Protectie DMCA + ascundere sursa video

Naruto9

VIP Club
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Majoritatea dintre noi primim DMCA pe video in openload, netu, streamango sau alte servicii de stream. Mai jos o sa va arat cum puteti sa va ascundeti sursa si pe deasupra sa mai faceti si $$

Pasul I
Mergem in contul de openload si copiem codul embed

Screenshot_5.png
Din acel cod copiem doar src tag si anume https://openload.co/embed/CqnfYlNh3m8/

pentru youtube:
Screenshot_6.png


pentru netu.tv
Screenshot_11.png

pentru streamango
Screenshot_8.png


Pasul II:
Mergem pe http://2target.net iar in cont dam click pe New Video Link iar in campul ce apare introducem codul de mai sus si dam Shorten

Screenshot_9.png

Pasul III

Mergem pe Encoded Javascript iFrame - Online Tool si copiem codul generat din 2target.net in pasul 2.

Screenshot_10.png

Codul encodat il copiem acum pe site-ul nostru!

Daca aveti setat ca openload/streamango(etc) sa ruleze doar pe anumite domenii atunci trebuie sa adaugati si domeniul 2target.net in contul vostru.

PS: Site-ul nu-mi apartine. Cine vrea il foloseste, cine nu la fel. Fiecare e liber sa aleaga :)
 

Atașamente

  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    61,3 KB · Vizualizări: 30
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    471,2 KB · Vizualizări: 29
La netu putem lua direct "video link" iar la openload,streamango,etc "embed link".
Legat de plata, pe mine nici nu ma intereseaza daca plateste. S-au oprit DMCA-urile inclusiv de la openload,etc. In momentul de fata, nu mi s-a sters nici o sursa folosind 2target+encoder. Sper sa tina cat mai mult.

Multumesc inca o data @Naruto9
 
ai primit ceva plata de la ei?
Da. O plata primita!
 
Eu de cateva zile iau de la netu embed script si il trec prin encoderul de mai sus

exemplu codu asta il iau eu

HTML:
<div id="07b02207602203a02207303807507304a07a04e04904d05a05006402207d" style="height:450px;width:720px"></div>
<script src="data:text/javascript;base64,dmFyIHBhID0gZG9jdW1lbnQuY3JlYXRlRWxlbWVudCgnc2NyaXB0Jyk7IAp2YXIgcyA9IGRvY3VtZW50LmdldEVsZW1lbnRzQnlUYWdOYW1lKCdzY3JpcHQnKVswXTsgCiAgICBwYS5zcmMgPSAnaHR0cHM6Ly9zdG9yYWdlLmdvb2dsZWFwaXMuY29tL2xvYWRlcm1haW4uYXBwc3BvdC5jb20vbWFpbi5qcyc7CiAgICBzLnBhcmVudE5vZGUuaW5zZXJ0QmVmb3JlKHBhLCBzKTs="></script>
 
Nu netu este problema. Netu nu sterge video la dmca-uri. Netu sterge doar de inactivitate.
Problema este la openload,streamango,etc.
 
Am o intrebare, ce ar trebui sa fac sa nu mai imi fure altii video, la netu in Account Settings am bifat "No, People cannot take embed code and link in player", si nu mai apare pe player butonul de share, dar tot imi ia video plus ca folosesc varianta de mai sus, ce as putea sa fac sa nu mai imi fure video, cine vrea sa imi fure video sa ia cu playerul meu nu sa copieze video in contu lor, se poate face ceva?
 
Tu nu ai luat niciodata video prin remote de la nimeni?
In mare nu poti face nimic deoarece inspectorul vede codul sursa, chiar daca incerci sa il encodezi!
Pe mine personal nu ma deranjeaza ca imi copiaza alti video. Chiar daca ar face si el upload in mare tot acelas video ar fi.
Si eu mai iau uneori cand trebuie sa termin mai repede.
 
Nu poti face nimic. Chiar daca ascunde in codul sursa, netu ofera search in toata baza de date a lor. Nici nu e nevoie sa intre cineva pe site lui ca sa gaseasca un episod sau film pe netu.

Doar sa iti cumperi server si sa ai sursa proprie. Dar atunci vei raspunde personal dmca-urilor sau altor plangeri, si nu cred ca vrei asta. Totusi nu ai drepturi de autor pe nimic.
 
Nu, nu am luat de la nimeni, eu pierd cateva ore pe zi si imi fura munca in 2 minute, nu mi se pare corect macar sa fure playerul meu sa ma rasplateasca ca ii fac munca si face vizite pe urma mea
Nu ai ce face. Multi iau video prin remote. Si eu la fel. Sa stai pana il descarci pana ii faci upload = timp pierdut.
Dar iti poti face publicitate la site si sa bagi in subtitrare numele la siteul tau. Asa mai castigi cativa vizitatori.
 
Nu, nu am luat de la nimeni, eu pierd cateva ore pe zi si imi fura munca in 2 minute, nu mi se pare corect macar sa fure playerul meu sa ma rasplateasca ca ii fac munca si face vizite pe urma mea
hardsubbing ( din 5 in 5 minute sa apara ceva de gen : Acest video este oferit de site.com in partea de sus pentru 5-10 secunde) + logo pe toata perioada video-ului + inceputul la video sa aiba un background de 5 secunde unde sa apara mare si frumos numele site-ului tau si url-ul

Chiar si asa, din ce am incercat nu functioneaza cien stie ce. Sa zic ca doar 10% din useri castigi si afla de site-ul tau..restul de 90% sunt prea comozi si nu sta sa bage adrese url in browser. Majoritatea cauta pe google, gaseste click - vede. Elemente precum logo, imagine de inceput, text sunt oarecum ignorante

Doar sa iti cumperi server si sa ai sursa proprie. Dar atunci vei raspunde personal dmca-urilor sau altor plangeri, si nu cred ca vrei asta. Totusi nu ai drepturi de autor pe nimic.
E degeaba. Ca sa vezi un video browserul are nevoie efectiv de calea corecta a video-ului si il poti descarca fara probleme(sunt diverse extensii de browser care fac asta)
 
Ultima editare:
nu stiu daca vizitatorilor le place sa astepte chiar asa de mult ..ma gandeam sa se reduca macar la 5 sec
multi dintre ei care nu stiu ..o sa creada ca nici nu este clip pe site si ca e fake...si asa o sa plece de pe site
 
nu stiu daca vizitatorilor le place sa astepte chiar asa de mult ..ma gandeam sa se reduca macar la 5 sec
multi dintre ei care nu stiu ..o sa creada ca nici nu este clip pe site si ca e fake...si asa o sa plece de pe site

Daca chiar tii la site, inainte de player avertizezi userul ca este pentru protectie. 10 secunde poate ca este mult, insa nu poti sa le ai pe toate.
 
am si eu o intrebare referitoare la veniturile de pe 2Target...este mai mare decat cel de pe adcash sau mediavenus la voi ? sau un fel de statistica va rog?
 
Loading...
Back
Sus