Cerere Program/script pentru auto post

Asta apare la postare:
Cod:
\main.py:65: DeprecationWarning: Reddit will check for validation on all posts around May-June 2020. It is recommended to check for validation by setting reddit.validate_on_submit to True.
  reddit.subreddit(redditsub).submit_video(title=title, video_path=mediapath, nsfw=True if mediansfw else False, videogif=False, thumbnail_path="thumb.png")

La mediansfw = True pot edita cu False la cele care nu sunt?
 
Eu am schimbat in false si merge fara probleme pentru ca urc per subdirector si toate video fie sunt adult fie non adult.
La faza cu link as vrea sa stiu cum il pot folosi, pentru ca la început trebuie sa pun "m" pentru media, insa pentru link nu stiu.
Apoi calea catre fișierul cu link unde o pun?
Am văzut in sursa un url pus, acolo as putea pune calea catre fisier?

Mulțumesc frumos.
 
Salut,
O mica problema am intampinat si poate reusesti sa gasesti o solutie.
Unele subredit au optiunea de postare media interzisa si ramane doar link ori ca text.
Se poate face ceva gen daca media upload este disable, atunci urcam pe extern (imgur parca ai folosit in prima versiune) clipul,gif,img si postam ca link.
Sau redgifs.com care ruleaza direct in reddit si nu trebuie ca userul sa mearga pe extern.
 
stiu ca nu are ultima functie dorita dar voiam sa rezolv chestia cu deprecated si thumbnail
Stai linistit, cand poti si ai timp o faci si pe aceea.
Eu iti multumesc foarte mult pentru tot ajutorul si timpul acordat. Pe mine ma ajuta mult acest script.
 
L-am testat.
1. Merge si instaleaza bine ceea ce are nevoie.
2. Nu se poate posta pe subredi care are tag adult, decat daca se scoate din setari din redi tag adult. Insa asta nu e de la script. De asta daca se poate face faza cu link, ar fi super pentru astea.
3. Da eroare de mai jos cand incepe sa ruleze, dar posteaza fara probleme.
redierror.png
Eroarea cred ca este de la ffmpeg. Undeva in comanda ceva nu e bun.
 
Rezolvat eroare si gasit comanda care trebuie pentru ffmpeg. testat si merge.
Va face un screen la secunda 2 la o calitate de 2 unde se poate pune pana la maxim 5.

cand ai timp schimba in code
Cod:
subprocess.call('ffmpeg -ss 00:00:02 -i ' + mediapath + ' -vframes 1 -q:v 2 thumb.png -y')

Update:
Nu sterge fisierul postat.
Si uneori se inchide singur.
 
Ultima editare:
Buna idee asta legat de comentarii.

ma gandesc sa mut variabilele de aici intr-un fisier separat pentru a fi mai usor de updatat
Sa stii ca e mai ok separat.
Mii de mulțumiri.
 
O idee la comentarii.
Pentru a parea cat mai reale si pe topic, sa citească titlul si sa aleagă in funcție de acesta.
E mai mult in AI dar cum vad ca te pricepi la asta, cine stie ce va ieși. :)
 
Am testat s de moment la mine nu functioneaza. Versiunea veche functioneaza fara probleme.

De fiecare dat cand deschid imi spune:
Looks like you're lacking some dependencies. Download them now? (y/n)
Dau Y si scurt timp se inchide fereastra.
De retinut ca am deja toate dependentele instalate.
 
mie imi mergea, dar acum am eliminat ce cred eu ca era sursa problemei
Rulez toti pasii, imi arata ca trebuie sa posteze X link si apoi se inchide automat si foarte repede.
De retinut ca am testat doar pe partea de link.
Deci pe link nu functioneaza de moment.
Incercat de 4 ori.
 
Loading...
Back
Sus