Promovare reclama facebook

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Azi dimineata m-am trezit cu aceste notificari cum ca reclama mea asteapta sa se difuzeze .
Este o pagina de facebook creata recent de nu stiu ce whu li din china, si nu stiu cum a reusit sa ma faca pe mine administrator fara acordul meu .
Am observat ca au acces si la business.facebook.com , care e strategia lor ? Stie careva despre ce e vorba ?
4547
 
Schimba parola, dezactivează orice aplicație care are acces la cont, parca puteai da reset la token, sterge orice alt cont care are acces la contul tau.
 
Este vorba despre virusul telegra.ph care tot umbla pe facebook si-ti trimite mesaj/notificare cum ca ai fost raportat sau a fost raportata o pagina si trebuie sa dai click acolo si sa-ti bagi inca o data datele de conectare.

Daca le bagi, automat majoritatea sau toate paginile din contul sau se schimba administratorul ( tie ti-l rade ) si-l atribuie cuiva automat din lista de like-uri la pagina sau dintr-o lista de persoane/emailuri.

Am avut si eu o clienta care a luat virusul dar a avut noroc ca personale care au primit access de admin i-au dat inapoi si mai avea un cont de analyst in fiecare pagina si a putut vedea la cine au ajuns acele pagini :).
 
Aveam reputatia de administrator dar nu puteam sterge ceilaiti administratori sau pagina de business . Odata la an mai patesc asa, ma trezesc administrator pe cate o pagina fantoma de facebook , a mai patit careva ?
 
Loading...
Back
Sus