Push Notifications browser pentru orice site

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiti acele site-uri care au Push Notifications unde va cere permisiunea sa va trimita notificari cand este continut nou? Acum poti avea si tu la fel.
Este mult mai usor sa prinzi subcribe decat pe varianta veche cand userul trebuia sa puna nume si adresa de e-mail pentru a primi notificari. Acum fie ca este pe desktop sau mobile, tot ce trebuie sa faca este sa dea click pe Accept si va primi notificari de la site-u l tau.

Pentru site de filme online si adult este o metoda buna de a creste numarul vizitatorilor si nu mai spune ca bounce rate va scade considerabil.
Sa spunem ca ai intr-o luna de zile 10000 persoane care intra in mode normal o singura data pe site tau. Cu Push Notifications daca toti dau accept si intra de cel putin 3 ori pe zi pe site tau, atunci boune rate scade incredibil de mult, rata cpm creste considerabil iar gooogle te va urca in rezultate pentru ca userii se intorc pe site tau, iar in viziunea lui apari ca fiind important.

Este doar un exemplu.

Push Notifications este cu bani si functioneaza pe orice site si browser.

 
Interesant subiect, chiar vorbeam zilele trecute cu un prieten despre chestia asta.
 
Da, este la moda si mult mai profitabila fata de metodele normal.
Daca reusesti sa strangi 10.000 subscribe prin metoda asta, iti imaginezi ce conversie vei avea? In primul rand ca mesajul tau ajunge direct la user si nu in spam.
 
Am vazut insa ca pe Firefox nu functioneaza tocmai WOW, pe Chrome este ok.
Ai zis ca este cu bani, hai sa extindem discutia. Gasisem pe themeforest (parca) un script pentru asta care era relativ ieftin (pana in 50 de euro, insa nu il mai gasesc).
 
Functioneaza si pe firefox si aceasta pentru orice site costa 27$ iar pentru un singur site costa 25$. Cum as putea oferi 50 euro pentru ceva care functioneaza doar pe wordpress cand pot plati cu 60% mai putin si functiona pe orice site.
Stiu care sunt preturile pe net la servicii de gen si 27$ este un pret foarte bun.

Pe mine ma intereseaza in special userii de pe mobile device. Daca functioneaza si pe alte browser/device este pur si simplu un bonus.



Esti dev. poate poti face ceva mai bun. :D
https://developers.google.com/web/updates/2015/03/push-notifications-on-the-open-web

 
@AlexH , stiu documentatia de la chrome, acum 10 minute m-am uitat peste ea. Eu voiam ceva automat, fara sa dea lumea click pe "Allow" :))=))
 
@Susp3kt in orice T&C nu ai voie sa faci hack la browser ca sa poti face ce vrei tu :D (am considerat si eu asta acum cativa ani, dar nu se merita sa platesti pedeapsa).
Acum 2 ani intro conferinta am folosit www.pubnub.com serviciile lor sunt foarte bune si sistemul lor duce foarte multe mesaje per secunda. http://fifo.cc/454c1a3
 
@Ovidiu Bokar , eram doar ironic la faza aia.. iti dai seama ca nu are rost si nu se merita..

Hmm, interesante serviciile celor de la pubnub.com.
Mai cunosti servicii de genul acesta?
 
@AlexH foloseam pushcrew.com innainte dar este limitat la 2k abonati.. limita ce am atinso deja, acum am luat asta ce l-ai recomandat tu si banuiesc ca nu am nici o sansa sa adaug abonatii ce ii am deja in noul program nu ?

L.E: conform mesajului de bun venit developerii sunt romani... deci le trimit imediat si lor un mail :D
Hello I'm Marius from DigitalFollow.com
Me and my partner Andrei Robert want to welcome you to PushLeads
Please watch the video bellow!
 
Ultima editare:
dar este limitat la 2k abonati
Stiu majoritatea ofertelor de pe net si asta e problema. Pret foarte mare si multe limitari, iar aceste standalone si folosit pe orice site si numar nelimitat de useri.
sansa sa adaug abonatii ce ii am deja in noul program nu
Nu cred ca poti, dar poate vorbesti cu dev si te ajuta sa importi actualii subscribe.
 
Pentru membri VIP Club care nu vor sa plateasca cei 27$ ofer posibilitatea sa ruleze pe site-ul lor aceasta aplicatie.
1. Doar pentru cei care ruleaza pe wordpress. Daca esti pe alta platforma discutam volumul de notificari care le trimiti zilnic sau lunar, pentru ca trebuie sa le executa personal. Pe wordpress este plugin si nu trebuie sa trimis manual eu notificarile. Aici recomand sa cumparati applicatia pentru ca este mai ieftin si mai usor pentru voi.
2. Instalarea o fac eu
3. Pretul este de 1 euro per site
Oferta nu este valabila pentru NON VIP.

Daca publicati 10-20 articole pe zi, recomand sa nu trimiteti notificare la fiecare pentru ca userii vor bloca app sau vor da unsubcribe.
3-5 notificari pe zi cred ca este destul.
 
ce mesaj credeti ca este mai potrivit pentru a creste conversia pentru abonare ?

acum folosesc :

Doriti să vă trimitem o notificare atunci când articolele sunt actualizate ?
Notificarile pot fi oprite oricand din setarile browserului.

dar ma gandesc ca daca as folosi ceva mai iesit din comun si atractiv poate as face utilizatorii mai interesati de aceste notificari, nu ?
 
Eu am lasat mesajul default, dar se poate customiza dupa utilizatorii care-i ai.
Tu iti cunosti cel mai bine utilizatorii, deci stii ce mesaj sa postezi.
Mai poate fi:
Iti place site X? Click Yes/Allow pentru a primit notificari. Promitem da nu facem spam. :D
 
Update la acest produs.

A trecut ceva vreme de cand l-am cumparat. Am strans cam 10 abonati pe site, dar nu ma astept la multi ca site nu are multe vizite.
Notificarile functioneaza bine, chiar astazi am trimis una si ajunge pe mobile bine cat si pe desktop. Este imposibil ca userul sa nu vada notificarea.

Partea naspa la acest produs este ca serviciul este hostat pe un vps sau server slab. Ieri nu a meres deloc, dar astazi vad ca functioneaza bine. Poate autorii acestui produs nu se asteptau sa aiba asa succes si nu au ales un server bun din prima.

Per total sunt multumit si isi merita banii. Acum nu ramane decats a strang cateva mii de abonati.

 
Loading...
Back
Sus