Push Notification

Nu stiu cati mai stiti de PlugRush Advertising Network - Make Money Buying & Selling Web Traffic dar ofera si ei push. Nu stiu ce rata au, dar e bun de testat.

daca am deja o alta "lista" de pe onesignal, cu x.000 de useri, il pot folosi pentru a pusha manual
Da o poti.
Daca da, de unde as putea lua acele reclame ?
Reclama poate fi orice link vrei tu. Link catre site tau, cpa, cpm, orice vrei tu.
Parca era cineva pe aici care avea peste 250k subscribe in push si le trimitea reclame proprii.
 
Pe mine ma interesau ce fel de mesaje as putea sa trimis, ce gen de reclame, si mai ales, daca cineva o face in mod activ sa-mi arate efectiv cum se face. Sunt mega incepator pe tema asta si de aceea intreb.
 
Nu, am 80% din Romania.

@Ade cat ti-a luat sa faci numarul ala de oameni pt push ?
Inca ceva, daca am deja o alta "lista" de pe onesignal, cu x.000 de useri, il pot folosi pentru a pusha manual reclame celor din lista? Daca da, de unde as putea lua acele reclame ?
vreo 2 luni aproximativ....dar chestia este ca acum cand vad la voi ce cpm aveti imi vine sa imi trag palme ca nu stiu cum de ati facut acel cpm...
@Ade vizitele reale din google analytics
undeva la 20.000 de sesiuni si vizite de pagina undeva la 60.000 pe zi
 
@GoldMember depinde mult de cati dau allow eu cu un site cu 700 de vizite am ajuns intr-o luna la 10.000 de impresii pe zi.
Cum dumnezeu reusiti nu inteleg, eu cu 20k+ useri pe zi, abia fac 2-300 ... e clar ca nu multi dau allow, dar chiar si asa, diferentele sunt f mari.

Legat de CPM-ul meu ca ar fi mare, este defapt un CPC convertit in CPM, putin mai complicat de inteles, dar de aceea este asa mare.
 
Cum dumnezeu reusiti nu inteleg, eu cu 20k+ useri pe zi, abia fac 2-300 ... e clar ca nu multi dau allow, dar chiar si asa, diferentele sunt f mari.

Legat de CPM-ul meu ca ar fi mare, este defapt un CPC convertit in CPM, putin mai complicat de inteles, dar de aceea este asa mare.

depinde si de unde ai traficul,daca e din facebook rata de allow e slaba deoarece la linkurile deschise prin aplicatia facebook nu apare chestia acea cu allow sau deny pt notificari push....
 
Pt trafic din facebook nu aveti sanse sa puneti notificari push,defapt puteti dar o sa aveti abonati doar de la cei ce deschid articole dupa web sau din m.facebook.com.si is putini .
 
Vorbeste cu cei de la ad-maven sau adsterra sa iti dea un cpm fix pe skype. E bataie de joc cpm ala. La propllerads pe skype am primit de la raluca parca, 0.7cpm fix pe push fara discutii lungi sau ceva in gen.
Nu mai folosi nici o retea de ads fara rate fixe sau minime, discutate pe skype. Iti strici traficul cu reclame pentru 10lei pe zi. Trebuie doar sa ceri!
cel mai bun sfat din lume...daca nu erai tu ramaneam prost :D :))))))))
 
Am avut cateva discutii cu Neta Harel de la Ad-Maven...pana la urma mi-a oferit cpm fix de 0.7 :))
cu aia de la propeller nu m-am inteles deloc ..i-am zis sa imi dea 0.3 macar si ea mi-a bagat o zi si dupa iara mi-a scazut " o c - - - a" :))
da..pana acum ad-maven sunt favoritii mei..mai ales fata asta :))
513b1e7284e65c97be2c831d2b6f6a00.png



ceva bonus :)))) ...la ce poze are pe fb..imi dau seama ca castiga destul de mult :D
01c84b678e551f0b102c48b623b7e7fa.png
 
va anunt de pe acum ca ...chiar daca cereti cpm mai mare la native push...nu prea o sa va cresca venitul deoarece advertiserii nu prea o sa publice reclame care au cpm asa de mare...deci practic cpm mai mare dar impresii mai putin cam asa sta treaba..ca sa fiu sincer eu cu cpm de 0.7 ies mai rau decat ieseam inainte cu cpm mic..asa ca pana la urma am rugato sa mil faca 0.3 la popads si 0.5 la native push
 
Loading...
Back
Sus