Probleme Exoclick

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am de 3 saptamani niste probleme cu exoclick. Imi cer niste documente de dovada fiscala, asta la inceput.
Apoi acum o saptamana imi spune ca trebuie sa fiu firma pentru a continua sa lucrez cu ei. Le-am spus ca nu am firma si sunt ca invidual. Dupa cateva schimburi de mesaje imi cer niste formulare care dupa ce m-am informat sunt acelasi lucru, adica sa fac firma.

Am vazut ca nu m-a inteleg cu ei, am sunat si tipa de acolo se contrazicea singura.
Contul meu este pe spania facut si imi spune ca toate conturile din spania din 14 septembrie trebuie sa fie pe firma pentru a continua sa lucreze cu ei.
A specificat ca doar pe spania. Dupa cateva minute i-am spus ca acum locuiesc in anglia si schimbi cu adresa din spania. La care imi imi spune ca si pe anglia la fel, trebuie sa fiu firma. La care spun, ca voi face pe romania si acelasi lucru.
Ca sa inteleg mai bine, o intreb pe cucuoane daca trebuie sa faca asta in orice tara din europa, la care ea imi raspunde ca doar pe spania. Pai atunci daca doar pe spania, atunci de ce trebuie sa fiu firma indiferent pe ce tara am contul facut.
A inceput sa se contrazica singura iar, acum spunea ceva, la 2 minute altceva.
Cand i-am spus ca se cotrazice mi-a raspuns ca nu e adevarat. I-am raspuns ca inregistrez toate apelurie care le primesc sau le fac de pe telefonul meu. Imediat s-a schimbat la voce si i-am spus ca e mai bine sa spuna ca au ceva cu mine si nu ca asta e regula firmei.

Nu am reusit sa ajung la o intelege cu ea indiferet ce spuneam aceasta repeta acelasi lucru.
La un moment dat i-am spus ca stiu cel putin 500 webmasteri care folosesc exoclick si nu au primit o cerere de acest gen si asta ma face sa cred ca au ceva cu mine.
Mi-a raspuns ca este imposibil sa stiu 500 webmasteri si ca toti din spania au primit aceasta notificare, apoi dupa ce am intrebat din spania sau toata europa, mi-a raspus ca mai sus. Prima data ca doar din spania, apoi europa.

Nu stiu cat ati inteles din ce am scris mai sus.

Intrebarea mea este, a mai primit cinev o notificare de gen de la exoclick?
 
incet incet exoclick o sa ajunga o firma de rahat se pare. Eu nu am primit nici un email sau notificare de la ei. Ieri am vb cu ei prin email deoarce mi-au respins un site si dupa ce le-am trimis emailu mi l-au acceptat.
 
Am folosit doar cateva zile acest site. Dar mi so parut ca nu plateste cum trebuie... si am renuntat...
 
imi dai mie contul tau? :)
Am rezolvat singur problema, chiar daca la support atat pe e-mail si telefonic au spus ca nu se poate.
Am schimbat tara din Spania cu Romania si acum totul e normal.
Faza este ca acum pierd 21% din venituri. Inainte daca faceam 100 euro pe saptamana se adauga 21% TVA si in total primeam 121 euro, acum e doar 100 euro. :p
 
Loading...
Back
Sus