Proxy Online gratis care va pot fi de ajutor

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sunt sigur ca macar odata nu ati putut accesa un site din cauza ca va aflati intr-o locatie banata sau pur si simplu sistemul de securitate va banat pe propriul site (asa cum am patit chiar eu).
Un site de proxy este bun atunci cand vrei acces la unele site, vrei sa vezi daca sau actualizat informatiile sau schimbarile dns, etc.

Nu mai spun ca un proxy va ajuta sa va ascundeti identitatea online. Cand accesati un site, acesta primeste informatii despre tine. Gen: ip, ce browser sau Sistem de Operare folosesti, istoric la browser si multe altele. Un proxy te ajuta sa ascunzi toate acestea.

Un proxy poate avea avantaje dar in acelasi timp poate avea si dezavantaje cand este folosit la actiuni ilegale.
Unele site de proxy online sunt gratuite, alte cu bani. Alegi in functie de ceea ce vrei.
Mai jos aveti o lista de proxy online care il puteti folosi la orice doriti.

1. Proxy.org
2. Proxify.com
3. XRoxy.com
4. BlewPass.com
5. DontFilter.us
6. AnonyMouse.org
7. kProxy.com
8. ZFreeZ.com
9. Proxysite.com
10.Anonymouse.org

Data viitoare voi scrie despre vpn - Retea virtuala privata.








 
Imi pare rau sa va dezamagesc, dar proxyurile "free" nu sunt safe. Toate trebuie sa mentina un log. Daca vreti sa le folositi, nu va conectati la ele de acasa, sau folositi proxy personal inainte de a va conecta la cel public, iar pe urma stergeti orice urma :)
 
Loading...
Back
Sus