Cerere Program/script pentru auto post

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Este cineva aici care stie sa faca scriptul de mai jos?

  1. Scriptul va posta automat la un interval pus de mine continut video si foto dintr-un folder.
  2. Eu pun intr-un folder iar scriptul postează pe rand fiecare fișier din aceasta si după postarea reușită va sterge fișierul respectiv.
  3. Posibilitatea de-a adauga titlul si descriere. Acestea se pot autogenera din titlul la fisier sau dintr-un text pus de mine.
  4. Conturi pe care sa posteze: Facebook page si grup, Twitter, Reddit, Instagram, tiktok.
  5. Scriptul poate fi PHP sau .sh.
 
E mai greu de postat acum pe FB. Ai nevoie de proxy cu ip fix pentru ca daca se logheaza de pe aceleasi ip-uri pe mai multe conturi de fb o sa-ti inchida conturile sau iti cer copie dupa CI.
 
Ok. Scoatem Facebook din lista. Pentru restul se poate?
O ala functie daca e posibil :
- inainte de upload face un scan la platforma pentru a vedea ce tag (#) sunt in trend. Apoi adauga primele cuvintele din titlul/nume la fisier urmand primele 3-5 din toul celor mai utilizate in acea zi.
 
Am rulat pe windows 10 si imi da acest mesaj:
Cod:
DeprecationWarning: Reddit will check for validation on all posts around May-June 2020. It is recommended to check for validation by setting reddit.validate_on_submit to True.
  reddit.subreddit(redditsub).submit(title=title, url=link)

Cred ca e linia 48
 
Intrebare:
se poate face pentru a putea urca prin acelasi sistem:
- video short
- gif
- posteaza link dintr-o lista

Update:
Pentru cei cu subdirector adult se poate urca direct video,img, gif direct sau daca trebuie sa folosesti un sistema separat redgif.

Ar fi foarte util
Multumesc.
 
Nu este o eroare, dar pot sa rezolv
Multumesc.
Daca aveti deja liste cu linkuri intr-un fisier
Astea se pot face rost sau direct upload pe server la reddit. Pentru cele non adult e ok. insa pentru adult e mai bine extern cum este redgifs.com.
Continutul merge incarcat si pe imgur (tot cu tag)
Din cate stiu acestia nu accepta adult, de asta te-am intrebat daca se poate alta sursa.
Se poate urca si adult, dar trebuie setat tag-ul NSFW la postare
Cum crezi tu ca e mai bine.

Legat de postare url news .
Eu am o lista url cu stiri si sa faca postare la cel cum e mai sus.
Lista url va fi intr-un fisier.

Multumesc frumos.
 
Accepta, dar trebuie marcat corespunzator.
ok, atunci mergem pe asta, atat timp cat merge, img, gif, mp4
Am inteles, titlurile le iau automat de pe site sau sunt in fisier?
Cel mai bine ar fi din meta, asa cum o face reddit cand pui un link.
Preia titlu, descrierea, img.

Frumos ar fi daca s-ar putea folosi de metoda post text unde se adauga titlul + img plus link

Desigur... unde exista img, pentru celelalte unde nu exista o imagine in postare se poate seta una default.


La unele se poate folosi de feed pentru a posta.
Unde nu exista feed public se poate extrage url, se pun toate intr-un fisier si apoi se posteaza.
 
Am descoperit submit_image(), nu va mai fi nevoie de imgur si pozele vor arata mai "proaspete"
Adica vor fi puse direct pe reddit si nu pe imgur nu?
Asta ar fi super, la fel si pentru video sau gif care va rula automat daca este direct pe reddit.
La codul actual ce imi place este ca de las cmd deschis si inchid calculatorul nu se opreste, cand deschid calculatorul incepe sa ruleze singur. Asta e super.

Pe cand noua versiue va fi gata daca poti spune.
 
Eu nu am pus ceva functie de genul, poate il lasati in standby si de-aia
Da, asa las calculatorul si cand il deschid incepe singur.
FFmpeg spre exemplu nu face acelasi lucru, ceea ce este un plus pentru codul tau.
Multumesc.
 
Loading...
Back
Sus