Propunere colaborare programatori

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pot face rost de contracte pe aproape orice nisa din mediul online de la firme din UK.
1. realizare site de la zero pe diverse platforme sau custom
2. editare, customizare
3. realizare seo
4. content writing
5. realizare template, module, etc
6. mentenanta site, platforme

O platforma foarte utlizata si la cautare este Magento si care se plateste foarte bine.

Care este ideea?

1. se face echipa sau persoana inviduala
2. aduc contracte care tu sau echipa sa le realizati
3. pentru munca mea retin un comison de 10-15% din valoarea acestui
4. veti lucra sub firma mea
5. banii se primesc la finalizare de proiect, cand clientul spune ca totul este ok si primesc banii in cont

Cerinte:
1. seriozitate maxima
2. livrare in termen pentru ca altfel nu se primesc banii
3. cunostinte avansate de programare in ceea ce faci

Ce parere aveti?
E cineva interesat?

Colaborarea va fi part-time si cand ai dat ok-ul la job, este obligatia si raspunderea ta sa-l termini la timp si la cerintele clientului.

De retinut:
In Uk in 95% din cazuri, daca proiectul nu a fost livrat la tip si conform cerintelor, nu se plateste. Asa ca mare atentie.

Ideea mi-a venit dupa ce @cip200 mi-a trimis un link astazi.
 
:) se ingramadeste lumea :)
Recent am facut cunostinta cu cineva care in scurt timp am aflat ca are o agentie de publicitate, dintr-aia cu materiale video si audio, foto ... etc, chestiuni artistice insa ii lipsea cineva pe parte de site-uri.
Am ajuns intr-un final in agentie si am nimerit cand programatorul lor incerca sa repare un WP. Atat de bun era acest programator incat eroarea data de WP, care scria cat casa ca ii lipseste nu stiu ce fisier PHP, pentru el era o eroare...si atat. Nici mie nu mi-a venit sa cred ca am in fata un programator care zice "uite am eroarea asta si nu stiu ce sa ii fac" iar eroarea era data de un backup prost care avea ceva fisiere lipsa, necesare template-ului.
Ma rog, intelegeti ideea, insa ceea ce as dori sa spun este ca eu nu am lucrat vreodata ca programator. Toata experienta am capatat-o rezolvand probleme si mai putin pe parte de creatie. Nici nu pot spune despre mine ca sunt programator ... Sunt tipul de reparator si nu stiu in ce masura te pot ajuta insa... daca se iveste ceva .. cine stie :)
 
Sunt tipul de reparator
Asa sunt si eu.
Exista loc pe partea de designs si multe altele.
Posteaza la ce te pricepi exact si voi gasi eu ceva.
Nici mie nu mi-a venit sa cred ca am in fata un programator care zice
Am si eu exemple de genul garla si chiar ma intreb cum au reusit acei oameni sa prinda jobul.
 
aibe la baza acest template
Este cam limitat ca oferta sa zic asa.
Majoritatea doresc un landing page destul de complex. Stii cum arata cele pe facebook la oferte?
Ma voi interesa si daca e cineva care vrea pe acest template te anunt.
Ai cumva un minim rate per ora sau proiect?
Am uitat sa specific ca limba engleza este obligatorie pentru a prelua si termina un proiect.
 
Depinde de proiect, sa zicem 100 de euro pe proiect daca trebuie personalizat designul si doar adaugare continut. Eu m-am referit ca lucrez cu framework-ul Foundation... Template-ul repspectiv poate fi modificat, si adaugat ceva mai complex, gen video header, formular abonare etc:
4156d1475625994-vand-landing-page-template.png
 
Loading...
Back
Sus