Push Notification

dduuttzzuu

Active Member
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlu as vrea sa spuneti ce advertiser folositi pentru acest gen de a face bani si sa spuneti si ce rata CPS sau CPM aveti si pentru ce tara. Ca sa putem sa facem un "top" a celor mai bune site-uri de push notification.
 
Eu acum folosesc Adsterra pentru trafic adult sunt decenti si te poti intelege cu ei la rate fixe, ii folosesc pe ei deoarce mi-au facut oferte inainte ca exoclick sa introduca in sistem acest mod de monetizare, deoarece ma platesc la timp si custom adica saptamanal in payoneer o sa mai stau cu ei. Suportul e la fel decent prin skype, rapsunde Andy destul de rapid cand exista probleme, per total recomand.
 
Si cam ce rate CPM aveti ?
La PropllerAds era cat de cat bine pe romania pana acum doua saptamani varia intre 0,14 0,18 CPM-ul acum nu urca mai mult de 0.04.
 
@gabriel55 au si rata CPM care dupa ce sa useru Allow la notificare esti platit pe nr de afisari a unei reclame care se afiseaza in dreapta jos si CPS (cost per subscriber) unde esti platit numai pe cati user dau allow in ziua aia si din cate spune la ei pe site pe romania ar fi 0.90 per mie.
 
Vad ca lumea se fereste din oarecare motiv sa spuna ce CPM are cu toate ca s-a cerut repetat in topic. de ce ?
Astea sunt la mine, pentru ultimele 7 zile, dar e abia la inceput proiectul, multa lume nu a apucat sa dea ok. Screenshot

Ar fi de ajutor pentru toti sa ne impartasiti CPM-ul pe care-l aveti voi, cu ocazia asta poate unii din noi sunt "furati", eu zic sa ne ajutam.
 
0de17eb08991ddf1e127e495f9055a23.png

poftim...atat primesc eu de la propeller pentru push notifications
 
Vad ca lumea se fereste din oarecare motiv sa spuna ce CPM are cu toate ca s-a cerut repetat in topic. de ce ?
Astea sunt la mine, pentru ultimele 7 zile, dar e abia la inceput proiectul, multa lume nu a apucat sa dea ok. Screenshot

Ar fi de ajutor pentru toti sa ne impartasiti CPM-ul pe care-l aveti voi, cu ocazia asta poate unii din noi sunt "furati", eu zic sa ne ajutam.
sa-mi trag palme ..asta da cpm
 
0de17eb08991ddf1e127e495f9055a23.png

poftim...atat primesc eu de la propeller pentru push notifications

Vorbeste cu cei de la ad-maven sau adsterra sa iti dea un cpm fix pe skype. E bataie de joc cpm ala. La propllerads pe skype am primit de la raluca parca, 0.7cpm fix pe push fara discutii lungi sau ceva in gen.
Nu mai folosi nici o retea de ads fara rate fixe sau minime, discutate pe skype. Iti strici traficul cu reclame pentru 10lei pe zi. Trebuie doar sa ceri!
 
Vorbeste cu cei de la ad-maven sau adsterra sa iti dea un cpm fix pe skype. E bataie de joc cpm ala. La propllerads pe skype am primit de la raluca parca, 0.7cpm fix pe push fara discutii lungi sau ceva in gen.
Nu mai folosi nici o retea de ads fara rate fixe sau minime, discutate pe skype. Iti strici traficul cu reclame pentru 10lei pe zi. Trebuie doar sa ceri!
esti sigur ca 0.7 si nu 0.07 ? imi dai si mie skype-ul ei? ca nu gasesc pe site-ul lor decat acel chat pt contact..
si esti sigur ca traficul tau este din Romania ?
 
Ultima editare:
Foarte sigur. Rata este daca se da click pe push si se intra pe reclama, nu doar pe afisare.
La cate impresii ai, nu stiu cum poti sta pe 3$ pe zi.

Vorbeste direct cu support pe skype de la toate firmele: propller, ad-maven si adsterra si vezi cine ofera cel mai bine FIX sau minim. Spui clar ca vrei rata mai buna ca ai oferta MULT mai buna de la alte firme.

Si in general sa ai discutiile astea inainte sa incepi sa faci teste sau sa lucrezi cu ei.
 
Foarte sigur. Rata este daca se da click pe push si se intra pe reclama, nu doar pe afisare.
La cate impresii ai, nu stiu cum poti sta pe 3$ pe zi.

Vorbeste direct cu support pe skype de la toate firmele: propller, ad-maven si adsterra si vezi cine ofera cel mai bine FIX sau minim. Spui clar ca vrei rata mai buna ca ai oferta MULT mai buna de la alte firme.

Si in general sa ai discutiile astea inainte sa incepi sa faci teste sau sa lucrezi cu ei.

le-am dat mesaj dar din pacate mi-au raspuns asa:
https://i.gyazo.com/c6157660b39ea256a7391032ec557b4c.png
 
Vorbeste cu toate firmele si intreaba ce rata fixa iti pot oferii. Si nu mai spune ca are unu de la tine din tara nu stiu ce rata si o vrei si tu. Intreaba mai formal, vezi ce oferta iti da si incearca sa mai negociezi apoi. Nu conteaza ce au altii, ca probabil nu va fi la fel la toti. Intreaba ce iti poate oferii tie.

Eu personal am fost contactat de toate firmele pe email iar discutia a fost usoara, cand nu eu am fost cel care a cautat. Iar la propller era clar o fata cu care am vorbit, dar la fel ea mi-a trimis email.
 
Vorbeste cu toate firmele si intreaba ce rata fixa iti pot oferii. Si nu mai spune ca are unu de la tine din tara nu stiu ce rata si o vrei si tu. Intreaba mai formal, vezi ce oferta iti da si incearca sa mai negociezi apoi. Nu conteaza ce au altii, ca probabil nu va fi la fel la toti. Intreaba ce iti poate oferii tie.

Eu personal am fost contactat de toate firmele pe email iar discutia a fost usoara, cand nu eu am fost cel care a cautat. Iar la propller era clar o fata cu care am vorbit, dar la fel ea mi-a trimis email.
nu ai cumva email-ul ei?ca sa vb cu ea?
 
Loading...
Back
Sus