Probleme postare comentarii pe site

danielaghe

Member
Registered
Full Member
Astazi m-a anuntat un cititor al site-ului meu ca nu poate posta comentarii pe site . Am ramas uimita stiind ca este liber la comentarii
( fiind vizibile dupa aprobarea mea ) . Am trecut la verificari . Ei bine nici eu ca admin nu pot posta comentarii . Dupa ce scriu comentariul in casuta destinata si dau click pentru a trimite comentariul imi apare ceea ce se vede in imagine . Cum pot rezova problema , ce reprezinta ?
Multumesc .
 

Atașamente

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    10,9 KB · Vizualizări: 9
Cred ca ai ultima veriune de wordpress nu? De cand am facut update la ea si eu primesc astfel de mesaje in wp-admin
 
E ciudata problema. Eu tocmai am testat pe un site unde am ultima versiune de la wordpress si merge fara probleme.
Daca aveti plugin de securitate dezactivati si apoi reactivati.
Cea mai rapida cred este sa faceti reinstall la wordpress din wp admin, care nu schimba nimic la site.
Am testat si la tine pe site si vad aceasta problema.
img


Daca solutia de mai sus nu functioneaza atunci dezactiveaza pluginul de cache si sterge cache, apoi testeaza.
Plus site la prima accesare se incarca foarte greu si e posibil sa ca comunicare intre site si server sa fie inchisa de modulele de securitate pentru ca dureaza prea mult.
La fel si compresia gzip poate aduce probleme.
Sa ma anunti ce ai rezolvat.
 
E ciudata problema. Eu tocmai am testat pe un site unde am ultima versiune de la wordpress si merge fara probleme.
Daca aveti plugin de securitate dezactivati si apoi reactivati.
Cea mai rapida cred este sa faceti reinstall la wordpress din wp admin, care nu schimba nimic la site.
Am testat si la tine pe site si vad aceasta problema.
img


Daca solutia de mai sus nu functioneaza atunci dezactiveaza pluginul de cache si sterge cache, apoi testeaza.
Plus site la prima accesare se incarca foarte greu si e posibil sa ca comunicare intre site si server sa fie inchisa de modulele de securitate pentru ca dureaza prea mult.
La fel si compresia gzip poate aduce probleme.
Sa ma anunti ce ai rezolvat.
Multumesc @AlexH . Problema este de la Jetpack . L-am dezactivat , am sters cache si mergea postarea comentariilor . Cum am reactivat pluginul , problema e revenit .
 
Sterge pluginul jetpack si apoi install si reactiveaza iar. E posibil ca acesta sa nu poate comunica cu serverul wordpress sau conexiunea dintre blog si contul wordpress a fost stearsa sau alterata.
 
Loading...
Back
Sus