Procesator plati website

Ove

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara,as dorii sa creez un site,și să integrez plata online cu cardul,siteul se va adresa străinilor,procesatorul de plăți as vrea sa fie că cel de la AliExpress,ai băgat datele,ai platit și aștepți comanda,puteți să mi sugerați și platforme pe care sa construiesc magazinul,dar în principiu este Wordpress (woocomerce),magazinul este unul mic și nu de lunga durata.
Dacă puteți să sugerați eventual și un serviciu ...precum PayPal sau eu știu,cu care mai apoi sa pot sa retrag bani in țara noastră printr un mod,ar fi perfect..
 
Alipay daca vrei sa ai precum AliExpress. Găsești plugin sau forma de integrare pe site lor.
Cel mai usor mai ales ca este mic, e PayPal care iti permite sa primești plati atat din contul PayPal cat si direct cu cardul, fara a fi necesar un cont PayPal.
Stripe esta o alta metodă, foarte ușoară pentru client si daca moneda aleasa este dolar atunci poti primi plati si în btc. Cum esti în România nu știu dacă poti face cont. Acum ceva timp Romania nu era inclusa in lista.
Cel mai bine pentru tine este sa cauti top procesator plati online in tara sau tarile in care vei vinde. Apoi le incluzi pe cele din top 3, desigur plus PayPal.
In acest fel iti poți creste rata de conversie.
 
Buna seara,as dorii sa creez un site,și să integrez plata online cu cardul,siteul se va adresa străinilor,procesatorul de plăți as vrea sa fie că cel de la AliExpress,ai băgat datele,ai platit și aștepți comanda,puteți să mi sugerați și platforme pe care sa construiesc magazinul,dar în principiu este Wordpress (woocomerce),magazinul este unul mic și nu de lunga durata.
Dacă puteți să sugerați eventual și un serviciu ...precum PayPal sau eu știu,cu care mai apoi sa pot sa retrag bani in țara noastră printr un mod,ar fi perfect..
Îți recomand prestashop ca magazin online. Procesator de plăți alege LibraPay de la librabank. Au modul de plată și pt woocomerce daca asta alegi
 
Loading...
Back
Sus