Protectie DMCA + ascundere sursa video

sau un fel de statistica va rog?
Pentru mine este de 10 ori mai bine decat la adcash.
Cu adcash nu am reusit niciodata sa fac ceva.
Pentru un site de filme 2target este o sursa si metoda buna pentru venit extra.
 
Nu vreau sa par negativ cu aceasta metoda dar va rog sa va ganditi la urmatoarele:
1. intai aveti reclama de la 2target, care nu numai ca dureaza 10 secunde dar intarzie mult.
2. aveti prima runda de reclame de la openload care uneori poate dura pana la 30 de secunde.
3. runda 2 de la openload daca aveti noroc care mai tine 15 secunde.

Practic fiecare persoana tre sa stea 1 minut sa poata da un simplu play la video (la care mai sar si pops).

Incercati sa va ascundeti iframeurile cu metode mai eficiente, sunt destule site-uri de unde puteti lua exemplu, daca e vorba de dmca primiti oricum daca persoana care reclama vrea sa reclame.

Aceasta metoda functioneaza partial doar pentru cei care nu se pricep la coding sau nu dispun de o suma decenta pentru a-si implementa variantele mai ok pe site.
 
r negativ cu aceasta metoda dar va rog sa va ganditi la urmatoarele:
1. intai aveti reclama de la 2target, care nu n
Nu este chiar așa... Acestă sursă poate fi depistată dacă DMCA e făcut manual, iar aceste cazuri sunt rare... Dacă cineva nu are răbdare să aștepte 30 de secunde, e liber să plece ( deși cine dorește ceva, așteaptă )...
Mi-a crescut durata de timp de la 3 minute pe site la 10, pentru că nu mai intră orice bot sau persoană care iese instant.
 
Nu este chiar așa... Acestă sursă poate fi depistată dacă DMCA e făcut manual, iar aceste cazuri sunt rare... Dacă cineva nu are răbdare să aștepte 30 de secunde, e liber să plece ( deși cine dorește ceva, așteaptă )...
Mi-a crescut durata de timp de la 3 minute pe site la 10, pentru că nu mai intră orice bot sau persoană care iese instant.
Pe site-urile mele daca nu dai click personal pe "arata sursa" nu iti arata sursa si implicit nu poate fi citita prin view source. Totusi primesc DMCA agresiv zilnic pentru ca sunt persoane care stau si fac treaba asta manual, un soft nu o poate face pentru ca schimb divurile zilnic si alte magarii pe care un soft nu le poate depista. Deci precum am spus, daca se vrea ti se va da dmca oricum.
 
Dacă primești DMCA agresiv zilnic, aceea treabă nu se face manual, scuze că-ți zic asta....
2 target ca metodă gratuită, este foarte ok pentru ascundere sursă.. Eu luam 200 DMCA zilnic, iar acum nu mai primesc niciunu..Deci dacă mă întrebi pe mine, diferența este foarte mare.... Nici nu mă interesează banii făcuți din 2target... Pentru mine important e să nu mai schimb zilnic ca disperatu articole
 
Nu vreau sa par negativ cu aceasta metoda dar va rog sa va ganditi la urmatoarele:
1. intai aveti reclama de la 2target, care nu numai ca dureaza 10 secunde dar intarzie mult.
Mie nu-mi întârzie contorul ăla absolut deloc! Eu personal am pus pe toate site-urile și o să spun mai jos și de ce.

- 2target îmi dă 0,5$ pe România la 1000 vizualizări de 10 secunde. Openload îmi dă 0,4$ și nu mai are rost să spun câte pop-uri, pre-roll și alte porcarii au.
- dmca-ul e parțial cum ai zis și tu. Mai primesc dmca și eu(la vikings de ex și game of thrones) dar 80% din ele mi s-au stopat, ceea ce e ok. E normal să nu fie 100%, să fim serioși! Nici măcar banca nu-ți oferă 100% securitate în ziua de azi, deci e ilogic să vorbim de 100% rată de stopare DMCA
- eu am dat exemplu în topic cu openload/netu etc deoarece pe astea le folosesc dar la fel de bine se poate folosi împreună cu embed youtube, trilulilu, rovideo.net și alte servicii de free hosting video

Eu doar am prezentat o metodă/un site pe care l-am descoperit și am început să-l folosesc. Acum fiecare decide ce e bun pentru el și ce nu e bun. Pentru mine e ok și rentabil să-l folosesc
 
