Program send mass e-mail

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stie cineva sau folositi un program de trimis e-mail de pe calculator si sa fie bun?
Ma refer ca mesajele sa ajunga in inbox, acum nu vreau toate dar sa aiba o rata de macar 70%.
Sa poti importa singur lista de adrese e-mail si daca e posibil cate mesaje sa fie trimise pe ora.
 
Parca mailchimp ii free pana la 2k/zi.

Pentru program in PC, poti configura un XAMPP server si sa rulezi script de php.
 
am folosit acu multi ani Advanced Mass Sender, nu era chiar free, aveam crack la el, dar nu il mai am in cazul in care l-ai fi vrut.
 
Sunt sanse extrem de mici ca folosind un program de trimis mailuri, acestea sa intre in INBOX, mai ales cand acum pe yahoo sunt probleme, majoritatea celor care se ocupa cu campanii de mailuri au de vreo 2 saptamani probleme cu Yahoo deoarce mailurile nu mai ajung in INBOX.

Pentru ca mailurile sa ajunga in INBOX trebuie serverul configurat bine cu semnare a emailurilor cu DKIM sau DK, domeniu cu SPF, _dmar record, IP-uri clean pe care sa faci Warming Up, sa configurezi bounce-ul pentru a nu trimite mailuri adreselor care nu mai exista sau care sunt full, sa ai feedback loop, etc.

Stiu ca ai zis ca ai nevoie de un software pentru windows, insa eu iti recomand un VPS cu 3,4 IP-uri pe care sa instalezi o platforma de email marketing (Interspire, Oempro, etc), un domeniu .eu si sa inlocuiesti postfix cu powermta pentru ca este mult mai performat si poti sa faci rotate la IP-uri automat cand trimiti campaniile de email.
 
Era unul inainte care-l foloseam si avea smtp inclus care mergea foarte bine.
Mai era un script care mergea din comand line pe linux si trimite la intreaga lista, dar stii cum este, cand ai nevoie nu gasesti nimic. :D
 
Era unul inainte care-l foloseam si avea smtp inclus care mergea foarte bine.
Mai era un script care mergea din comand line pe linux si trimite la intreaga lista, dar stii cum este, cand ai nevoie nu gasesti nimic. :D
Atomic email sender?
 
@AlexH nu stiu pentru ce vrei sa folosesti, dar eu acum 4-5 ani foloseam borg design, sunt toate firmele din romania selectate pe domenii de activitate, mie imi era foarte util pentru ca am avut o firma care organiza cursuri acreditate de cnfpa si mm
 
@AlexH nu stiu pentru ce vrei sa folosesti, dar eu acum 4-5 ani foloseam borg design, sunt toate firmele din romania selectate pe domenii de activitate, mie imi era foarte util pentru ca am avut o firma care organiza cursuri acreditate de cnfpa si mm
El cauta un program de trimis emailuri, borg design din cate stiu eu este softwareul Lista Firme.
 
Pai si program/software nu ii acelasi lucru?
El cauta un program cu care sa trimita emailuri, Lista Firma este doar un directoriu de firme.
 
@Susp3kt eu l-am folosit si intradevar este un director de firme dar poti sa trimiti si mail catre firme, de aia am si scris ca nu stiu la ce vrea sa il foloseasca si ca este doar pe romania, dar daca ai o afacere in romania cu siguranta vei gasi ceva clienti acolo sau eu cel putin am avut multi de acolo.
 
Loading...
Back
Sus