Protectie DMCA + ascundere sursa video

deci folosesc 2Targer de peste 2 saptamani cred si am observat anumite scaderi la veniturile de pe openload si de pe celelalte surse precum propellerads...nu pot sa zic ca nu ma asteptam la asta dar este plus deoarece nu mai primesc aproape deloc dmca...
o sa fac o lista cu avantajele si dezavantajele pe care mi le-a adus 2Target...

Avantaje:
1. nu mai primesc aproape deloc dmca sursele de la openload
2.primesc un venit aproape asemanator cu cel de la openload (aporx - 2$ per day)(asta deoarece nu am adaugat decat la cateva seriale care erau foarte vizionate pe site)

Dezavantaje:
1.Timpul de asteptare pentru recalama de la 2Target mi-a scazut putin traficul pe site
ca ex:
venit openload inainte apox: 3.5 $ - 4$ per day
venit openload dupa add 2 Target aprox: 2.8$ - 3.3$ per day

venit propeller ads inainte aprox: 9$-12$ per day
venit propeller ads dupa aprox: 8$-10$ per day( aici a scazut putin CPM deci nu stiu daca e din cauza 2Target)

+faptul ca trebuie sa mai lucrezi putin ca sa adaugi fiecare link in parte pentru al shorta( nu e prea mult dar e)
 
Ultima editare:
Player Propriu
OpenLoad
Functioneaza doar pentru filmele uploadate pe contul tau !
---------------------------------------------------------------------
RapidUpload -> functional pentru toate filmele
FastPlay -> functional pentru toate filmele
Vidoza -> functional pentru toate filmele
La openload vezi ca nu o sa iti mai monetizeze clipurile daca folosesti custom player.
 
deci folosesc 2Targer de peste 2 saptamani cred si am observat anumite scaderi la veniturile de pe openload si de pe celelalte surse precum propellerads...nu pot sa zic ca nu ma asteptam la asta dar este plus deoarece nu mai primesc aproape deloc dmca...
o sa fac o lista cu avantajele si dezavantajele pe care mi le-a adus 2Target...

Avantaje:
1. nu mai primesc aproape deloc dmca sursele de la openload
2.primesc un venit aproape asemanator cu cel de la openload (aporx - 2$ per day)(asta deoarece nu am adaugat decat la cateva seriale care erau foarte vizionate pe site)

Dezavantaje:
1.Timpul de asteptare pentru recalama de la 2Target mi-a scazut putin traficul pe site
ca ex:
venit openload inainte apox: 3.5 $ - 4$ per day
venit openload dupa add 2 Target aprox: 2.8$ - 3.3$ per day

venit propeller ads inainte aprox: 9$-12$ per day
venit propeller ads dupa aprox: 8$-10$ per day( aici a scazut putin CPM deci nu stiu daca e din cauza 2Target)

+faptul ca trebuie sa mai lucrezi putin ca sa adaugi fiecare link in parte pentru al shorta( nu e prea mult dar e)
asta am patit si eu de cand i-am adaugat, este clar si iti zic si de ce. Am 3 surse, prima este openu', unii nu stiu sa dea click pe start video sau cum ii zice la buton, asa ca se duc la playerul 2 sau 3. Este clar ca unele persoane nu stiu sa astepte 5 secunde sa vizioneze sursa de pe open. Mie sa zicem mi-a scazut de la 8$ pe zi la 5, dar a crescut venitul la 2target la 8$ ceea ce inseamna 8+5=13, eu zic ca este mai bine decat era inainte + ca nu mai vin dmca, ceea ce usureaza munca. Adevarat, e posibil sa iti scada traficul, pentru ca oamenii nu stiu ce-i aia "play button" ... era bine daca nu era nevoie de click ci daca doar se facea autoload.
 
era bine daca nu era nevoie de click ci daca doar se facea autoload.
Asa este, dar avanatajul este ca acel click pe play video se condisera actiune pe site, apoi daca ai mai multe popup pe site te avantajeaza pentru ca va deschide mai multe.
Ca in orice lucru sunt avantaje si dezavantaje, altfel nu se poate.
Iar autoload nu cred ca va face pentru ca multi vor incerca sa fetenteze sistemul.
Ai putea sa discuti cu el, autoload dar rata mai mica la payout dar nu stiu daca va fi de acord. Acum gandestete ca tu ai un astfel de site, ai lua aceasta decizie?
Apoi parerea mea este ca te scapa de dmca, cum au spus si altii mai sus. Tipul alocat inainte la dmca acum se poate fructifica in altceva.
 
La openload vezi ca nu o sa iti mai monetizeze clipurile daca folosesti custom player.
Stiu, playerul poate fi folosit de oameni care nu tin neaparat sa monetizeze din openload... Prefer sa-mi bag un popup in site sa iau toti banii dacat sa las userul sa deschida reclamele openload si sa-mi iau procentaj !
 
Ceva noutati despre 2target? Cum decurg treburile, va convine sa folositi acest site, iar cu banii cum stati ?
Pun aceasta intrebare deoarece au trecut deja 3 luni . Abia astept sa vad ce spun baietii p-aici despre acest site.
 
Loading...
Back
Sus