...
 
Aici ai de ales:

  1. Pe turta ta, adica aduni subsribe si le trimiti ofertele tale, iar pentru asta folosesti https://onesignal.com
  2. Te folosesti de sistemul firmelor de publicitate care ofera acest tip de produs. Aici poti folosi orice firma de publicitate.

Fiecare are avantajele si dezavantajele sale.
 
dar voiam sa stiu care e cea mai avantajoasa (firma) si ce foloseste lumea de pe aici.
Din experienta proprie si a celor care intru in contacta nu exista un raspuns concret, adica sa iti spun ca firma X este cea mai buna.
De ce?
Pai e simplu, ce merge pentru mine, nu va merge si pentru tine.
Un exemplu este de acum cateva zile cand un user de aici a primit cpm pe o retea de 12$ la popup, altul 4$ si ceva. Normal ca am testat atat eu cat si altii, unde nu am ajuns nici pe aproape la aceasta rata.

Depinde de trafic, tipul de useri care iti viziteaza site-ul si multe altele.

Poti verifica lista postata de mine aici
 
Loading...
Back
Sus