Promovare motor de cautare Bing .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
De ceva timp am inceput sa folosesc cat de cat ca motor de cautare si Bing insa am unele neclaritati asa ca poate veniti si voi cu ceva idei pentru promovare .
In mare am bagat site in webmaster motor de cautare bing , am facut totul la fel ca si la google insa se pare ca nu au aceleasi functionalitati .
Daca google dupa ce ai facut un sitemap deja incepe sa te indexeze rapid la bing nu vad sa fie la fel sau poate ca ma insel eu .
Deci va astept si pe voi daca aveti bunavointa sa ne spuneti cum faceti promovare pe motorul de cautare Bing , multumesc anticipat .
 
Nu prea folosesc Webmaster Tools de la bing. Acum am intrat si am vazut ca nu a accesat sitemap-ul meu din luna Mai, cand a fost adaugata.
Te intrebi daca merita efortul sau nu.
Pentru a vedea cum functioneaza, daca asa este peste tot sau doar la mine, trebuie sa posteze mai multi webmasteri.
Acum am dat resubmit la sitemap sa vedem ce se intampla.

Astazi voi adauga roforum.net sa vedem cum decurge totul. In acest moment roforum este accesat de botul bing de peste 100 ori pe zi. Chiar si asa nu apara in multe cautari pe bing.
Bing a indexat 778 link catre roforum net.
1Uew0lW.png


Am testat cateva cuvinte si roforum nu apare sau daca apare, este pe site unde exista link catre forum.
scgaZaO.png


Va trebuie sa ne informam mai bine legat de bing pentru ca poate fi o sursa buna de trafic.

Cum apare forumul la termenul: lista firme noi infiintate romania pe google si bing.
PrCLm8G.png

Z5mHFGG.png

In google stau mult mai bine dupa cum vedeti.

Update:
Cand am inceput acest topic am dat ReSubmit la sitemap si acum cand l-am terminat arata asa:
agplLUI.png
 
Din cate tin minte Bing lua in considerare in algoritmi mai mult numarul de backlinks si ancorele, decat calitatea. Doar cu un sitemap nu rezolvi mare lucru, am incercat si eu mai demult. Eu unul as cauta pe Bing sa vad ce site-uri considera mai autoritative, si apoi as face link-uri pe ele.
 
Un sfat bun , multam strumfi , facem o incercare
 
Loading...
Back
Sus