Dacă primești DMCA agresiv zilnic, aceea treabă nu se face manual, scuze că-ți zic asta....
2 target ca metodă gratuită, este foarte ok pentru ascundere sursă.. Eu luam 200 DMCA zilnic, iar acum nu mai primesc niciunu..Deci dacă mă întrebi pe mine, diferența este foarte mare.... Nici nu mă interesează banii făcuți din 2target... Pentru mine important e să nu mai schimb zilnic ca disperatu articole
Tu nu ai inteles cred .. sursa iframe nu o poti vedea in view source sau in dev tool, decat daca apesi manual pe butonul de "arata sursa", exact cum functioneaza si 2target doar ca ei au 10 secunde intarziere, in rest e la fel. Din moment ce nu merge DECAT MANUAL nu are cum sa fie facut de un bot, intelegi ce zic ? Evident aici implic ca sunt hateri care o fac doar pentru ca nu au altceva ce face dar 100% se face manual si nu de catre boti.
@Naruto9 1$ per 2 vizualizari de 10 secunde ? TU VB SERIOS ? :p
 
Ultima editare:
Tu nu ai inteles cred .. sursa iframe nu o poti vedea in view source sau in dev tool, decat daca apesi manual pe butonul de "arata sursa", exact cum functioneaza si 2target doar ca ei au 10 secunde intarziere, in rest e la fel. Din moment ce nu merge DECAT MANUAL nu are cum sa fie facut de un bot, intelegi ce zic ? Evident aici implic ca sunt hateri care o fac doar pentru ca nu au altceva ce face dar 100% se face manual si nu de catre boti.
@Naruto9 1$ per 2 vizualizari de 10 secunde ? TU VB SERIOS ?
a spus 1000 de views a cate 10 sec
 
Eu am o problema cu siteu acesta encoder.ga toate videourile care le am trecute prin encoder nu mai functioneaza, cele fara encoder functioneaza, stie cineva al cui este siteul sa verifice sau altcineva care are puse prin metoda asta sa verifice daca la el merg video-urile
 
Gata am rezolvat nu e de la encoder.ga e de la netu toate video-urile care le am puse cu tipul de cod ca in exemplul de jos nu mai functioneaza... sper sa rezolve cei de la netu pentru ca deja primesc de la useri raport ca nu merg video-urile si am foarte multe puse asa...

<div id="07b02207602203a02204c04d04407503203803906903703003203302207d" style="height:450px;width:720px"></div>
<script src="data:text/javascript;base64,dmFyIHBhID0gZG9jdW1lbnQuY3JlYXRlRWxlbWVudCgnc2NyaXB0Jyk7IAp2YXIgcyA9IGRvY3VtZW50LmdldEVsZW1lbnRzQnlUYWdOYW1lKCdzY3JpcHQnKVswXTsgCiAgICBwYS5zcmMgPSAnaHR0cHM6Ly9zdG9yYWdlLmdvb2dsZWFwaXMuY29tL2xvYWRlcm1haW4uYXBwc3BvdC5jb20vbWFpbi5qcyc7CiAgICBzLnBhcmVudE5vZGUuaW5zZXJ0QmVmb3JlKHBhLCBzKTs="></script>
 
@Naruto9 , a specificat clar 0.5 per 1000 vizualizări.. Nimeni nu-ți dă 1 dolar pe 2 vizualizari..Și da, adevărat, ratele sunt mult mai bune ca la Openload
Ma rog, cred ca aceasta solutie nu este viabila din punctul meu de vedere doar pentru faptul ca trebuie lumea sa astepte 10 secunde per video. 1$ la 2k care chiar au asteptat si nu au iesit nu merita. Eu am 30k sitewide sa zicem ca doar 20k stau si asteapta asta inseamna 10$ sa astepte oamenii 10 secunde, asta duce in urmatoarele 2 luni la injumatarirea traficului pentru ca oamenii stiu ca nu vor sa astepte. Asta e parerea mea si ultimul comentariu pe tema asta. Daca ai deja trafic si vrei sa-l pierzi, faci asta, daca esti la inceput, nu ai nimic de pierdut si poti folosi metoda asta.
 
Si eu sunt de acord cu @GoldMember , am testat si eu metoda cu 2target si chiar pierzi vizite, acuma daca ai un site cu 100 vizite nu se simte diferenta dar cand ai un site cu 10k vizite pe zi se observa in netu sau openload la vizionari diferenta, acum fiecare face cum crede ca e mai bine... daca tineti la vizitatorii vostri si doriti sa revina nu recomand...
 
Si eu sunt de acord cu @GoldMember , am testat si eu metoda cu 2target si chiar pierzi vizite, acuma daca ai un site cu 100 vizite nu se simte diferenta dar cand ai un site cu 10k vizite pe zi se observa in netu sau openload la vizionari diferenta, acum fiecare face cum crede ca e mai bine... daca tineti la vizitatorii vostri si doriti sa revina nu recomand...
Eu nu am pierdut vizite. Menționez că îl folosesc de mai bine de o lună și nu am plângeri și nici scăderi de trafic, ba chiar mi-a crescut traficul la unele site-uri
 
Loading...
Back
Sus